Skocz do zawartości
Kozer2003

Jeb....y bios!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 2 tygodni Schuttle'a AK31 v2.0.Był na niej archaiczny bios(fabryczny).Przy próbie go zapisania zwiechy :-(.Po trzecim razie zwiecha i po biosie.Teraz tylko sobie piszczy i czyta z floopa.Wkładałem mu dyskietkę z samym plikiem (x.exe).Nic.Z rozpakowanym (x.bin),awdflashem,autoexeciem,config sysem i himem sysem.Ustawone jak trzeba.Nic nie dało.Jest może jeszcze jakiś sposób poza fleshowaniem na gorąco w innej płycie?Może ktoś miał taki problem...Będę wdzięczny za porady.Swoją drogą dziwne,że nie dawał się zapisać i w końcu padł,może kość jakaś lipna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bios Award'a:

Zrób gdzieś format dyskietki format a: /s skopiuj awdflash.exe, nowy plik z biosem (jako bios.bin) i autoexec.bat. W pliku autoexec.bat zrób tylko wpis:

awdflash.exe bios.bin /py/sn/cd/cp/cc/r

Wystartuj system i czekaj... Sprawdź też wcześniej, czy niema jakiegoś zabezpieczenia na płycie typu Bios Flash Protection.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie,czy to ma bootblocka.Nic mi nie wyświetlał,więc pewnie nie.Bios szuka czegoś na flopie,ale nie mam już pojęcia czego.

Skoro szuka czegoś na fdd, tzn. że w jakimś fragmencie bootblock ocalał - ale widać za mało :( Co do flashowania to UPS jest przydatny, ale nie zeby niezbędny - przy flashowaniu z dysku twardego operacja trwa ułamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płyte i byłem z niej bardzo zadowolony.

Chodziła 1,5 roku z duronem 900MHz i na luzie przetaktowywała go na 1330MHz 133FSB. Po zmianie na AthlonaXP 1700+ też mi wypisuje UNKHNOW CPU 1466 MHz. Nie mam tego najnowszego biosu BETA AK31S2EJ , mam EI. Wczoraj bawiłem się trochę w modyfikacje go no i [ciach!]... Blada sąsiad włączył u siebie wiertare i mi siadło zasilanie i bios się cały nie dograł. Tera płyta nie wstaje . Co możecie poradzić ???

Błagam bo nie stać mnie na zakup nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bios Award'a:

Zrób gdzieś format dyskietki format a: /s skopiuj awdflash.exe, nowy plik z biosem (jako bios.bin) i autoexec.bat. W pliku autoexec.bat zrób tylko wpis:

awdflash.exe bios.bin /py/sn/cd/cp/cc/r

Wystartuj system i czekaj... Sprawdź też wcześniej, czy niema jakiegoś zabezpieczenia na płycie typu Bios Flash Protection.

Dzięki dARIO

POMOGŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...