Skocz do zawartości
boorys

Jak wyłączyć zewnętrzny dysk twardy 3,5"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przyszła do mnie obudowa Welland ME-753E na dysk 3,5" (Hitachi 1TB). Po podłączeniu wszystko działa ładnie, pięknie ale jak przychodzi do odłączenia dysku to mam problem. Otóż, dysk dobie chodzi- klikam na bezpieczne usuwanie sprzętu o ładnie mi go usuwa z "Mój Komputer" ale dysk pracuje nadal, odłączam kabel usb- dysk chodzi nadal. Na obudowie mam włącznik on/off i tym właśnie za pierwszym razem go wyłączyłem. Teraz pytanie czy będę musiał ten dysk za każdym razem wyłączać i włączać  przyciskiem na obudowie ? Czy po kliknięciu w bezpieczne usuwanie sprzętu, jeśli dysk zostanie prawidłowo usunięty to głowice się automatycznie chowają ? Po wyłączeniu laptopa dysk chodzi nadal.

 
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5" dysk ma osobne zasilanie więc oczywiste jest że pracuje niezależnie od laptopa. 2.5" zasilane z USB wyłączają sie wraz z nim.

Głowice zawsze parkują zgodne z firmware wbudowanym w dysk. To ono decyduje. Parkowanie głowic nie ma jednak nic wspólnego z wyłączaniem.

W systemie masz funkcję usypiania dysków w razie ich bezczynności (zarządzanie energią/zasilaniem).

 

Tak, przycisk w obudowie będziesz musiał też używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to takie wyłączanie przez ten przycisk na obudowie nie zaszkodzi dyskowi, nie zmniejszy żywotności urządzenia?

 

A czym się różni odcięcie prądu przez zasilacz w komputerze od odcięcia przez wyłącznik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni odcięcie prądu przez zasilacz w komputerze od odcięcia przez wyłącznik? 

W sumie niczym... zamykane są wszystkie procesy, odcięcie prądu i tyle.

Zawsze byłem i jestem przewrażliwiony na punkcie dysków twardych i nie tylko.

Myślałem że nie będę musiał się bawić w włączanie i wyłączanie dysku, bo i w instrukcji jeśli dobrze zrozumiałem jest tak napisane.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może elektronika obudowy nie reaguje prawidłowo na polecenie systemu wyłącz.

 

Ja w życiu nie korzystałem z opcji "bezpiecznego usuwania" tylko wyciągam wtyczke. To jeszcze w czasach Win XP jeszcze miało jakiś tam sens ale nie win 7 czy 8...

No chyba że jeszcze na XP siedzisz?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie używam Win 8 64bit, na stacjonarnym XP i Win 7. Jak na razie pobawię się w włączanie i wyłącznie dysku przyciskiem na obudowie, zobaczymy jak długo pożyje... No i kupię jakiś dysk 500GB 2,5" na ważne dane które mam na tym Hitachi, i będę mógł spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...