Jump to content
Sign in to follow this  
jarzi

Nowy komputer do 2100zł z budą bez grafiki, jaki procesor?

Recommended Posts

Forum czasami podglądam, ale to mój pierwszy post więc: cześć wszystkim.

To tak, noszę się zamiarem kupienia nowego komputera bo mój obecny jest bardzooo stary (model na węgiel, opcja wyświetlania teletextu etc.). Póki co padło na:

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 349,00 zł

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 279,00 zł

Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 134,00 zł

w sumie jest to: 912,00 zł

I tutaj mam dylemat jaki procesor i jaka płyta główna. Komputer głównie będę wykorzystywał do programowania (Eclipse, Visual Studio, IntelliJ) i od czasu do czasu wirtualizacji systemu czy w przypadku jakiś appek na Android do emulowania Androida, ale też do obliczeń, siakiś wolfram albo jakiś inny potwor. Czyli generalnie do nauki (nie wierzyłem, że kiedyś coś takiego napiszę). Poszukałem, pogrzebałem i na razie wybrałem:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 859,00 zł

Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL  379,00 zł

w sumie jest to: 2150,00 zł

Co prawda trochę ponad budżet, ale tyle mogę zaakceptować, nie trzeba przecież jeść codziennie.

ALE!

Nie wiem czy to najlepszy wybór. Co prawda procek super, od razu bym podkręcił, lecz jest trochę obcięty z funkcjonalności. Czy któryś z forumowiczów może mi pomóc i powiedzieć jak bardzo na życie może mieć wpływ brak VT-d, TSX-NI, Trusted Execution, linki QPI. Jak to wygląda w praktyce, bardzo odczuwalne? Komputer wyłącznie do domu, więc vPro czy lepsza integra się zupełnie nie liczą dla mnie. Z góry dziękuję za pomoc!

Te "braki" pozostaną bez wpływu na normalne życie. To wyłącznie marketolenie jest.