Skocz do zawartości
kulfi82

Zestaw PC/Gaming do oceny - 3605PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo bazowałem na zestawie z lutego do 3500PLN jednak pewne przywiązania do marek zmusiły mnie do pewnych modyfikacji. Proszę o sugestię co by tu jeszcze dokręcić/przykręcić.

 

CORSAIR VS 550W (nie wiem czy tu nie wystarczyłoby 450W)

MSI GTX760 TFIV

Samsung EVO MZ-7TE120KW  (wersja z 512mb)

Barracuda ST1000DM003

Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 

OC Asus Z87-A + Intel Core i5-4670K

Zalman Z3 czarna (tu mi zależało na 3 wiatrakach 120mm, Z1 ma 2 a cena jedynie o 20PLN mniej)

Napęd LG 

 

Ma to być typowy zestaw geaming`owy (FPP typu SF).

Podkręcanie ? Owszem ale w niedalekiej przyszłości więc puki co zostaje przy stockowym chłodzeniu.

Pytanie podstawowe - Czy da się tu zbić jeszcze cenę nie tracąc na wydajności ?

 

Z góry dzięki za ciekawe pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja bym zamiast Corsaira VS wstawił raczej np. SPC Deusa 500/600W lub xfx-a 550W (sam używam i polecam)...
Jak chcesz przyoszczędzić, to odlicz DVD i masz 78zł mniej (ale czasem przydałby się laptop z DVD) - true story!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus 600W to + 30PLN, XFX 550W + 40PLN.. a jakościowo to chyba jeden poziom z VS. Na DVD przykręcać raczej nie będę, bo od święta zdarza mi się go użyć. Bardziej zastanawiam się nad sensownością takiej mocnej MB.

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel - spodziewałem się tej podpowiedzi i długo się nad Rockiem zastanawiałem ... ale.... Mam w jednym zestawie Wsadzone ASrock Z77 Extreme 4 i jakoś średnio się z tym zestawem dogaduje. Ma zaporowe UEFI, od czasu do czasu zamiast 8GB wykrywa mi tylko jedną kość Cruciala. Wiem, że to może być przypadek, ale negatywne wrażenie pozostaje.

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX 550 to Seasonic po rebrandingu i podobno ma znacznie ładniejsze osiągi od tego rebrandowanego Corsaira. 5 lat gwarancji, jak zarejestrujesz na stronie producenta.

Deus 500W - Prosz... http://www.agito.pl/zasilacz-silentiumpc-deus-g1-80plus-bronze-500w-221-657094.html
Polska firma i często polecana konstrukcja, kondensatory do 120 st.C., o ile dobrze pamiętam (pierwotnie były chyba do 80, ale w nowszych zmienili)... Przemyślane mają te produkty, SPC syfu nie sprzedaje (wiatraczki może bez szału, ale mam tylko 70mm zephyra).

Jak nie chcesz dopłacać do XFX-a, to weź chociaż Deusa 500W. Leżą tak o pół półki wyżej od Corsaira VS.

Edytowane przez vegitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien na zasilacz na bq l8 purepower 500w lub drozszy polpasywny rm corsaira, bo wedlug mojego ucha vs strasznie halasuje. Co do oc w takim budzecie zrezygnowalbym (musisz tez dolozyc jakies chlodzenie procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yogi311 - naprawdę kwestie hałasu nie są aż tak istotne. Tak jak wspomniałem OC "gdzieś kiedyś" jak będą fundusze na termalright, przecież reszta zestawu do przeciętnego kręcenia spokojnie wystarczy.

 

OK. liczę jeszcze raz...

  • XFX Core 550W 80+ SLI PSU
  • Zestaw OC Asus Z87-A + Intel Core i5-4670K
  • Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX
  • Samsung EVO MZ-7TE120KW (2.5", 120GB, SATA/600
  • Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)
  • MSI GeForce GTX 760 OC Twin Frozr IV Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX
  • Zalman Z3 czarna
  • LG GH24NSB0RBBB czarny OEM

Po namowach wyszło to mniej więcej tak.. cena końcowa 3643pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...