Skocz do zawartości
007marc

Wymiana płyty pod i5 750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,ostatnio "wpadł mi w oko" dysk SSD - Samsung 250GB EVO (zwłaszcza przystępna cena ;)) .

Chciałbym dokupić dysk do mojego kilkuletniego sprzętu (opis w stopce) ale jak zwykle problemem jest moja płyta główna ASUS P7P55D-E a głównie nieszczęsny Marvell® SATA 6Gb/s controller .

Pomyślałem o wymianie płyty głównej i procesora ale po przeczytaniu artykułu na PurePC.pl o opłacalności przejścia z mojego podkręconego Intel Core i5 750 na conajmniej - Core i5-4670K musiałbym wydać na to co najmniej 1200 - 1300 zł. - odpada !

 

Pozostaje jedynie wymiana płyty pod mojego i5 750 (głównie Allegro) ale czy znajdę płytę z Socket 1156 (głównie interesował by mnie ASUS) z dobrym kontrolerem żeby nie sprawiał kłopotów i dobrze współpracował z dyskami SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij go po prostu pod SATA 2 Intela. Nie odczujesz spadku wydajności względem SATA 3 (miałem dokładnie tą samą płytę i ssd podpięty pod SATA 2 Intela).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dzięki za odpowiedź .

Ale jak możecie odpowiedzcie na moje pytanie żebym dobrze zrozumiał ,znajdę jakąś płytę główną pod mój procesor żeby w pełni obsługiwała dysk SSD (SATA 6.0) n.p. z innym chipsetem niż moja płyta (P55) - H57 (P7H57D-V EVO) i.t.p. czy nie jest to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...