Skocz do zawartości
mufca

Awaria karty graficznej Gigabyte Geforce 460/660 GTX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Na początek platforma jaką dysponuje. 

Płyta Asus M4A77 (brak zintegrowanej grafiki)

Procesor Phenom II X4 985

Ram 2x 2gb kingston PC2-6400

Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W 

Stara karta Gigabyte geforce 460 GTX / Nowa karta Gigabyte geforce 660 GTX

 

Opis problemu: W pewnym momencie stara karta graficzna zaczeła zgłaszać objawy jak na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=zVFyAYRba4w. Co ciekawe z początku objawy występowały tylko i wyłącznie przy wyświetlaniu grafiki 3d (gry), wydawało mi się, że ma to związek z nowymi sterownikami, które instalowałem tego samego dnia. Przez długi czas próbowałem reanimować system, reinstalując sterowniki, zmieniając taktowanie karty graficznej na niższe itp. Niestety w końcu artefakty zaczeły się pojawiać również przy ładowaniu BIOS-u. Zrezygnowany podjąłem decyzje o wymianie karty graficznej. Wczoraj zakupiłem Gigabyte geforce 660 GTX umieściłem na miejscu i podłączyłem dodatkowe zasilanie. Niestety BIOS nie wystartował, próbowałem ponownie włożyć starą kartę graficzną - objawy te same - black screen zamiast informacji o ładowaniu BIOS-u. 

 

kilka pytań z tym związanych: Czy możliwe jest, że uszkodzona jest również płyta główna? Czy możliwe jest aby uszkodzona płyta główna spowodowała uszkodzenie nowej karty graficznej? Jak dalej ogarnąć cały temat - nie mam niestety alternatywnej platformy testowej. Jak w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji?

 

Pozdrawiam.

PS - przepraszam jeśli post jest w niewłaściwym temacie.

Edytowane przez mufca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Komp sprawdzony na innym monitorze, nadal [gluteus maximus], monitor podpięty do innego kompa, działa. 

 

@shadow616

Nie mam speakera na płycie, pracuje nad tym, updeatuje info o dźwiękach jak tylko będzie działał.

Edytowane przez mufca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...