Skocz do zawartości
Pytoo

Jaka płyta główna do s1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś niecałe 2 lata temu kupiłem gigabyte h67 ud3h jako moja płytę główną. Była polecana tutaj w zestawie na miesiąc xx. Jednak teraz nie podoba mi się to, że mnożnik kręcenia jest w nim tylko 40 i nie mogę podkrecic mojego i5 2500k do więcej niż 4.0ghz bez zmieniania drugiego mnoznika x100. Dodatkowo nie podoba mi się że pamięci ram mogą być tylko 1333 mhz. Proszę o poradę Co dokupić by było jak najlepiej i taniej.

Budzet mam nadzieje do 500zl,

Reszta zestawu:

gigabyte gf 570GTX OC

chlodzenie proca Xigmatek Gaia

8gb ram 1333

dysk samsung f3 1tb

zasilac ocz stealthxstream (bodajze) 800w

 

Nie, nie bylem swiadomy ze wzrost bedzie maly. Ewentualnie co innego do 500zl sprawilo by wzrost wydajności oprocz wymiany dysku na ssd?

Edytowane przez Pytoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaskawie doprecyzuj tytuł tematu.

Podaj budżet. Resztę konfiguracji łączenie z zasilaczem i chłodzeniem.

 

Jesteś świadomy, że ustawienie cpu na 4,5GHz i pamięci na 1600MHz nie da ci zauważalnego wzrostu wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, możesz podać dokładny model płyty? Możliwość zmiany mnożnika na H67 jest trochę zaskakująca jak dla mnie. Zaskakujące jest też to, że ktoś tu w zestawach połączył i5 2500k z płytą na H67. i5 2500k na 4GHz to też raczej rakieta a nie słaby procesor. Coś tu nie pasuje. Odpal cpu-z i wrzuć do tematu tematu screeny z zakładek CPU i Mainboard.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model to GA-H67A-UD3H (rev. 1.0), sprzęt głownie wykorzystywany przy grach

 

bios najnowszy z strony gigabyte - F9

 

Witam,... Jednak teraz nie podoba mi się to, że mnożnik kręcenia jest w nim tylko 40

Nie, nie bylem swiadomy ze wzrost bedzie maly. Ewentualnie co innego do 500zl sprawilo by wzrost wydajności oprocz wymiany dysku na ssd?

 

Pomyliłem się, mnożnik tu to max 37

Edytowane przez Pytoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowy aby w zestawach u nas była jakakolwiek płyta na H6x i I5 2500K .

 

Musiałeś sam składać albo widziałeś taki zestaw na innym forum .

 

Do kręcenia 2500K proponuję Asrock P67 Pro3 albo nowszego MSI Z77A-G43 .

 

Asrock ma mocną sekcję zasilania , MSI ma ficzery z Z77 , wyjście USB 3.0 na płycie ( Asrock ma tylko na tylnym panelu ) oraz więcej gniazd PCI-E 16x .

 

Chyba że nie masz tego 2500K tylko inny np. zwykły 2500 - pokaż screen z CPU-Z tak jak mówi Klaus .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowy aby w zestawach u nas była jakakolwiek płyta na H6x i I5 2500K .

 

Musiałeś sam składać albo widziałeś taki zestaw na innym forum .

 

Do kręcenia 2500K proponuję Asrock P67 Pro3 albo nowszego MSI Z77A-G43 .

 

Asrock ma mocną sekcję zasilania , MSI ma ficzery z Z77 , wyjście USB 3.0 na płycie ( Asrock ma tylko na tylnym panelu ) oraz więcej gniazd PCI-E 16x .

 

Chyba że nie masz tego 2500K tylko inny np. zwykły 2500 - pokaż screen z CPU-Z tak jak mówi Klaus .

 

Po głębszym zastanowieniu nie wykluczam, że mogłem wymienić płytę bo w sklepie nie było tej z zestawu stąd... ale dalej wydaje mi się to mało prawdopodobne, zamieszczę tutaj screen z cpu-z

 

Dołączona grafika

aktualnie mimo ustawionego clock ratio 37 w cpu-z pokazuje go jako x34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo płyta H67 nie pozwala na podniesienie mnożnika, zastanawiam się dlaczego masz to w ogóle aktywne w biosie. 3,8Ghz możesz mieć na jednym rdzeniu w trybie turbo. W zależności od budżetu zmień płytę na Asrocka P67 Pro3 albo MSI Z77A-G45 i możesz kręcić.

 

http://www.saturion.pl/product/121109/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Asrock_P67_Pro3_B3_.html

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=637&g=243049&n=MSI-Z77A-G45-Intel-Z77-LGA-1155-3xPCX-VGA-DZW-GLAN-SATA3-USB3-RAID-DDR3-CROSSFIRE&w=c

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle się da .

 

Blokada może być nie koniecznie w biosie , nikt nie próbował edytować w tym celu biosa płyty .Generalnie jak chcesz kręcić tego 2500K to kup Asrocka lub MSI wymienione w poście przed twoim .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę kupić pod taki sprzęt?

 

i5 2500k

gf gb 770oc 2gb

ssd plextor m5s 256gb

zasilacz ocz 600w ( nie pamietam modelu chyba xtream )

dysk wd 1tb hdd

chłodzenie proca xigmatek gaia

 

no i aktualna plyta gb h67 ud3ha

 

z tego co orientuje się jest to dość wadliwa płyta, a mam okazje ją sprzedać za 50-100zl, dorzucę do 300-400zl i chce mieć coś dobrego, żeby wykręcić 4ghz z tego proca i kompa mieć na 3 lata z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...