Skocz do zawartości
konkurs

Office 2007 a lokalizacja sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Posiadam Office 2007 (Word+Excel). Gdy próbuje otworzyć plik z dysku sieciowego (LAN 100mb)  to czasami, nieregularnie, plik ten długo się otwiera (aplikacja od razu się uruchamia) a następnie przez ok. 30/60 sekund trwa "Nawiązywanie połączenia z lokalizacją...". 

Sytuacja ta nie zawsze ma miejsce, czasami na każdy plik trzeba czekać, czasami tylko jeden plik otwiera się długo, a reszta już normalnie się otwiera wraz z uruchomieniem aplikacji, a czasami w ogóle problem nie występuje.

 

 

Komp może nie jest nadzwyczajny, jakiś Intel 2,7 plus 512 mb ramu, ale powyższy efekt nie występuje podczas ładowania plików z dysku lokalnego i nie czuć braku mocy podczas operowania na plikach (i na dysku lokalnym, jak i na sieciowym).

 

Sieć jest stabilna. Zarówno w Eksploratorze jak i w Total Comanderze nie mam problemów z operowaniem na dysku sieciowym - wchodzę w folder i jest, otwieram plik w notatniku i jest itd. Problem występuje tylko z Officem.

 

Czasami mam wrażenie jakby połączenie z siecią wpadała w hibernację podczas długiej przerwy między otwarciem jednego a drugiego pliku w Officie, ale to tylko wrażenie, bo wszystkie programy sieciowe działają bez zarzutu, nawet podczas parugodzinnych całkowitych przestojów podczas pracy.

 

Próbowałem już dodać do rejestru EnableCaching, wyłączenie antywirusa, opcjach karty sieciowej i połączenia sieciowego (wyłączenie starych protokołów), choć akurat skoro TC działa perfekcyjnie to raczej wina samego Office'a, a nie konfiguracji sieci, więc w centrum zaufania Office też się bawiłem... ale może jakąś opcję, możliwość przegapiłem? Jakiś pomysł?

 

Nie mam możliwości reinstalowania ani Office ani systemu. 

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...