Skocz do zawartości
dejv667

Karta graficzna do 800 zł (7850 vs 7870 vs 270X vs ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym w tym miesiącu zamówić kartę graficzną. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

Moja obecna konfiguracja:

AMD Phenom II x4 920 3,0GHz

Biostar TA790GX A2+ 4Gb DDR2

Radeon 4890 1Gb

PSU 780W

Windows 8 64bit

monitor 1920x1080

przewiewna i duża obudowa w której zmieści się wszystko :)

 

Uwaga co do konfiguracji: za kilka miesięcy planuję zmienić mobo+proc+RAM na bardziej współczesne.

 

Na nowa kartę graficzną chciałbym przeznaczyć maksymalnie 800zł. W wyjątkowej sytuacji mogę ten budżet lekko naciągnąć - ale tylko wtedy gdy okaże się to naprawdę konieczne. Najważniejszy jest dla mnie stosunek wydajności do ceny. Chciałbym tez aby zakupiona karta posłużyła mi możliwie długo, nie lubię biegać do sklepu co rok. Z obecnego zestawu jestem zadowolony, Ciągle mogę grac nawet we współczesne tytuły chociaż czasami widać, że sprzęt dostaje zadyszki.  Początkowo planowałem kupić bez większego zastanowienia jakąś kartę z serii 270X. Ceny wahają się między 170 a 205 euro. Za te same pieniążki mogę kupić 7870. Później zauważyłem, że 7850 jest zauważalnie tańszy bo kosztuje jedynie 130-150 euro dzięki czemu miałbym dodatkową kasę na inne podzespoły. Obecnie sam już nie wiem bo po przeczytaniu kilku różnych zastawień i porównań mam kompletny mętlik. Z tego tez powodu proszę o pomoc w wyborze możliwie wydajnej karty w sugerowanej cenie (800zł/200 euro). W grę wchodzą tylko kart nowe.

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek to tylko R9 270 / R9 270X .

 

To remarkowane HD7870 , R9 270X mają o 50 mhz wyżej taktowane GPU w wersji referencyjnej , R9 270 non X to 100 mhz niżej taktowana wersja R9 270X .

 

R9 270X ma wydajność HD7870XT , R9 270 ma poziom wydajności zwykłego HD7870 .

 

Podkręć procka bo inaczej będzie hamował kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest podkręcony. Normalnie jest 2,8, obecnie gdy trzeba 3,2 ale więcej się nie da.

 

Do tej pory nie miałem problemu z niczym co jest pisane pod dx10, ale ostatnio coraz częściej muszę wyłączać detale i jechać w dół z rozdzielczością.

Jak już napisałem zmiana platformy jest pewna za kilka miesięcy. W obecny sprzęt staram się wkładać tylko to co mogę później przenieść do nowego.

 

"... I guess it's just the way I'm wired."

 

www.delta-HF.com

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie podobną, bo jest zauważalnie słabszy, ale zawsze jest sporo tańszy. Ale wg mnie 270 bez X to takie rozsądne maksimum do tego procka.

 

Skłaniałbym się nawet w stronę GTX 750 Ti http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx750ti-2gb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express-ver-oc,45521.html

 

...która dodatkowo jest niesamowicie oszczędna i cicha.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 760 mocno przekracza założony budżet (230-250 euro).

 

Co do "maksimum dla obecnej konfiguracji" to skupmy się raczej na tym żeby kupić możliwie dużo wydajności w założonym budżecie. Obecna platforma w lecie zostanie wymieniona. Obecnie zmieniłem obudowę, zasilacz, HDD, SSD. W lecie chcę przeznaczyć 450-500 euro na zmianę mobo+CPU+Ram. Nawet jeśli karta teraz nie rozwinie 100% możliwości to za kilkanaście tygodni już tak ;)

 

"... I guess it's just the way I'm wired."

 

www.delta-HF.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup na allegro gtx 670 np. gigabyte. Karta cicha, wydajna. Szukaj takiej na gwarancji mają 36 miesięcy, więc spoko znajdziesz taką co jeszcze rok gwarancji będzie miała. A wydajność lepsza niż te powyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270X ma podobną wydajność a jest często tańszy .

 

A nie będzie tak, że lepiej poradziłby sobie na dwuwątkowym, ale mocniejszym procku, a  na takim sobie, ale czterojajkowym phenomie NV wypadnie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-670-4096-mb-ddr5-i3985220674.html

na tej aukcji karta ma jeszcze prawie 2 lata gwarancji - jak coś się stanie naprawią , nowa też może się sypnąć, po to jest gwarancja ;)

Przemyślę to ;)

 

 

A nie będzie tak, że lepiej poradziłby sobie na dwuwątkowym, ale mocniejszym procku, a na takim sobie, ale czterojajkowym phenomie NV wypadnie lepiej?

Idąc tym tropem to nawet obecna karta nie mogła pokazać co potrafi bo CPU był zbyt wolny.

 

"... I guess it's just the way I'm wired."

 

www.delta-HF.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę uważnie temat - dalsza rozbudowa sprzętu jest zaplanowana.

 

Poza tym zapewne i tak będzie widać poprawę w stosunku do obecnej karty ;)

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...