Skocz do zawartości
wikm

WR841N

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki router TP-link podlaczony do modemu Vectry 40 Mb internetu w mieszkaniu 48 m2 w bloku. Router jest w jednym końcu mieszkania a pc podlaczony bezprzewodowo w drugim końcu. Karta sieciowa jest też TP-linka w standardzie N (150) na usb. Zasięg jest, ale dochodzi tylko 8-10 Mb (jak jest w trybie bgn mixed. Ponad 3 tygodnie temu kontaktowalem się z supportem TP-link i po różnych próbach poprawy nie zmienialo się nic znacznie. Poradzono mi zareklamować. Tak też zrobiłem. Dostałem wczoraj nowy i nic się nie zmieniło. Może mi ktoś coś poradzić?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź na swój problem. WiFi to nie jest sieć, która jak tylko "załapie" to będzie mieć max przepustowość. 2-3 kreski na wskaźniku Windowsowym może się objawiać właśnie 10Mb/s na łączu 40Mb/s. Jednak, żeby być pewnym, przestaw komputer bliżej "modemu", jak to nazwałeś, czyli routera i sprawdź. Zresztą, skoro na telefonie działa dobrze, to znaczy, że z routerem wszystko w porządku, winna jest druga strona. 

 

EDIT : Ja na kablu mam 94Mbit / 92Mbit , a na WiFi (ten sam router, karta też 150Mbps) 66Mbit/48Mbit, mimo 5 kresek w Windowsie . Router jest oddalony ze 4 metry od komputera i nic go nie dzieli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisant producenta zarzekal się, że to iż jest malo kresek, wcale nie przeszkadza. Powiedział też , że np. repeater zmnieszy transfer. Zmiana routera by pomogła i jeśli tak to na jaki, albo karty sieciowej?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

PC niestety nie moze być bliżej.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz router wcisnięty w kąt  : wystaw go z niego i daj mu przestrzeń.

W kompie stacjonarnym antenka 2 dBi  wystarczy zmienić jej położenie by mieć kompletnie inny sygnał )

Jak to nie pomoże to zmienić antenę na inną ( na kablu )

Preszukaj netstubblerem lub innym sniferrem jaki kanał masz jak najczystszy w swoim otoczeniu i tam ustaw kanał pracy routera.

 

 

EDIT : Ja na kablu mam 94Mbit / 92Mbit , a na WiFi (ten sam router, karta też 150Mbps) 66Mbit/48Mbit, mimo 5 kresek w Windowsie . Router jest oddalony ze 4 metry od komputera i nic go nie dzieli. 

 

 

Jesli chodzi o 150Mbps  i inne wifi-rifi : Sygnał zawsze jest dzielony 50/50 czyli nie mamy 150 Mbit upload i 150 Down  tylko 75/75 ( w teorii )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doczepić antentke do karty wifi usb, która nie ma w ogóle antenki wyatajacej?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Trzeba rozebrać i wlutować się bezpośrednio w kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość dokupienia routera, który będzie pełnił funkcję repeatera nie tylko pod względem zasięgu ale i transferu?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...