Skocz do zawartości
furia

[Modernizacja] Nowa grafa dla grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzałem się od rok do kupna nowej karty, ale póki co mój sprzęt jeszcze dawał rade.

Teraz już mam kasę i mogę zmodernizować swój zestawik.

Pracuję w środowisku Adobe CC(Photoshop CC, Illustrator i Indesign)

Chcę jak najwięcej mocy wykorzystać z karty, żeby odciążyć procka.

 

Pracuję na monitorach Samsung 24" i Benq 21"

 

Zastanawiam się czy warto kupić R9 270X, czy dołożyć do GTX 770. Może w ogóle coś innego ? 

 

Maksymalne koszty 1000-1300

Zastanawiam się też nad chłodzeniem procka, żeby troszkę pokręcić go.

Co sądzicie?

 

PS. Lubie czasem pograć w nowe giery

 

Aktualnie:

AMD Phenom II X4 945 Quad Core(AM3,95W)
MSI 770-G45 
2x2Gb Goodram 1333 Mhz

4Gb Patriot 1333MHz
Asus Radeon HD5770 512MB 
Samsung 500GB HD502HJ
Fortron FSP500-60APN 85+ 500W
ATX Tower Cooler Master Elite 331 

Wentyl z tyłu 3200 z przodu 1200obr/min

Edytowane przez furia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8GB Ramu, (2x2gb Goodram, 4gb patriot)

mam jeszcze jedną kostkę 8gb dokupić ?

AMD ma OpenCL, co jest porównywalne do CUDA, ba nawet lepiej wspiera programy Adobe, dlatego to nie jest wyznacznikiem.

Fera 2 - 100zł jest już na mojej liście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w pierwszej kolejności zmienił płytę z procesorem a nie kupował grafikę, żeby ten Phenom ją zadusił.

Wystarczy spojrzeć : http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i7_od_lga_1366_do_lga_1150?page=0,6

 

i5 + płyta. Koniecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjesz w Polsce? Na krajowej pensji?

za duże koszty

i5 800 / mobo 200-300 / grafa 800-1200 / ram 250-300

nie ma szans, pracuje na tym kompie kilka lat i nie ma tragedii, phenom moim zdaniem dale rade, na pewno nie opłaca mi się go teraz wymieniać na i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam, jakim to trzeba być kiepskim grafikiem żeby na takim słabym sprzęcie pracować to raz (sam u mnie w agencji, w której pracuję dali mi kiepski komputer bo jest to Core2duo e8400 na zintegrowanej grafice, nawet dysku SSD nie ma, w domu posiadam konkretny sprzęt i jest ogromna różnica), a dwa nie mieć pieniędzy na wymianę na nowy? Jesteś jednym z tych co biorą za logo 200 zł? Jeśli tak to serdecznie pozdrawiam. Nie inwestuj w nowy sprzęt bo się tobie nie zwróci. I owszem opłaca się wymienić tego AMD na i5 albo i7. Ten AMD to szrot, poczujesz dużą różnicę, ale pewnie i tak nie wymienisz :)

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie za duże koszty?? i5 4440 kosztuje 650zł do tego płyta na h81 za 160zł i masz 800zł, zostanie jeszcze 200zł na SSD 60GB. Ewentualnie 4670. Karta graficzna nie jest Ci potrzebna, w samym photoshopie z karty korzysta raptem kilka filtrów i ustawień. Ten i5 zje phenoma w takich zastosowaniach, wiem bo mam obie te platformy.

 

ps. Ja żyje w Polsce na krajowej pensji.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żyjesz w Polsce? Na krajowej pensji?

za duże koszty

i5 800 / mobo 200-300 / grafa 800-1200 / ram 250-300

nie ma szans, pracuje na tym kompie kilka lat i nie ma tragedii, phenom moim zdaniem dale rade, na pewno nie opłaca mi się go teraz wymieniać na i5

 

 

W Burkina Faso za średnią krajową Atlantydy. Głupie pytanie - równie głupia odpowiedź. Zakładasz temat, bo się nie znasz - okej. Zadajesz pytanie, bo się nie znasz - okej. Podważasz czyjąś opinię i piszesz bzdury, mimo, że się nie znasz - nie okej. 

Po diabła w tym wyliczeniu podajesz grafikę i ram ? Przecież obie te rzeczy masz. 

I nie, Phenom nie daje rady, to już stara skarpeta a nie procesor do takich zastosowań. Opłacalność zmiany jest kolosalna. Jednak skoro wiesz wszystko lepiej, to po co zakładałeś temat ? Kaijitsu już Ci napisał : 

 

Jakie za duże koszty?? i5 4440 kosztuje 650zł do tego płyta na h81 za 160zł i masz 800zł, zostanie jeszcze 200zł na SSD 60GB. 

 

Chyba dalsza dyskusja jest zbędna. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wymiana na i5 da sporo. Do tego potem dokupisz sobie grafikę od AMD lub Nvidii w zależności od dysponowanej kwoty. Kiedyś coś ktoś mądrego powiedział. Żeby czasem coś zyskać to trzeba zainwestować. Praca na leciwym sprzęcie jako grafik cóż Twoja sprawa .IMO docelowo I5 4440 + GTX 750/R9 270 + 16 GB DDR3 + jakiś SSD 60 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...