Skocz do zawartości
miras19

klon z hdd na ssd, a aktualizacja win 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobilem klon windowsa 8 z hdd na ssd przy użyciu paragonu. Wszystko pięknie, ale kolejeny raz po aktualizacji do wind 8.1 juz pod ssd, nagle wyskakuje blad podczas bootu eindowsa

mianowicie taki Plik:BCD

kod bledu0xc0000098

na niebieskim tle

mam dostęp do katalogów, aby dograć jakiś brakujące pliki?

kurde pod Windows 8 sklonowanym dzialalo wszystko pięknie.

jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna będzie płytka z systemem, następnie wykonujesz to co tu jest podane:

 

 

1. Włóż płytę instalacyjną Windows 8 do napędu DVD i uruchom komputer. Wciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć wczytywanie systemu z płyty DVD.
2. Po kilku sekundach pojawi się asystent Windows. W kolejnych oknach pojawią się pytania o język, format czasu i ustawienia klawiatury. Wybierz język polski i kliknij Dalej.
3. Pojawi się ekran z przyciskiem Zainstaluj teraz, ale nie klikaj go, bo to rozpocznie nową instalację systemu. Należy kliknąć przycisk Napraw komputer umieszczony u dołu ekranu.
4.Jeżeli na dysku jest kilka partycji, instalator pokaże ich listę. Wybierz ten na której jest zainstalowana ósemka. Kliknij Dalej.
5. W oknie Opcje odzyskiwania systemu kliknij Wiersz polecenia.
6. Aby naprawić sektor rozruchowy (jest to pierwszy sektor na dysku twardym), wpisz polecenie bootrec /fixmbr.
7. Aby naprawić sektor startowy (sektor zapisany na partycji systemowej), użyj polecenia bootrec /fixboot.

Dołączona grafika
Możesz także wykonać sprawdzanie dysku pod względem błędów w strukturach plików i katalogów wpisując w wierszu poleceń chkdsk /r.

Jeżeli nic to nie da spróbuj wykonać automatyczną naprawę. Na samym końcu jeżeli nie będzie żadnej poprawy wykonaj przywracanie systemu do stanu z przed upgradu do 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :)

 

ale nie mam płytki windowsa, miałem go już pre instalowanego na dysku. Poza tym, od razu przy bootowaniu wywalało blue screen z odzyskiwaniem systemu i ten kod błędu. I nic nie mogłem zrobić w biosie wszystkie opcje, z UEFI, EFI czy inne "programy" pomagające wypróbowałem.

Poradziłem sobie inaczej (tzn. odpukać, na razie chodzi)

Wymieniłem dysk spowrotem na HDD, tam gdzie mam win 8 i  zakutaliwowałem do 8.1 i wgrałem wszystkie możliwe akutalizację od MS.

 

Wtedy dopiero jeszcze raz sklonowałem programem Paragon, z HDD na SSD i wybrałem opcje create EFI.

W każdym razie, już teraz się cieszę z Win 8.1 na dysku SSD, jeszcze optymalizacja systemu pod katem ssd i można śmigać.

 

dzięki i temat do zamknięcie.. oby (odpukać)

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...