Skocz do zawartości
rost333

Prośba o ocenę cichego zestawu do oglądania filmów (HTPC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

  • [*]
Zastosowanie komputera : oglądanie filmów, przeglądanie internetu [*]Maksymalna kwota : 1.000 zł [*]Których części potrzebuję : płyta główna, procesor, pamięć, chłodzenie [*]Czy będę podkręcać sprzęt? : nie [*]Rozdzielczość mojego monitora : full hd (telewizor) [*]Specjalne wymagania : musi zmieścić się do obudowy [*]Części z poprzedniego komputera : dysk 3,5 cala (1TB), zasilacz be quiet! Pure Power L7 430W, grafika: radeon HD 7770 1gb, klawiatura i myszka. [*]Własna propozycja zestawu: obudowa: Zalman Z3 PLUS, procesor: Intel PENTIUM G3420 3.2GHz, płyta główna: Gigabyte GA-H81M-HD3, pamięć: Kingston HyperX Genesis 4GB/1600 CL9-9-9-27, chłodzenie CPU: Scythe Mugen 4 oraz zestaw opasek zaciskowych

Zestaw mam składać w przyszłym tygodniu (poniedziałek-środa), ale części muszę zamówić już w ten piątek.

Mój problem polega na tym, że nie wiem, czy Mugen 4 uda się zamontować i zamknąć w Zalmanie Z3.

Proszę o pomoc w ocenie mojego pomysłu: https://www.dropbox....xpiwyqj/CPU.JPG

A może jakiś inne chłodzenie? Z naciskiem na ciszę poproszę Dołączona grafika

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

 

Edit:

 

Planuję złożyć cichy zestaw do oglądania filmów i przeglądania internetu (bez żadnych gier). Części jakie już posiadam, to dysk twardy 1TB ze starego komputera (posłuży za magazyn zdjęć i filmów), napęd DVD oraz klawiatura i myszka. Stara obudowa nie nadaje się, żeby trzymać ją blisko telewizora. Zgodnie z sugestią kaijitsu pomyślałem o taniej obudowie z zasilaczem, ale chciałbym mieć możliwość włożenia do środka dysku 3,5 cala. Pomyślałem więc o: Cooler Master Elite 130. Obudowa nie posiada wszędzie filtrów przeciw-kurzowych, więc mam zamiar zainwestować w to oraz to. Chcę jeszcze dokupić: dysk na system Kingston 120GB V300, pamięć Goodram Play 4GB/1600 CL9 oraz płytę główną Gigabyte GA-C1037UN-EU.

 

Ponieważ chciałbym, żeby ten komputer był jak najcichszy pomyślałem o takim zasilaczu: Be Quiet! BQT-L7-300W. Zamontowany nad procesorem będzie służył do wyciągania ciepłego powietrza poza obudowę. Czy ten zasilacz będzie bezkonfliktowo współpracował z płytą główną?

 

Tak ogólnie, czy ten zestaw będzie dobrze funkcjonował? Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mugen to niewiele tańszy od procka i raczej przesada

 

Dzięki, ale tu chodzi o chłodzenie. Części już raczej zmieniał nie będę. To ma być komputer dla starszej pani, która pomimo wieku wciąż ma dobry słuch (przeszkadza jej tykający w nocy zegar), więc starałem się dobrać bardzo wydajne chłodzenie. Nie wiem tylko czy ktoś próbował już złożyć taki zestaw: Zalman z3 + Gigabyte GA-H81M-HD3 + wydajne chłodzenie CPU.

 

SilentiumPC Fortis HE1225, którego mi polecano jest niewiele tańszy a to ma już być zakup "na lata"

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cooler starczy: http://aab.com.pl/pl_PL/p/Alpenfohn-Civetta-CPU-Cooler-92mm/1882

 

Po co pani taki wielki komputer, świecący i z oknem, spokojnie zamkniesz wszystko w fractal design core 1000. I po co HD7770?

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo plyte itx z zintegrowanym cpu (celeron u) chlodzonym pasywnie. Do tego obudowa z zasilaczem zewnetrznym, 4gb ram, dysk ssd i bez problemu zmiescisz sie w 1000 zl. Wydajnosc w takim zastosowaniu taka sama jak pentiuma, komputer cichy bo bez coolerow. Tego 7770 sprzedaj chyba, ze starsza Pani ma zamiar w cos pogrywac ;) zasilacz tak samo mozesz sprzedac, z obudowa masz 60w zasilacz zewnetezny. Komputer wielkosci dekodera do tv, bezglosny i nie rzucajacy soe w oczy jak kosmiczne z3 z oknem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentiumy aż tak się nie grzeją więc na chłodzeniu można przyoszczędzić.

Dodatkowo zastanawia mnie po co ci HD7770 do pasjansa i filmów?

 

Integra daje rade w takich zastosowaniach.

 

 

Edit:  a, sory, nie doczytałem że została ze starego kompa.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój g3220 lata pasywnie, jedyne co sie kreci w obudowie to wentylatory na k.graf wiec nie przesadzajmy z niewiadomo jakimi chlodzeniami. Z drugiej strony box puszczony na 900rpm (min obrotow) wcale taki glosny nie jest, nie mowiac juz o jakims najtanszym dedykowanym chlodzeniu z fanem 120mm@500rpm np to (i tak overkill).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaijitsu

 

Fajny pomysł. Nie brałem nawet SSD pod uwagę ze względu na cenę całego zestawu. Skonsultuję pomysł w weekend i dam znać.

 

Znalazłem nawet taki zestaw zmontowany i sfilmowany

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze kartę wifi, ale jest to wydajniejszy sprzęt, o wiele mniejszy i ma thunderbolt, przez co można go kiedyś w przyszłości rozbudować np o monitor 2560x1440 do którego można podłączyć szybki dysk zewnętrzny :D Niestety sporym minusem wg mnie jest brak analogowego audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję złożyć cichy zestaw do oglądania filmów i przeglądania internetu (bez żadnych gier). Części jakie już posiadam, to dysk twardy 1TB ze starego komputera (posłuży za magazyn zdjęć i filmów), napęd DVD oraz klawiatura i myszka. Stara obudowa nie nadaje się, żeby trzymać ją blisko telewizora. W pierwszej chwili pomyślałem o taniej obudowie z zasilaczem, ale chciałbym mieć możliwość włożenia do obudowy dysku 3,5 cala. Pomyślałem więc o: Cooler Master Elite 130. Obudowa nie posiada wszędzie filtrów przeciw-kurzowych, więc mam zamiar zainwestować w to oraz to. Chcę jeszcze dokupić: dysk na system Kingston 120GB V300, pamięć Goodram Play 4GB/1600 CL9 oraz płytę główną Gigabyte GA-C1037UN-EU.

 

Ponieważ chciałbym, żeby ten komputer był jak najcichszy pomyślałem o takim zasilaczu: Be Quiet! BQT-L7-300W. Zamontowany nad procesorem będzie służył do wyciągania ciepłego powietrza poza obudowę.

 

Czy ten zestaw będzie dobrze funkcjonował? Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem (mam w piwnicy :P) zasilacz który wybrałeś i wcale cichy on nie jest. obecnie mam włożonego tagana 400W który ma 2 wentyle i tego zasilacza kompletnie nie słychać. 

 

kwestię usb bałoby się rozwiązać gdyby płyta główna miała złącze pci-e ale ona ma tylko pci. 

 

nie lepiej poszukać jakieś lepszej płyty i wsadzić na nią celerona  albo coś od AMD?

 

http://proline.pl/?p=AMD+A6-6400K

http://proline.pl/?p=GA-F2A88XN-WIFI

 

drożej ale jest wszystko nawet wyjście na usb na przód obudowy. miałbyś fajną maszynkę. 

 

i taka buda http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-bfc-pro-300-kkxsk-rp-520359/

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244: OK, ten zasilacz sobie zatem odpuszczam. Jeśli chodzi o płytę to ma wszystko zintegrowane i jest pasywna. Niskie zużycie energii ;-)

 

Myślałem też na taką płytą: GA-J1900N-D3V (rev. 1.0), ale nie ma HDMI niestety :-(

 

Zestaw zaproponowany przez kaijitsu bardzo przypadł mi do gustu i od biedy mógłbym przeboleć brak dysku 3,5", gdyby nie te temperatury: film. Pomyślałem nawet o wycięciu otworu z boku i zainstalowaniu wentylatora 140mm na 500-600 obrotów, tylko nie wiem czy umiałbym sobie z tym poradzić. Jakieś sugestie?

 

Edit: Po wycięciu otworu myślałem o zamontowaniu Be Quiet! Pure Wings 2 140mm BL047 oraz SilverStone SST-FF143B Filtr przeciwkurzowy na magnes - 140mm

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompie do filmow tak naprawde nie jest ci potrzebna zadna wentylacja. procka i tak takimi zadaniami nie zagrzejesz a bedzie szumiec a przeciez powinnp byc praktycznie bezglosno. do schladzania mojego htpc z c2d e8500 na pokladzie stosuje scythe szurikana z ustawionym wentylem na minimum ledwo sie kreci. do tego mam geforca 9500 chlodzonego pasywnie 2 hdd + ssd na system. do tego dochodzi zasilacz. gdyby naped dvd przy uruchamianiu nie probowal charakterystycznie zamykac tacki to bym nawet nie wiedzial ze sie komp wlaczyl. a nie ma nic gorszego niz szumiac komp jak sobie filmy ogladasz.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/4-barebone-cases-compared,1901-3.html

 

calosc siedzi w takiej budzie. wszystkie dodatkowe wentyle sa wylaczone jak i podswietlenia. komp swego czasu chodzil 24/7 (torrenty) i sie nic nie przegrzalo.

 

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...