Skocz do zawartości
Parix

Problem ze skalowaniem obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

O ile problem zdaje się przewijać już od dość dłuższego czasu w internecie, nie mogę znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania.
Od początku, nadszedł czas na wymianę starego poczciwego Samsunga na lepszy model od LG z tunerem TV (jeżeli informacja się przyda, to jego model jest następujący - 27MA73D). Został on podpięty RGB i wydawało się, że wszystko dobrze działa, jednakże postanowiłem zaopatrzyć się w HDMI, coby obraz i dźwięk szły z PC do sprzętu od LG. Byłoby w porządku, gdyby nie pewien szkopuł.
 

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcie powyżej jest od AMD, ale idealnie przedstawia mój problem. Obraz nie wypełnia całej powierzchni obrazu. Można powiedzieć, że jest w złej skali. Jako posiadacz HD6850 chciałem się dowiedzieć co jest nie tak. Rozwiązanie już znalazłem, ale nie mogę go zrealizować.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Obrazek od AMD w bardzo dosadny sposób pokazuje jak uporać się z problemem, sęk w tym, że u mnie suwak jest zablokowany, chociaż wszystko wskazuje na to, że nie powinien.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC -> moje ekrany cyfrowe -> opcje skalowania -> ustaw na pełne wykorzystanie powierzchni.

 

Edit -nie rozwinąłem drugiej zakładki :> tak dokładnie o to chodzi - u mnie jest odblokowane.

sam program nieco inaczej wygląda (poza językiem), ja mam AMD CCC a ty AMD VCC

post-134979-0-33669400-1393155151_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwak overscan jest zabkokowany lub odblokowany w zależności od tego, jak są ustawione opcje skalowania. Nie mam teraz AMD z windowsem pod ręką, ale gdzieś w sterownikach jest zakładka skalowanie z radio buttonem zdaje się "CPU | GPU | device native" czy jakoś tak. GPU musi być wybrane.

 

Update: 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/UnableToSetGPUScaling.aspx

 

tak to zdaje się teraz wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja "overscan" odblokowała się, po pokombinowaniu z GPU Scaling, jak na razie jest okej. Zobaczymy jak będzie po restarcie. Krótki poradnik jak to ma wszystko wyglądać, żeby działało.

 

- ustawiamy nienatywną rozdzielczość (załóżmy, że mamy 1920x1080 w aspekcie 16:9, więc ustawiamy 1280x1024 w 5:4

- wchodzimy we właściwości (płaski panel cyfrowy) i zaznaczamy opcję "włącz skalowanie GPU" i ustawiamy "zachowaj współczynnik proporcji"

- zmieniamy rozdzielczość na naszą natywną

- wchodzimy w opcje skalowania i suwak na 0%

 

To powinno zadziałać każdemu, kto ma z tym jakiekolwiek problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...