Skocz do zawartości
kulfi82

Dobry router do 400PLN - Cisco RV215W

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do zorganizowania niewielką sieć WIFI:

 

- budynek blokowy lata 60/70

- obszar jednego piętra (około 100-150m)

- 7-8 pokoi (12 laptopów + ploter + 2 x urządzenia wielofunkcyjne Ricoh Aficio)

- ściany ceglaste o grubości 20-30cm)

- brak innych sieci WIFI

- standard N

- xDSL

- budżet 400pln

 

Szukam sprawdzonego urządzenia xDSL, które podołałoby takim warunkom. Bardzo istotnym czynnikiem jest pełny zasięg, bez użycia repeaterów. Na chwile obecną mam na celowniku Cisco RV215W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obszar jednego piętra (około 100-150m)

- ściany ceglaste o grubości 20-30cm)

- 7-8 pokoi

Bardzo istotnym czynnikiem jest pełny zasięg, bez użycia repeaterów. 

 

Hue Hue Hue, masz więcej takich dowcipów ? :) 

 

Projektujesz tą sieć bez sensu. Dużo lepiej będzie jak dasz przynajmniej dwie stacje WiFi, albo skrajnie w routerze dasz znacznie mocniejsza antenę... No ale po co tak kombinować to ja nie wiem... Czego się obawiasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już widzę jak to się będzie zachowywać gdy te +-12 stacji zacznie kożystać z jednego wifi.

 

Awans cię czeka kolego na wyższe stanowisko :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panu szpachla2 bardzo dziękuję za rzeczową i profesjonalną pomoc. Wbrew opinią postawiłem RV215W w pierwszym pomieszczeniu, na całym piętrze pełny zasięg, piętro niżej zasięg 4 kreski. Wszak na chwile obecną pracuje tylko 9 z 12 stacji ale wszystko zachowuję się prawidłowo, ploter drukuję, ricohy drukują, NAS pracuje - czas pokaże co będzie dalej. Jeżeli jeden router nie wystarczy, zgodnie z poradą MaciekCI postawie drugie urządzenie w skrajnym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeden router nie wystarczy, zgodnie z poradą MaciekCI postawie drugie urządzenie w skrajnym pomieszczeniu.

 

Pamiętaj, że będzie to ta sama sieć, więc nie będzie problemów z komunikacją. No i proponowałbym nie stawianie routerów w skrajnych pomieszczeniach, tylko, ze względu na anteny dookólne raczej w ten sposób : 

 

Dołączona grafika

 

Jak postawisz je w skrajnych pomieszczeniach, to stracisz wiele zasięgu. No i oczywiście jeszcze jedna wskazówka. Mimo, iż są to anteny dookólne, to nie mają tak idealnej charakterystyki "kołowej" jak na moim rysunku powyżej. Raczej coś w tym stylu : 

 

Dołączona grafika

 

To też miej na uwadze przy ustawianiu routerów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...