Skocz do zawartości
NightClubber

Energooszczędna platforma SFX, mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jako że nie zrezygnowałem z obudowy SFF, a obecna konfiguracja jest już mocno przestarzała powiedzcie na co wymienić całą platformę - płyta + cpu + ram aby wykorzystać optymalnie Sapphire Radeon 7750 LP GDDR5. Sprzedam obecny zestaw i nabędę nową platformę. Ważne by była też w miarę energooszczędna + w miarę ciche boxowe chłodzenie. Płyta w formacie mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma być zastosowanie tego kompa? Jeżeli pozbywasz się zestawu w całości to lepiej złożyć coś na mini ITX + normalna karta graficzna, obudowa np Silverstone SG05 http://www.salurion.pl/product/207535/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Silverstone_SST_SG05BB_Lite_Sugo_USB_3_0_Mini_ITX_czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy postanowiłem zmienić obecną platformę na coś nowszego.

Karta graficzna docelowo to będzie Sapphire Radeon 7750 GDDR5 Low Profile (chyba :wink2: ).

Całość znajdzie się w obudowie In Win BL-634

Przeglądałem sobie zestawy komputerowe by zobaczyć co wybrać z podzespołów MOBO+CPU+RAM. W zasadzie z tego co mnie interesuje są 2 zestawy - wybrałem z tych proponowanych na portalu.

-Intel Pentium G3420 BOX + ASRock H81M + 4GB RAM

-AMD A6-6400K BOX + ASRock FM2A88M Extreme4+ + 4GB RAM

W późniejszym czasie planuję dokupienie 2 kości 4GB.
Jak wygląda porównanie głośności boxowego chłodzenia dla obu platform.

Nie mam pojęcia który zestaw będzie lepszy, widzę że ten G3420 ma w miarę przyzwoitą zintegrowaną grafikę. Przeglądałem testy Intel G3420(G3220) i może nawet da radę w coś pograć na integrze.

Widzę że w zestawach na luty 2014 za 900, 1300, 1500zł jest właśnie ten Intel. AMD jest w zestawie za 1000zł. Chyba o czymś to świadczy jeśli wybraliście jeden
zestaw CPU+MOBO w 3ch kategoriach cenowych. Skłaniam się właśnie ku temu zestawowi opartemu na G3420.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii wydajności samego CPU to G3420 jest lepszy .

 

A6-6400K ma wydajniejszą integrę oraz możliwość OC ( choć na nie wiele to się zda - do G3240 sporo mu brakuje w kwestii wydajności ) .

 

W duecie z HD7750 lepszy będzie G3420 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat "Jaką kartę graficzną kupić" a nie "jaką platformę wybrać".

Wydzieliłem posty do osobnego tematu, następnie przenoszę kolejne posty do tego tematu. Na ile starczy mi wytrwałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam. Właśnie zauważyłem że posty w temacie o kartach znikają ale nie wiedziałem gdzie. Straszna wtopa z mojej strony. Dziękuję za wyrozumiałość.

 

Edycja:

Złożyłem już 2 zestawy w obudowach SFF. Stara konfiguracja wylądowała w używanej obudowie Stone. Nowa w nowej InWin BL-634.

 

Przełożenie starego komputera do obudowy SFF nie było typowym zadaniem. Wystąpiło kilka problemów związanych z położeniem podzespołów w obudowie - ustawienie obudowy jako desktop:

[*]Złącze ATX na GA-MA78GM-S2H przysłonięte jest wystającym tyłem nagrywarki. Kabel zasilający jest załamany tak by zmieścił się pod napędem a jest dosyć sztywny. Górna pokrywa obudowy trochę dociska nagrywarkę podpieraną na kablu ATX.

[*]Dysk i nagrywarka są niestety PATA i muszą być podpięte na jednej taśmie - na płycie głównej jest tylko jeden kanał IDE. I tutaj był nie lada problem, bo dysk twardy jest zamocowany poniżej nagrywarki - obrócony o 90° względem niej. Musiałem podłączyć taśmę ATA inaczej niż się to zazwyczaj robi. Krótszy odcinek ze złączami jest między płytą główną a nagrywarką. Złącze na końcu dłuższego odcinka idzie do dysku twardego pod spodem nagrywaki.

Nowy komputer wylądował nowej obudowie, tutaj nie miałem już większych problemów z montażem chociaż nie obyło się bez gimnastyki.

Samą obudowę kupiłem w sklepie w Holandii (dokładnie to kupił dla mnie znajomy mieszkający w Belgii). Niestety w Polsce jest ona niedostępna.

 

Galeria

https://www.dropbox.com/sh/x5siie6n5xyiixz/U1cIuc7ptl

 

Chciałem wstawić bezpośrednio zdjęcia z dropbox ale coś nie chciało działać.

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...