Skocz do zawartości
Kilokush

4570k + MSI z87 G43 problem ze stabilnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze stabilnością. Komputer się resetuję głównie na pulpicie i podczas oglądania filmów na Youtube. W grach nie. Mogę grać 4h non stop w GTA IV i ani razu się nie zawiesi. Zjechałem mocno z taktowaniem na 4.2 GHz przy 1.29V a mimo tego problem i tak występuję. Proszę więc was drodzy użytkownicy o sprawdzenie moich ustawień, może pominąłem jakąś opcję i stąd ten brak stabilności. Sprzęt taki jak w podpisie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem, ale miałem kiedyś podobny problem, na konfiguracji phenom X2 555 z odblokowanymi rdzeniami i oczywiście podkręceniem.

okazało się że nie jest to wina procesora tylko sterowników karty graficznej, sporo osób miało wtedy z tym problem

karta jakiej używałem (używam nadal) to Gigabyte GTX 460 1GB.

tak jak u ciebie nie było żadnych problemów podczas grania (pod obciążeniem) za to przeglądanie netu albo po prostu bezczynność powodowały z niektórymi wersjami sterownika częste jego resetowanie (sterownik ekranu wykonał nieprawidłową operację), a z niektórymi wersjami zwykły restart komputera. pomogło znalezienie opdowiednich sterowników, które okazały się inne od tych proponowanych tu na forum. ostatni raz próbowałem nowych sterowników jakieś 3 miesiące temu i też wróciłem do starych sprawdzonych, właśnie ze względu na powodowane restarty.

oczywiście w twoim przypadku wcale nie musi być to przyczyną, chciałem tylko zwrócić uwagę że taki problem z kartami od nvidii może występować, a zważywszy na to że 700 to w miarę świeża produkcja, to może akurat? nie robiłeś może podmianki na nowsze sterowniki ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbowałeść ustawić na "Dynamic Mode" ? Dzisiaj udało mi się podkręcić do 4.5 Ghz przy 1.2v (offset 0.045v) z Dynamic Mode i VCCIn na 1.85V (z powodu restartu podczas testowania), reszta ustawione na auto. Chyba dobrze zrobiłem? Czy Ring Voltage też powinien ustawić?

 

Aha czy daje to coś jak ustawię RAM na 1866 (pamięć obsługuje max 1866)? Obecnie dałem na 1600 z funkcją XMP.

Edytowane przez tyranxp
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam dokładnie te: http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-ddr3-1600-cl9-8-gb-2x4gb-tlyd38g1600hc9dc01-576831/

 

Ustawię ręcznie i dam znać.

 

Wyłączyłem XMP. Ale nie wiem gdzie się ustawia napięcie dla pamięci ;d

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeść te pamięci co podałeść to masz ustawione na 1.5v wg zdjęć co podałeść. Druga fotka na dole "DRAM Voltage".

 

Pełny opis OC

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,9

 

Aha jak masz Windows 8 to sobie odpuść. Lepiej już zostać przy W7 (warto sprawdzić, bo szkoda tego sprzętu jeśli nie są winą). A przy okazji sprawdź co to za kod BSOD.

Edytowane przez tyranxp
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej wina systemu a nie sprzętu. Sprawdź BSOD, bo bez tego to ciężko powiedzieć.

 

Mam pytanie, testowałeść je programem OCCT (test CPU: Linpack z AVX) ? Jeśli po pół godzinach testu nic się nie dzieje to raczej wygląda na wine systemu a nie sprzętu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wczoraj zmieniłem ustawienia Intel C-state na Disabled oraz Duration power limit na Auto. I od wczoraj ani razu komputer się nie zawiesił. Przeszedł 20 minutowy test w OCCT. Więc chyba winne były ustawienia Intel C-state odpowiedzialne za oszczędzanie energii :)

 

Dodatkowo ustawiłem pamięci znów na X.M.P 1600 mhz, 1.5V.

 

Procesor na 4.5 GHz i 4.2GHz dla cacheu.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może zacznij od ... początku ? Bo widzę że kręcisz czym się da i jak sie da. OC to nie taka prosta sprawa, jak sie ma szczescie to wystarczy podnieść mnożnik napięcie i wszystko gra, jak nie to trzeba bawić sie i cały tydzień aby zrobić to stabilnie  :P Ustaw sobie biosa na fabryczne ustawienia, i zacznij kręcić od nowa i powoli testując dokładne każde ustawienie, a nie zmieniasz 10 ustawień na raz i masz problem dojść co jest nie tak. NIe wiem po co ruszasz w ogóle pamieci je kręcisz czy procka ? :D

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj dać defaultowe ustawienia w biosie. Jak nie pomoże to sprawdź na innym systemie, np. Windows Seven. I w ogóle nie podajesz co to za BSOD, więc jak mamy Ci pomóc.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w folderze Minidump (na partycji systemowej pod folderem Windows), jeśli są tam pliki, to tzn. że był bluescreen. To normalne że tego nie można zobaczyć, gdyż w obecnych kombajnach ciężko go wyłapać (jeśli się nie mylę, z wyjątkiem BSOD stałych).

 

Przecież to komunikat, że zostało wprowadzone standardowe ustawienia. Taki urok MSI ;) Mógłbyś sprawdzić na płycie czy te zworki odpowiedzialne za reset biosu są na miejscu?

Spróbuj popracować na tych standardowych ustawieniach.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam problem z restartami komputera w przeglądarce na pulpicie w idle. W grach jest ok. Przeszedłem BF 3, BF 4 i GTA IV i ani razu się nie zawiesił komputer. Najczęściej zawiesza się podczas korzystania z przeglądarki zwłaszcza 10 minut po pierwszym włączeniu. Obecne ustawienia.

 

https://copy.com/1Hj3w0CsEPNf
https://copy.com/MbFChVdw6Kqc
https://copy.com/PYUXAdM34FOr
https://copy.com/DmqChQAuHvrc

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców na Q6600 tez byl taki problem. System chodzil po OC 24H Prime95 ale potrafil sie wypierdzielic jak moja kochana mamusia farmila na facebooku ... czy na pulpicie albo YT. Powodem u mnie byly pamieci, ktore walily takimi ilosciami bledów, ze juz po 5 min sprawdzania je wyciągnąłem i oddalem na gware. O dziwota (nie wiem, moze to przypadek) dostalem nowe pamieci, po nie calym miesiacu to samo. Jak dostalem trzeci zestaw pamieci, odkrecilem Q6600 i nie ma problemow z pamieciami i systemem. 

 

Na Twoim miejscu sprawdzil bym pamieci, moze nawet bym zobaczyl jak beda dzialac w innych slotach. 

 

W moim starym PC mialem rowniez podobne objawy ale we wszystkim (Gry, YT, Chrome itd.) i mialem jeden restart na 1-2 dni. Przyczyna byl zasilacz, ktory po dolozeniu 6950@6970 naprawde sie ostro napinal. Dziekuje Bogu, ze tak dlugo w ogole wytrzymal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...