Skocz do zawartości
Saimon122

Komputer do biura(Sam Pc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzeba mi pomocy w złożeniu jednostki centralnej do biura. Zależy mi żeby było cicho,stabilnie,i możliwie szybko.Komputer będzie używany do Pisania faktur/wysyłania maili/używania map takich jak : 3dworld map /google map/navigator/ funroad i innych do gps.

 

Nie mam ściśle określonej kwoty, nie chce też przepłacać niepotrzebnie.Prądożerne podzespoły mnie nie interesują.

 

Podam parę rzeczy o których myślałem :

 

Procesor Intel Pentium G3220 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX  Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150  Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 x2 Zasilacz Corsair VS 350W ATX 120mm

 

Proszę o sugestie i generalnie o pomoc.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź ! Miło że uwzględniona została obudowa matx :) Duża skrzynia nie ma sensu. Chciałem zapytać czy ma jakiś sens branie małego ssd 60 gb pod system i najważniejsze programy? i czy w ogóle jakaś grafika ma sens?Wiem że programy które będę obsługiwał nie są wymagające , jedynie o mape 3d się martwię czy sobie zintegrowana da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemów z iGPU nie będzie. Jak chcesz poprawić jej wydajność, możesz kupić zamiast 4x1, 2x2GB RAM, ale moim zdaniem to zbędne. Poza tym, gdyby naprawdę były jakieś problemy możesz dostać jakąś używkę za 50-100 zł, która nie będzie wydajniejsza, ale może mieć sterowniki od AMD/nVidii, które nie sprawiałyby problemów, ale powtarzam - tylko w sytuacji, gdyby iGPU z jakiegoś powodu się nie lubiła z jakąś aplikacją.

 

SSD ma jak najbardziej sens i odczujesz go bardziej niż np. tego PEntiuma zamiast Celerona, czy 8GB RAM zamiast 4GB itd. Tyle, że teraz jest taka ciekawa sytuacja, gdzie np. Goodram C50 60GB jest za 190 zł, a za 250 zł Crucial M500 120GB. 60 zł różnicy, 2x więcej pojemnosci... Wszystko zależy od budżetu. Ja bym brał któryś z tych dwóch (ewentualnie jak chcesz lepszy 60GB, to masz na forum wątek z polecanymi - San Disk np., tyle, że blisko ceny tego Cruciala - bez sensu). Tylko V300 Kingstona nie kupuj, producent poleciał w "wuja" i zmienił specyfikację produktu bez ostrzeżenia (pamięcy asynchroniczne).

 

Edyta: Zapamiętać, nie otwierać PPC w wielu zakładkach, bo odpowiedź znów po czasie :-).

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...