Skocz do zawartości
Gość

ASRock Home Cloud- czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do złożenie wydajnego kompa na studia opartego o mATX, Chciałbym go tak skonfigurować by móc go zdalnie włączyć i obsługiwać. I związku z tym zainteresowały mnie płyty ASRocka które są dostarczone z takim rozwiązaniem -ASRock Home Cloud a dokładnie Z87M-Extreme4. 

Ktoś używał tego i może powiedzieć jak to działa w praktyce? Lub polecić inne dobrze działające rozwiązanie. Używałem już TeamViewer i aplikacji na

androida M$ Remote deskop i o ile pierwsza opcja działa nieźle to w drugiej oba urządzenia muszą być w tej samej sieci i do tego nie działa stabilnie,

 

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym aby mieć dostęp do komputera z tabletu na androidzie jak i laptopa.

I drugi problem tkwi jeszcze z zdalnym włączeniu komputera bo tamte aplikacje chyba na to mi nie pozwolą. I na to teoretycznie powinno zaradzić Wake on Lan tylko czytałem że nie jest to takie łatwe do skonfigurowania, Tym bardziej że komp będzie w akademiku i nie wiem czy będę miał dostęp do ich głównego routera by móc sobie wszystko ustawić

 

PS. Nie byłem pewny czy w dobrym dziale zamieściłem temat ale myślę że bardziej tu pasuje niż do software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam i zarządzam 4 komputerami zdalnie. Uzywam do tego Logmein - niestety teraz juz nie bedzie darmowe. Logmein ma aplikacje na androida - mam ja i laczac sie z wybranym komputerem mam jego pulpit na ekranie telefonu z pelnymi mozliwosciami dzialania. Wake On Lan mam skonfigurowane w pracy gdzie moj komp jest w sieci lokalnej. WOL dziala tylko po kablu. Nie udalo mi sie znalezc karty WiFi z obsluga WOWLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie: jak komp jest umiejscowiony sieciowo, a konkretnie czy da się do niego przekierować port. Wówczas darmowym do zastosowań domowych bitvise robimy tunelik SSH i pakujemy do niego porty, na których mamy RDP/VNC. Podobnie WoL - wymaga tylko przekierowania portu na routerze i znajomości MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wczoraj zainstalowalem TeamViewer na kompie w pracy, telefonie i w domu. Najpierw polaczylem sie telefon-komp w pracy, a potem z domu do pracy - dziala super. Z powodzeniem wybudzilem TeamViewerem kompa w pracy siedzac w domu. Polecam TV :)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...