Skocz do zawartości
douzo

po formacie recovery niedziala

Rekomendowane odpowiedzi

Otórz mam takowy problem, pare dni temu padł mi kompletnie system działał tylko na awaryjnym. 
Kolega próbował coś zrobić ale pozostał tylko format. Po formacie komputer nieprzyjmuje sterowników do karty graficznej (zawiesza sie restartuje itp) bład był 0xc0000255 jak dobrze pamietam.
Chciałem nagrać recovery zeby cofnąc to wszystko ale niewiedziałem ze formacie aplikacje typu HP recovery niedziałają (niechcą się intalować) w związku z czym niemoge stworzyć dysków recovery. Porzyczyłem od kolegi jego recovery (te same laptopy tylko on miał tyci wiekszy zegar ja mam HP DV7 6030ew on koncówke cos ala 6b30ew). Skopiowałem wiec od niego z dysku HP recovery menager który rzeczywiście działa na moim komputerze ale niemoge zrobić już recovery z niego bo kolega na nim robił. Wie ktoś może jak pomóc w tej sprawie. Chce oddać do serwisu ale podobno niezrobią mi w ramach gwarancji nic z oprogramowaniem, mimo iż bład wystąpił z innego powodu (a ja niezostałem poinformowany przy zakupie o tym że musze zrobić recovery bo inaczej 200zł na płyty od nich.)
 

Prosze o pomoc może ktoś wie jak uruchomić 2 raz ten recovery menager albo ma inny pomysł jak nagrac to z dysku HP recovery.

 

 

 

--------------------

"nie" z czasownikami piszemy osobno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstaw.

 

1. Jaką masz kartę graficzną? Radeon HD 6770M czy Intel HD 3000 czy obie karty (choć raczej nie jesteś jakimś laikiem)

 

2. Jaki masz system? Zapewne Windows 7

 

3. Czy system w ogóle staruje i można cokolwiek na nim zrobić? Jeśli tak to weź poszukaj odpowiednich sterowników na stronie HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zostałeś poinformowany, wszelkie instrukcje były w pudełku. CZYTAJ gdy kupujesz! Nie mówiąc o tym, że menadżer wyskakiwał Ci pewnie wielokrotnie przy starcie windowsa prosząc o nagranie obrazu bezpieczeństwa.

2. Jeśli zrobiliście czysty format to kolega skasował Ci boot recovery i teraz już tego nie odzyskasz.

3. Stery grafiki to pewnie problem z nieumiejętnością ściągnięcia odpowiednich, spróbuj się wspomóc driver genius lub driverpack. Stery do dedykowanej grafiki mogą ruszyć dopiero po zainstalowaniu kompletu driverów do Intela (płyta+iGPU). Choć z tego co widzę, to chyba próbujesz wgrać stery z "recovery" a nie ściągasz ich ze strony producenta? Znajdź swój model w dziale support i ściągnij wszystko co jest no i zainstaluj.

4. Możesz oddać do serwisu wcześniej formatując dysk. Napiszesz że po restarcie się już system nie włączył i recovery nie działa. Nie przyznawaj się, że robiłeś format. Jak coś to "samo zniknęło wszystko". Przyjmą, wgrają nowy obraz i oddadzą Ci w stanie fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux mu bootsectora nie odbuduje. Partycja recovery nadal tam pewnie jest, tylko co z tego? Instalka czystego systemu nadpisała MBR i teraz partycja recovery to już tylko zajęte miejsce na dysku.

 

Inna sprawa, że ja bym machnął na to wszystko ręką i po prostu ściągnął stery ze strony producenta dedykowane do tego modelu.

 

A jak to przersta, to usunąć wszystkie partycje z dysku i "samo się zrobiło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie instaluj zadnych programikow do sciagania sterownikow bo na laptopach one tragicznie dzialaja, sterowniki musisz pobrac zestrony hp. wpisz w google hp drivers i na stronie wpisz model lapka i system ktorego uzywasz i ci znajdzie.

W tym momencie odzyskanie recovery jest lekko utrudnione ale mozliwe,nie usuwaj zadnych partycji bo tam masz wszystko.tutaj masz poradnik( ciezko wyglada ale robisz krok po kroku)http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-Systems-and-Software/Another-System-Restore-question/td-p/1933883

 

Jak ci sie nie uda albo nie znasz na tyle englischa poszukaj poradnikow jak zainstalowac windowsa z pliku wim. Jest tego sporo.

 

Kolejny sposob trwa troche dluzej i ja go uzylem przy okazji walnietego wiatraka i wysylce naserwis. Dzwonisz do serwisu ( o ile masz jeszcze gwarancje...) i mowisz ze zjebal ci sie twardziel i zeby ci przyslali nowego. Jak przysla formatujesz swojego i im odsylasz i montujesz nowego z windowsem i robisz odrazu recovery:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux mu bootsectora nie odbuduje. Partycja recovery nadal tam pewnie jest, tylko co z tego? Instalka czystego systemu nadpisała MBR i teraz partycja recovery to już tylko zajęte miejsce na dysku.

 

nadpisany MBR nie jest katastrofą - może ten tutorial pomoże: http://www.z-a-recovery.com/partition-recovery-tutorial.htm (mam nadzieję, że linki do tutoriali są dozwolone tutaj)

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...