Skocz do zawartości
Ravainix

Modernizacja komputera za ok 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój komputer ma już prawie 3 lata lecz ostatnimi czasy brakuje mu trochę mocy. Do kwoty 1200 zł którą mogę przeznaczyć na nowe podzespoły mogę dołożyć ok 250 zł (może dysk SSD?), raczej sprzedaż aktualnych części nie wchodzi w grę. W większości przypadków komputer będzie wykorzystywany do grania i sporadycznie montażu wideo.

 

Konfiguracja:

 

Procesor: Intel Core i3 2120 3.3GHz LGA1155 BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-D3-B3 Intel P67 LGA 1155

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 550Ti 1gb

Zasilacz: Chieftec BPS-500S 500W

Dysk: Seagate 500GB ST500DM002 Sata III 16 mb

Pamięć RAM: 1x Kingston KVR1333D3N9/4G

 

Najbardziej zależałoby mi na wymianie procesora, w okresie wakacyjnym mam zamiar zakupić jakaś kartę graficzną do około 1000 zł. Wszelakie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro I5 2500K .

 

Płytę masz dobrą więc szkoda marnować jej potencjał .

 

A jak nie chcesz kręcić to I5 2400/2500 lub I5 3350P/3470 .

 

SSD np. Crucial M500 120 GB za 260 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skusze się na i5 2500K ale jeśli ktoś mógłbym mi polecić jakąś inną płytę i procesor do niej był bym wdzięczny, gdyż dzisiaj dowiedziałem się że bardzo możliwe że będzie możliwość sprzedania starej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma I5 4440K , jest tylko zwykły I5 4440 .

 

Wersja K to tylko 4670K .

 

I5 2500K opłaca się brać jak by ten Giguś na P67 został , w przypadku zmiany platformy lepiej brać I5 4440 .

 

Chyba że Ravainix chce kręcić - to wtedy zostawić tego GB i szukasz 2500K na allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 3770 za 800 zł to średnio sensowy pomysł - owszem jak na procek to jest OK ale za tyle możesz mieć I5 2500K .

 

W grach równie wydajny co I7 3770 , ma możliwość lepszego OC oraz ma lutowany IHS - ma lepsze temperatury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...