Skocz do zawartości
Gość

Zaprezentuj i powiedz coś o swoich laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od HP nx7400 (znajdę wkrótce więcej):

 

Mój model miał procesor Celeron M430 (ale zmieniłem go), 1,5 GB RAMu (teraz 3 GB), matrycę matową (i całe szczęście :D), dysk 500 GB (dużo jak na tamte czasy), nagrywarka to Lite-On DS-8A1P (wolno zapisuje :(), system preinstalowany w moim lapku to Windows Vista Home Basic x86, obecnie jest w nim Windows 7 Home Premium.

 

Czas na zdjęcia lapka:

 

post-207152-0-39907400-1392465781_thumb.jpg

 

Połamany zawias

 

post-207152-0-74804100-1392465793_thumb.jpg

 

Naklejka słabego Celerona, naklejka Energy Star i najlepsza naklejka 4Ever czyli Windows Vista :P

 

post-207152-0-32289000-1392465805_thumb.jpg

 

Lapek po włączeniu

 

post-207152-0-14999000-1392465814_thumb.jpg

 

Okno właściwości systemu

 

post-207152-0-02316300-1392465822_thumb.jpg

 

Cały lapek pod spodem (niestety certyfikat Visty :()

 

@edit

 

Mam już w nim nowego procka, teraz jest to Core Duo T2400 (1.83 GHz), RAMu też dorzuciłem (teraz jest 3 GB), na razie starczy inwestycji, lecz przez ten połamany zawias (jak i dużą część dolnej obudowy) wygląda jak szrot (wy teraz się zdziwicie dlaczego nazywam lapka z prockiem Dual-Core, szeroką pamięcią i dobrym dyskiem szrotem), otóż gdyby nie zawias wyglądałby o wiele lepiej. Przechodzimy do dalszej lektury:

 

Po zmianie kości i procka chciałem zobaczyć, jak będzie działała na nim Vista, miał preinstalowaną wersję Home Basic, ja akurat wgrałem Vistę Business (oczywiście oryginalną żeby zaraz jakiś obrońca moralności lub jakiś klient MS się do mnie nie dowalił), chodzi dobrze ;) ale po aktualizacjach wywala: A disk read error has occured (LOL! Sprawdziłem dysk i jest sprawny). 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miałem compaq610 co prawda, teraz na codzień korzystam z maca. Niestety nie mam teraz jak wrzucić zdjęć ale w compaqu obudowa trochę rozbita, wyrwane dwa klawisze, kawałek ramki wokół klawiatury wyrwany. Ogólnie dobrze to nie wygląda;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Lenovo R61

Używam go od nowości (2007r) - mój były służbowy, odkupiłem go od firmy. Zasadniczo wygląda jak nowy. Zawiasy nie mają ani mm luzu, żaden klawisz nie wypadł/nie starł się/nie przestał działać. Matryca nie ma bad pixeli, tyle że podświetlenie matrycy jest już słabe. Jedyne wady, to typowo w tym modelu pęknięcia obudowy od spodu w miejscach, gdzie laptopa łapie się jedną ręką podczas podnoszenia, oraz w jednym miejscu na rogu (zbyt energicznie postawiłem plecak, a gąbka w kieszeni na notebooka była już wysłużona). Do tego, również typowo dla tego modelu, kilka miesięcy temu zaczął rzęzić wentylator - zmieniłem na chiński zamiennik, po 3 reklamacji trafił się względnie cichy.  Nie mam motywacji go zmieniać, bo z linuxem zasadniczo śmiga, a żaden notebook w cenie ~2K nie wytrzyma nawet połowy tego, co on. Przebieg 7500 godzin, 4250 włączeń i wyłączeń w/g smart (oryginalny dysk).

A przez pierwsze lata notebook był naprawdę często noszony.

 

2. Dell vostro 1500 mojej lepszej połowy, gdzieś też z tych lat.

Zawiasy już raz wymieniane i znów mają luz około 7 stopni luzu - tragedia. Same zawiasy są kiepsko zaprojektowane, dodatkowo mała powierzchnia przylegania tak do korpusu, jak i ramki matrycy powodują, że wyrabiają się gniazda śrubek montujących zawiasy i trzeba je przegwintowywać na większe.

Starte klawisze multimedialne na przedniej krawędzi - wyglądają mocno nieestetycznie. Jakiś rok temu poleciał dysk twardy. Pękł kabel przy wtyczce zasilającej, został wymieniony sam kabel i po roku znowu pękł - kupiłem cały zasilacz (zamiennik). Poza tym matryca żyje, obudowa jest magnezowa więc raczej cieżko jej coś zrobić - ale lakierowanie proszkowe się trzyma idealnie. Gdyby nie te zawiasy, byłoby idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi nagrywarka padła, ale zmienłem ją na znalezionego w szafce LG GMA-4082N, szkoda, że nie ma w niej LightScribe (w starej też nie było), wgl muszę chodzić do kolegi by zrobić sobie nadruk na płytę bo tylko on ma LightScribe (ale inny lapek, bo jego to HP Compaq 6730s, w którym to u niego padnięty touchpad, wyrawny klawisz W oraz brak sprawnej baterii czyni tego lapka szrotem).

 

Muszę znaleźć jakiś zepsuty nx7400 ze sprawnymi zawiasami, bo wyłamany zawiast na prawdę czyni go szrotem. (u mnie to oprócz zawisów trzeba zmienić klapę i ramkę matrycy, postaram się ogarnąć jakąś matrycę BrightView żeby ładniej wyglądał ;)), przydałaby się naklejka Core Duo, bo był Celeron zmieniony na CD.

 

EDIT: Opiszę inny laptop

 

Głównie temat poświęcony dla populanego wśród forumowiczów nx7400, ale chyba zmienię nazwę wątku.

 

Kolejny sprzęt to Acer Aspire 6920G (2009 r.) w którym jest (a mianowicie była) zbita matryca oraz padnięty dysk (zaparkowanie głowic, nie wykrywany nawet w BIOSie), lapka sprzedałem na części (teraz tego czynu bardzo żałuję, bo ostatnio dostałem dysk Hitachi 500 GB, matrycę by się dokupiło). Jego parametry to:

 

CPU: Core 2 Duo T5900 2.2 GHz

RAM: 4 GB DDR2

GPU: GeForce 9500M GS

HDD: WD Scorpio Blue 320 GB (jak pisalem wcześniej, nie działa)

ODD: Lite-On DS-8A1P (ten sam miał fabrycznie mój nx7400)

OS: Windows Vista Home Premium x86 SP2 PL (jakbym go nie sprzedawał na części to bym wrzucił ten dysk co dostałem i by już dawno tam stał Se7en x64).

 

A mogłem sobie po prostu procka i RAMy przełożyć do nx7400

 

I kolejne znalezisko:

 

Acer Extensa 2300 (2004 r.) - jest już bardzo mocno zniszczony, miałem go przed nx7400, ramka matrycy od dołu ułamana, występują problemy z zatrzaskami, ponieważ muszę je wepchnąć do otworów w obudowie, klapa matrycy bardzo mocno zarysowana, urwane obie anteny od Wi-Fi, obudowa od przycisków ma wyłamane zatrzaski, przez co trzyma ją tylko jedna śrubka (otwory na resztę wyłamane), dysk twardy chrobocze, nie ma zaślepki na nagrywarce, bateria trzyma 50 minut (dużo jak na tak stary laptop), najistotniejszym uszkodzeniem w tym latopie jest połnocny mostek, ponieważ ma wady BGA, przez co lapek nie działa :(. - Ten laptop to tragedia.

 

Jeszcze jeden sprzęt:

 

Fujitsu Siemens Amilo D7830 (2003 r.) - wygląda prawie jak nowy, zawiasy mają jedynie 1 mm luzu, bardzo lekkie zarysowania na obudowie, na matrycy tylko 1 bad pixel, grafika dość dobra jak na tamte czasy (Mobility Radeon 9000), posiada desktopowe moduły pamięci (2 x 512 MB) oraz procesor Celeron Northwood 2.80 GHz, działa do dziś, bateria trzyma 20 sekund :P. - Zaprojektowany wiele lepiej od Extensy.

 

Jak będzi komuś przeszkadzać to mogę przenieść wszystko do pierwszego posta ;)

 

Co do nx7400 to naklejkę CD sam sobie zrobiłem (wydrukowałem na papierze od zdjęć, wyciąłem, przykleiłem na obudowę za pomocą kleju i jest dobrze ;)

 

EDIT (9.04.2014):

 

Znalazłem kolejnego, bardzo starego lapka, jest to Compaq Notebook 100, sprzęt wystarczający, jak na tamte czasy, posiada procka AMD K6-II 475 MHz (wygięły się na nim piny i muszę je naprostować), 32 MB RAMu (Single Channel, kość przylutowana), grafikę Trident CyberBlade i7, nazwy karty dźwiękowej już nie pamiętam, siedział w nim dysk Hitachi DKxxxx, nie pamiętam modelu dokładnie, wiem, że miał pojemność 5 GB, miał napęd CD-ROM (czyta jedynie stare CD-R, jak naprostuję piny i go odpalę to od razu operacja format, choć nie ma za bardzo jak, płyta z 98 jest w złym stanie, przez napęd pobranie obrazu nie wchodzi w grę :()

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...