Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

3,7?

 

Dołączona grafika

 

Boję się dawać mu więcej papu na tym leciwym zalmanie :<

jak nei masz jakiś ekstremalnych temperatur to spróbuj , choć sprawdz ile wstanie choć juz 3,7 ghz to rewlelka wynik i to przy 1,5V czyli 3,8 a może wiecej realne to sie nazywa dobrze trafić :damage_wall:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz taki sobie ...poszedł 9x333 na 1,35v, ale jeszcze nie całkiem stabilne...

 

o ile mogę bezpiecznie zwiększyc napięcie na MCH bo standardowo jest 1.5, jak podnoszę do 1,54 to proc jest stabilny, tylko nie wiem jakich wartosci nie przekraczac...

 

aaa i jeszcze jedno strasznie ciężko mi było zamontowac chłodzenie! mam "Thermaltake Mini typhoon" i zamontowanie go to był koszmar, męczyłem się z 2 godziny... gdy zapiąłem 2 bolce do konca to pozostałe 2 już tak do konca nie chcą wejsc, są zapięte duzo lżej..czy to normalne??(chyba nie) ... a temperatury tez nie rewelacyjne...w stresie Core temp pokazuje 57 stopni kazdy rdzen a uGuru pokazuje od 61-65... to chyba troche za wysokie tempy?? jak sądzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temperaturach ci nie powiem czy tak byc powinno, ale wszystkie bolce powinny byc wpasowane tak samo mocno, wiec lepiej zdejmij i zaloz ponownie. jesli dwa sa lzej , to znaczy ze radiator nie przylega rownomiernie do procka, a to niedopuszczalne. ja się takze mordowalem tak jak ty z zalozeniem radiatora, bo moj byl spory i zaslanial z gory idealnie wszystkie kołki, ale w koncu sie nauczylem robic to za krotyms razem.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem za chiny tego założyc...prędzej uszkodzę płytę główną lub coś złamę.... nie wiem kurcze moze jeszcze raz spróbuje...a ktos cos wie o tempach jakie powinny byc ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj malego srubokręta zeby obracać kołki w celu odkręcenia ich, pod kątem 45 stopni do płaszczyzny płyty probuj obracac kołkami tym srubokrętem, uzywając do tego celu szczelin które kołki mają u góry. i wypracuj metode zeby je wcisnąc na maksa zeby trzymały, ale OSTROŻNIE! prbuj do skutku, ale na maksa z wyczuciem. oglądaj z kazdej strony czy kołeczki wpasoway sie idelanie w otworki płyty głownej, wtedy dopiero wciskaj. wiem jaki to problem z krowiasatym radiatorem, serio, sam sie powkurzalem nie raz i to naprawde solidnie, ale się udało w 100 %! :)

 

zakladanie/zdejmowanie boxwowego coolerka przy dowolnym większym to zwykła fraszka... przy tych skutecznieszych to rzeźnia ( jak dla mnie ).

 

aha, i zmien w opisie te "2x3000" :)))) to nie jest DDR zeby mnozyć megaherce, wystarczy ze napisane jest "core2duo", a ty jakąs multi-rdzeniową "silnię" wyprodukowałeś i nas straszysz tutuaj i w kompleksy wpędzasz ;-). pamiętaj - komputery klasy "5600 mhz" były ( i są ) do nabycia TYLKO w MediaMArkcie - "tylko dla idiotów ®™"! ;-) he he he.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz taki sobie ...poszedł 9x333 na 1,35v, ale jeszcze nie całkiem stabilne...

Spokojnie 1.7 możesz walnąć . Przy 1.9 to już można się cykać ale jak dotąd to w swojej karierze nie załatwiłem żadnego proca na elektroprzebiciach , nawet bartona który latał przez dwa lata na 2.2v w 8rda3i :wink:

 

Oczywiście 1.7 max . Ja none stop 1.45 i lata. :)

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suanis

1.7v moze juz byc zbedne. I rozmawiamy oczywiscie o prawidlowo przymocowanym wydajnym chlodzeniu bo na razie widze bardzo drogi box :lol:

Pierwsze spotkanie z mocowaniem LGA775 :arrow: Rzuty miesem na odleglosc przez ~40min :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde już się cieszyłem: 8x400 default vcore

Torture Test ran 1 hours, 24 minutes 55 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde doszła do mnie p5b(nówka bez gwarki za 250 to chyba uczcwia cena B) )

a w proline sie e4300 skończyły i będa dopiero po 7-mym :-|

No nic poczekam sobie na cepka :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i jak podam swoje doświadczenia z E4300.

Q644A507 zakupiony w Agito.

2,9 Gh 1,325V

3,2 Ghz 1,525V.

Na codzień ustawiłem sobie 2,85Ghz 1,325V pozostawiając C1E I EIST na włączone i mi wystarcza- chlodno i wydajnie.

Jedynie coś nie mogę wysokiego FSB ustawić, mobo AB9 i na mnożniku 8 znosi 385, a na 7 tylko 375 i tego nie rozumiem.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPO#: Q641A329

 

Mobo: Asus P5B - Rev 1.xx, Rev. C2, BIOS 0806

 

Ma ktoś może takiego? 3 GHz - nie ma szans...

ja mam 41 tydzień na dev idzie ok 2925mhz na 1,425 chyba ok 3200mhz wiecej nie sprawdzałem bo mam stare pamieci 533mhz ale bedzie zmiana to zoabczymy ale myśle ze wiecej jak z 3,4ghz nie pójdzie :mur:

ale twoja sztuka może być lepsza

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 41 tydzień na dev idzie ok 2925mhz na 1,425 chyba ok 3200mhz wiecej nie sprawdzałem bo mam stare pamieci 533mhz ale bedzie zmiana to zoabczymy ale myśle ze wiecej jak z 3,4ghz nie pójdzie :mur:

ale twoja sztuka może być lepsza

POZDRO

masz dobrą sztuke a bijesz glową o mur :) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobrą sztuke a bijesz glową o mur :) :rolleyes:

no tragedii faktycznie nie ma :rolleyes: ale chciało by sie wiadomo wiecej :wink: choć jeszcze nie wiem ile pójdzie na maksa przy 1,6V

jak przetestujesz swojego to sie pochwal :D ile twój łobuz pociągnie

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 41 tydzień na dev idzie ok 2925mhz na 1,425 chyba ok 3200mhz wiecej nie sprawdzałem bo mam stare pamieci 533mhz ale bedzie zmiana to zoabczymy ale myśle ze wiecej jak z 3,4ghz nie pójdzie :mur:

ale twoja sztuka może być lepsza

POZDRO

Komp przy takim ustawieniu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

SuperPI 8M przeszedł, CineBench zwis po 5 sek. Niestabilny wogóle.

 

A przy takim:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Stabilny jak skała. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tragedii faktycznie nie ma :rolleyes: ale chciało by sie wiadomo wiecej :wink: choć jeszcze nie wiem ile pójdzie na maksa przy 1,6V

jak przetestujesz swojego to sie pochwal :D ile twój łobuz pociągnie

POZDRO

oj zdam relacje,tylko musze reszte kompa zakupic,bo narazie mam tylko nowego proca i pamięci :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz pamięci spróbuj na 1;1 dzielniku

aha następnym razem daj mniejsze te screeny :wink:

Patriot LLK 800 MHz CL4 2x1GB. Mniejsze screeny jak się ładują po kliknięciu miniaturki tak? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot LLK 800 MHz CL4 2x1GB. Mniejsze screeny jak się ładują po kliknięciu miniaturki tak? :wink:

no tylko zminiejsz rozdzielczość bo teraz trzeba sie bawić suwakami :rolleyes:

a próbowałeś na 1:1 , czasem to pomaga albo 2:3 , można pokombinowac :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy BIOS może mieć w tym swój udział? Bo np. na 939 DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D po zmianie BIOS'u mój Venice zaczął się ładnie kręcić.

Na DFI zmiana biosu raczej nie sprawiała że się lepiej proc kręcił tylko iż ram sprawiał mniej problemów a to pozwalało na łatwiejsze wyciągnięcie max MHz z CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...