Skocz do zawartości
kurator

internet przez router nie działa, bez routera działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nowy internet z metodą autoryzacji PPPoE i internet działa kiedy kabel podłącze bezpośrednio do komputera ale po podłączeniu do routera i wpisaniu danych do autoryzacji metoda PPPoE router niby ma połączenie z internetem ale na komputerze pisze "brak dostępu do internetu" 

 

router:  tp-link tl-wr740n

 

Bardzo bym prosił o jakąś pomoc z ustawieniem tego routera.

 

dodam że mam przypisane zewnętrzne ip.

 

edit:

Możliwe że dostawca blokuje router?

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam teraz dwa internety, jeden się kończy i tez jest PPPoE i działa, a ten od nowego dostawcy już nie działa z routerem(bez routera działa, tak jak pisałem wyżej).

Oczywiście że router jest połączony z komputerem i to kablem, przecież musiałem jakoś router skonfigurować.(wpisać nowe dane do logowania)

Komputer od routera otrzymuje ip: 192.168.1.100(ip w sieci lan) i  maskę podsieci: 255.255.255.0(nie wiem co to i nie wiem jaki ma wpływ na połączenie)  serwer dhcp i dns: 192.168.1.1(ip routera).

i tak:

-podłączam internet(nowy ten z którym jest problem)

-wpisuje login hasło.

-łącze się

-router pokazuje ze jest połączony

-windows twierdzi  że brak dostępu do internetu
-a kilka stron działa:

  -google.pl

  -czasem jakaś strona z google.

-router w diagnostic tool nie potrafi spingować google.pl ani nic innego, twierdzi że taka domena nie istnieje 

 

Gdy podłącze internet bezpośrednio do komputera to działa wszystko.

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backiel media - oferują usługi w trzech miastach.

Nie, nie mam modemu, kabel doprowadzili do mieszkania z wtyczką rj45.

 

edit:

teraz udało się przez router podłączyć ale prędkość downloadu spadła z 80 do 30 mb/s a uploadu z 70 do 0.7 mb/s wiec lipa :C  myślę że albo ustawienie jest złe albo router blokuje.

 

edit2:

już nie działa ...

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klonowałem mac i nic, blokady na mac nie ma, internet działa na każdym komputerze pod warunkiem że wepnie sie bezpośrednio kablem do gniazda w komputerze.

 

Dostawca internetu może blokować połączenia przez router?

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dns-y nic nie dadzą

 

1szy dostawca od którego internet działa :

robię ping google.pl i wyskakuje ttl = 58

 

2gi dostawca z którym są problemy:

robię ping google.pl  ttl = 2

 

wiec kiedy podłączam router to pakiety maja ttl = 1 i komputer je odrzuca?

 

jakieś pomysły jak to ustawić ?

wiem że u dostawcy jest wyłączony dhcp  ( tak windows pokazuje, nie wiem czy ma to znaczenie )

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Przyczyna: ip routera. 192.168.1.1 i adresy dns mialy adres: 192.168.1.2 wiec komputer szukał dns w sieci lokalnej a nie u dostawcy.

rozwiazanie: zmiana ip routera na 192.168.10.1

@kwazor:

jednak dns :)

Edytowane przez kurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam również internet od Backiela i posiadam od nich router, ale zakupiłem własny w celu zwiększenia zasięgu internetu. No i u mnie również pojawił się problem z konfiguracją. Własne próby konfiguracji spełzły na niczym. Dokładnie to nie wiem w sumie jak mam uzupełnić już w pierwszych krokach konfiguracji pola SSID oraz BSSID sieci do której mam się podłączyć. Za wszelką pomoc z góry dziękuję, Pozdrawiam Eltarlo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSID to nazwa twojej sieci Wifi .

 

Jak ten router nie działa w trybie AP to możesz wpisać praktycznie dowolną nazwę .

 

IP , adres bramy , DNS-y itp. wpisujesz takie jakie dostałeś od providera - jak ich nie znasz to albo zadzwoń do firmy i się o to spytaj albo ręcznie znajdź poleceniem ipconfig /all .

 

Klawisze Win + R > w otartym oknie wpisujesz CMD > w nowym oknie wpisujesz ipconfig /all .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam również internet od Backiela i posiadam od nich router, ale zakupiłem własny w celu zwiększenia zasięgu internetu. No i u mnie również pojawił się problem z konfiguracją. Własne próby konfiguracji spełzły na niczym. Dokładnie to nie wiem w sumie jak mam uzupełnić już w pierwszych krokach konfiguracji pola SSID oraz BSSID sieci do której mam się podłączyć. Za wszelką pomoc z góry dziękuję, Pozdrawiam Eltarlo,

 

 

A ja to Ci jednak zaproponuję zawołanie kolegi, który wie co to jest SSID. On Ci ustawi ruter i unikniesz wielu problemów, których możesz sobie narobić samemu go konfigurując. 

Edytowane przez kolaborek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem że to nazwa sieci SSID a BSSID to z tego co się orientuję to adres fizyczny ale chodzi o to że jak wpisuje w SSID byle co BSSID to nie wiem co a w dalszych krokach uzupełniłem dnsy, numer bramy i inne pierdy tym co jest teraz ustawione to i tak wyświetla mi brak internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...