Skocz do zawartości
xZdzislawx

Jak rozgryźć nowe nazewnictwo AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kiedy wprowadzili nowe nazwy, to się trochę gubię... Wiem, że niby R9 290x, to najmocniejszy, ale nie mogę sobie zrobić takiej tabelki z porównaniem do poprzedniej serii np. RX XXX = HD 7XXX.

Starałem się to zrobić, ale nie zgadza mi się ilość kart z ich wydajnością itp.

To co próbowałem zrobić:

R9 290x - HD 7970
R9 290  - HD 7950
R9 280x - HD 7870
R9 280  - HD 7850
R9 270x - HD 7790
R9 270  - HD 7770?????????????

 

Coś mi tu trochę nie gra. Jak Ty to widzicie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko, czyli R9 280 to odpowiednik HD 79xx, a R9 280x? Chyba, że chodziło Ci o R9 280/(280x) = HD79xx.

 

Rozumiem, że R9 280x (włącznie) i niżej to rebrandy poprzednich (lekko zmodyfikowane).

 

Mi chodziło jednak o coś ciut innego, niż podanie co jest rebrandem czego. Miałem namyśli raczej podanie odpowiedników między seriami, ale nie w znaczeniu porównywanej wydajności, a "starości/wysokości stopniem" względem innych kart serii.

 

Czyli:

R9 290x (najwydajniejsza jednordzeniowa) - HD 7970 (najwydajniejsza jednordzeniowa serii HD 7xxx). A jak z innymi modelami? O takie porównanie mi chodzi. Ale i tak dzięki :-)

Edytowane przez xZdzislawx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r7 240 8/20/320  

r7 250 8/24/384   7730

r7 250e 16/32/512  7750

r7 250x 16/40/640 7770

r7 260 16/48/768 

r7 260x  16/56/896  7790

r9 270 32/80/1280  7870 

r9 270x 32/80/1280  7870

r9 280 32/112/1792 7950

r9 280x 32/112/2048  7970

r9 290 64/160/2560 

r9 290x   64/176/2816

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, trochę źle zadałem pytanie w pierwszym poście, ale w drugim już poprawnie. Nie chodzi mi o porównanie obecnej serii z HD 7xxx, i że np. R9 280x jest tak wydajny jak HD 7970.

Chodzi mi o rozpisanie kart, jak już napisałem nie pod względem obecnej wydajności, tylko

 

odpowiedników między seriami, ale nie w znaczeniu porównywanej wydajności, a "starości/wysokości stopniem" względem innych kart serii.

R9 290x (najwydajniejsza jednordzeniowa) - HD 7970 (najwydajniejsza jednordzeniowa serii HD 7xxx)

Czyli nie chce, żebyście przyrównywali karty wydajnością obecnie. Chce żeby je przyrównać pozycją zajmowaną na rynku w momencie ich premier...

R9 290x (najwydajniejsza jednordzeniowa) - HD 7970 (najwydajniejsza jednordzeniowa serii HD 7xxx)... I jak będzie dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić pytanie to:

Z czym nowym (o ile w ogóle) można porównać "hd 5870"?

 

~7790

 

@Zdzislaw nie da sie tak porownac, powiedzmy w serii R jest 11 kart z czego dwie sa polke wyzej od najwyzszej polki poprzedniej serii 7. Jedyne porownanie, ktore w tym wypadku mozna zrobic to to, ktore Ty napisales. Bo prawdą jest, że w danej chwili każda z tych kart była/jest najwydajniejszą kartą graficzna na rynku od AMD, natomiast jak mialoby wygladac dalsze 'stopniowanie' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę ale trochę z innej beczki.

Nie jestem za mocny w kwestii Radeonów szukam sobie tabeli/zestawienia jaki Radeon odpowiada jakiej nVidii modeli jednych jak i drugich jest dość sporo, 

Niby można porównywać na http://www.hwcompare.com/ ale nie oszukujmy się to jest ogólna poglądówka, szukam konkretnego zestawienia.

Wujcio google mi nie pomógł za bardzo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma kart od nvidii i amd które mają taką samą wydajność, szczególnie, że wyniki wydajności zależą w dużej mierze od gry a nawet od wersji sterowników. Jeżeli próbujesz znaleść jakieś "odpowiedniki" zerkij na poniższą listę i szukaj kart, które są jak najbliżej siebie (mają podobny wynik procentowy uśrednionej wydajności). Oczywiście nie ma tam wszystkich modeli.

 

http://tpucdn.com/reviews/MSI/R9_290X_Gaming/images/perfrel.gif

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/gpudb/

 

Co prawda to nie są zestawienia w stosunku wydajnościowym ale niezła baza kart ;)

 

________________

 

Tadaaaaam

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU12/411

 

co prawda mają tu braki na najwyższych pułkach ale zestawienia pomocne

________________

 

Jak człowiek chce to znajdzie

 

http://www.videocardbenchmark.net/

 

myślę, że mega zestawienia... 

Edytowane przez shadow616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...