Skocz do zawartości
miekki

czemu mój AXP1.7 nie chce się podkręcić???

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!Mam Athlona XP 1.7 seria AGOIA,płytkę główną Aopen AK73PRO(A) z chipsetem Via Apollo KT133A. Procesor działa na zablokowanym mnożniku 11x, i magistrali 133, no właśnie :( i tu jest problem ustawiam w biosie 136mhz(tu jest jeszcze jest dobrze) ale na 140 już nawet do windy nie wchodzi :twisted: , a temperatura CPU utrzymuje się w granicach tylko 43 stopni, czy procek może mieć zablokowaną magistralę???Może chodzi o chłodzenie chipsetu(ma tylko radiator) Możliwe też, że jest to wina ramów które chodzą na magistrali 133Mhz, niewiem co zrobić. Wiem że ludzie podkręcają takie procki do 2000XP. Please POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!!Mam Athlona XP 1.7 seria AGOIA,płytkę główną Aopen AK73PRO(A) z chipsetem Via Apollo KT133A. Procesor działa na zablokowanym mnożniku 11x, i magistrali 133, no właśnie :( i tu jest problem ustawiam w biosie 136mhz(tu jest jeszcze jest dobrze) ale na 140 już nawet do windy nie wchodzi :twisted: , a temperatura CPU utrzymuje się w granicach tylko 43 stopni, czy procek może mieć zablokowaną magistralę???Może chodzi o chłodzenie chipsetu(ma tylko radiator) Możliwe też, że jest to wina ramów które chodzą na magistrali 133Mhz, niewiem co zrobić. Wiem że ludzie podkręcają takie procki do 2000XP. Please POMOCY!!!

Athlony wykonane w technologii 0.18u ciezko sie podkrecaja.Jesli masz mozliwosc podnies napiecie na procka do 1.85V i powinno bys lepiej.Do fsb150 spokojnie dojedziesz,pokombinuj tez z ustawieniami pamieci ,moze masz je troszke za ostro ustawione.

 

A teraz taka mala informacja na przyszlosc.Uzywaj opcji SZUKAJ .Takich tematow bylo duuuuuzo.

 

zachecam do lektury FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony wykonane w technologii 0.18u ciezko sie podkrecaja.Jesli masz mozliwosc podnies napiecie na procka do 1.85V i powinno bys lepiej.

No nie wiem, ja mojego byłego 1600+ (1400MHz) podkręciłem na 1800MHz. Wydaje mi się, że to nie zły wynik. Ale teraz jest T'bred i prawie 900MHz za darmo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!!Mam Athlona XP 1.7 seria AGOIA,płytkę główną Aopen AK73PRO(A) z chipsetem Via Apollo KT133A. Procesor działa na zablokowanym mnożniku 11x, i magistrali 133, no właśnie :( i tu jest problem ustawiam w biosie 136mhz(tu jest jeszcze jest dobrze) ale na 140 już nawet do windy nie wchodzi :twisted: , a temperatura CPU utrzymuje się w granicach tylko 43 stopni, czy procek może mieć zablokowaną magistralę???Może chodzi o chłodzenie chipsetu(ma tylko radiator) Możliwe też, że jest to wina ramów które chodzą na magistrali 133Mhz, niewiem co zrobić. Wiem że ludzie podkręcają takie procki do 2000XP. Please POMOCY!!!

chyba do 2GHz i to z palcem w du..

 

a na twojej mobo to nawet z 0,13 nie poszalejesz (no i jeszcze chlodzenie i pamieci)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony wykonane w technologii 0.18u ciezko sie podkrecaja.Jesli masz mozliwosc podnies napiecie na procka do 1.85V i powinno bys lepiej.

No nie wiem, ja mojego byłego 1600+ (1400MHz) podkręciłem na 1800MHz. Wydaje mi się, że to nie zły wynik. Ale teraz jest T'bred i prawie 900MHz za darmo :lol:

1.8GHz to raczej max co mozna wycisnac z palomino,obojetnie czy jest to 1600+,1700+,2000+.Nadzis dzien to jest to cieniutko w porownaniu z Xp1700+@2.4-2.5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!!Mam Athlona XP 1.7 seria AGOIA,płytkę główną Aopen AK73PRO(A) z chipsetem Via Apollo KT133A. Procesor działa na zablokowanym mnożniku 11x, i magistrali 133, no właśnie :( i tu jest problem ustawiam w biosie 136mhz(tu jest jeszcze jest dobrze) ale na 140 już nawet do windy nie wchodzi :twisted: , a temperatura CPU utrzymuje się w granicach tylko 43 stopni, czy procek może mieć zablokowaną magistralę???Może chodzi o chłodzenie chipsetu(ma tylko radiator) Możliwe też, że jest to wina ramów które chodzą na magistrali 133Mhz, niewiem co zrobić. Wiem że ludzie podkręcają takie procki do 2000XP. Please POMOCY!!!

Wine za slabe OC moze ponosic:

:arrow: procek, choc ta seria Palomino najlepsza jest

:arrow: pamieci - IMHO najbardziej prawdopodobne

:arrow: plyta glowna

:arrow: za slabe chlodzenie NB

:arrow: zasilacz nie wyrabia

:arrow: 150 innych powodow :wink:

 

Jak mialem Abita KT7A (KT133A), to proc mi smigal na FSB=136MHz, wyzej byly zwisy, ale i pamiatki mialem do d.u.p.y. i slabiutka zasilke 230W i slabe chlodzenie NB (nie mowiac juz o mosfetach i takich tam innych :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam zasilacz o mocy 235W, ale i tak na dniach muszę kupić nowy, jaki proponujecie czy 300W wystarczy, myślę też nad zamianą moich pamięci 133mhz na 166 lub 150, czy to może pomóc??? chciałbym puścić tego procka przynajmniej na tych 150 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kazdy bedzie ci mowil ze masz za slaby zasilaczi i zgodza sie ze trzeba go wymienic , i cos mi sie zdaje jak chcesz zmieniac pamieci na szybsze to musisz zmienic płyte (166 i 150 czy takie wogole sa ? :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na dobrą sprawę to nie wiem czy takie są, ale chodząc dziś po netcie gdzieś mi się to odbiło o oczy, a tak wogóle to gdzie w awardzie zmienia sie timingi pamiątek bo za cholere nie wiem gdzie to jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...