Skocz do zawartości
KvaN

Cmentarzysko

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to ja sie podepnę... Ja pożegnałem

-mojego starego (nie)wiernego szajsunga 48x po miesiącu użytkowania :)

-zasilke 250 wat (dziadostwo padło ze starości)

-Riva tnt 2 m64 32 mb - nieudana próba zdjęcia radiatora - efekt : pocięte ścieżki

- seagate 8 gb jakis u4 bodajże - mały byłem srel i zachcialo mi sie "pazłotko" odkleić

- na koniec śmierć ktora najbardziej bolała : AMD ATHLON XP 1700+ Jhiub itd. prawdopodobnie źle założony shim... ale ja i tak wiem swoje: On mi to zrobil specjalnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł mój ukochany sprzęcik:

 

-Celeron 466

-MSI BXMaster Intel440 BX

 

Co ciekawe na wyłączonym kompie (tzn. wyłączona listwa) poszła iskra, która niestety okazała się zabujcza :cry: . Stało się to przy próbie zamontowania dodatkowego chłodzenia na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zaczne od czasów do ORT: ORT: ORT: kturych jeszcze moja pamięć sięga :) a więc:

- Spalony AMD 486 DX/2 66 MHz (niewiem czy się liczy, bo procek był mojego kolegi, a umarł poprzez moje pierwsze próby podkręcania, pracował łądnie jako 100 Mhz, ale przy 120 Mhz pochodził 5 Minut po czym umarł :wink: )

 

- CD-Rom 16x (przy maxymalnej prędkości połąmał płyte której część przebiła jego bebechy)

 

- VooDoo I 4MB "Diamond Monster" (moja pierwsza miłość :lol: , umarł poprzez wyrok Boski :cry: )

 

- Dysk twardy WD 512 MB (umadek z 1 M na podłoge :twisted: )

 

- Dysk twardy Cawier 2 GB (z niewiadomych powodów zjadły go w całoći BADY :cry: . Aktualnie odpoczywa w szafie z odzyskanymi 23 MB (niestety więcej nieda się odzyskać, walczyłęm o jego reanimacje 2 lata :? ) Aktualnie jest na nim DOS 6.22, Doom 1 i 2, Wolf 3D, programik do odtważania MP3 pod DoS'a i piosenka Vader- Xeper )

 

- FDD (niewytrzymał przez......... )

 

- .......... Zasilacz 300W Codegena :wink: (Umarł podczas nocki i dziwnemu spadkowi napięcia na całym osiedli 8O )

 

 

Mam nadzieje że to już koniec. Niewliczałem spalonych wiatraków, zniszczonych dyskietek i płyt CD-ROM, -R i -RW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszej historii to pamiętam stratę leciwej zasiłki feel 250W + MOBO GA7-VAX, Gf2Ti od Prolinka którego dało się szczęśliwie odratować oraz MOBO mojego brata pod celka ACORP 6VIA86P na którym starsza postanowiła szydełkiem styki podoginać żeby się wszystko lepiej trzymało :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1xceleron 700 - padl ott tak ...

1xriva tnt2 - tez bez jakiegos powodu

1xzasilacz megabajt 250 polecail dymek i to bylo ostatnie co z niego dalo se wydusic

1xfloppy disc drive

2xcd rom lg

2xdzwiekowa (sb i jakas yamaha)

1xmonitor 17' mial 7 latek chlopak

1xhdd samsung .. nagle zaczol sie deklarowac jako 20 gb a potem juz sie w ogole nie deklarowal ...

3xjoystick

2xpad

3xkalwiatura

ok.15xmyszka .... roznej masci i gatunku

2xkabel od zasilania

1xfiltr na monitor

3xdrukarka atramentowa

1xmodem motorolla

1xups po podlaczeniu do niego odkurzacza

2xwentl 60x60

1xwentyl 80x80

1xcooler amd 150 mhz

parnascie padow do pegazusa

pareset plytek cd

kilkadzisiat dyskietek

 

hmmmm

to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie zabilem fdd'ka , NECa bodajze przez... glupia sprawa.... wycinalem dziure w budzie i tylko fdd zostawilem bo myslalem ze nic mu sie nie stanie , a jeszcze troche klepalem mlotkiem blach bo deko nierowna byla... i oddam go do serwisu , moze przyjma :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasir w jaki sposob go reanimowac?

Sytulaca wyglada tak:

Po formacie jak musialem windowsa instalnac dzilal bez zarzutu.

Ale jak w windows wsadze plyte to jest zwis i potem reset.

Otwierasz czyścisz cały z kurzu w środku , pote, czyścisz soczewkę delikatnym materiałem lub np. filtrem od papierosa.

BYć może jeszcze podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejnosci chronologicznej opuscily mnie:

- 3Dfx Voodoo Rush (w niewyjasnionych okolicznosciach)

- klawiatura Acer (utopienie w soku jablkowym)

- WD Caviar 1.5 GB (atak epilepsji glowicy)

- Biostar M6TLC (smiercia naturalna)

- A4 Tech PRO-9L (stwardnienie rozsiane sensorow)

- 3Dfx Voodoo Graphics (udar termiczny - za duzo Unreala)

- klawiatura no-name (utopienie w soku pomaranczowym)

- MSI K7T-Pro2 (goraczka)

- MSI K7T-Pro (porazenie pradem)

- Codegen 250W (wrodzone wady rozwoju)

- Soltek SL75-KAV (w niewyjasnionych okolicznosciach)

- Codegen 300W (wrodzone wady rozwoju)

 

Zapalam znicz... Uczcijmy je chwila ciszy...

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, durna klępa, do niedawna myślałam, że tylko parę myszek tu wpiszę. Ad rem:

- zasilator 235 W z nieprawego łoża - skróciłem mu kabulki do płyty głównej, na co stwierdził z oburzeniem, że wykastrowany to on pracować nie będzie, że mam mu oddać te kabulki, a jak nie, to on się wyprowadza do mamusi i lepiej żebym znalazł sobie następnego. Co też uczyniłem i teraz mam opory przez rozkręceniem go, bo wydałem całe 60 pln, nowy zasilator wygląda poważnie i dostojnie, a na dodatek ma jakieś groźne naklejki z gwarancją. A rozkręcić muszę, bo chcę zamontować w kanapce (prawie skończonej, tak bajdełej) jeno PCB i wiatraczek owegoż, blaszki obudowy precz odrzuciwszy.

- flop w stanie śmierci klinicznej - zasilacz zastępczy, jaki udało mi się wyłudzić po zgonie wyżej wymienionego, żarł w młodości sterydy, skutkiem czego produkował 14 zamiast 12 V i 4,6 zamiast 5. To zdaje się jest przyczyną, dla której tak grubiańsko potraktowany flop odmawia współpracy mimo margania taśmami na wszystkie strony i kołysanek krasnoludzkich nuconych mniej lub bardziej fałszywie, ale za to z niezbywalną pewnością siebie.

Donnerwetter, znów zapędziłem się w dygresję jak dzik w lebiodę. Jeśli ktoś przeczytał powyższe i stwierdził, że nie wie o co chodzi, to:

 

Zdechła mi zasiłka 235 W NoName i pięcioletni flopek LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-3 pegazusy (taki chiński NES), wlasciwie nie weim czemu padly :D

-128Mb SDR Pc133 - probowalem zdjac śrubokrętem wentylator z procka na starej plytce, no i zdjalem - a srubokret wystrzelil prosto w RAM :(

- klawiatura, bo zrecznosciowki bez pada irytują :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...