Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

9x300= 2703 MHz :D :D moje pierwsze OC :D.

Plyta Asus P5LD2 SE z chipsem i945G i napiecie ustawione w BIOSie 0802 (najlepszy BIOS do OC w tej plycie) na najnizsze z mozliwych 1,2150V chyba i w Orthosie po prawie 6H zadnych bledow nie wywalilo.Pamieci GoodRAMy 2x1GB 667 CL5 -to fabryka ,a ja ustawilem zeby bylo 1:1 czyli pamieci mam na 300 MHz(600 DDR2) oraz 4-4-4-12-16 czyli pamiatki tez podkrecilem :D czy takie ustawienia moga byc ? napiecie pamiatek na auto,ale sa stabilne Orthosa przeszly i MemTesta 100 kilka % bez bledow.Czy to bezpieczne ?

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x300= 2703 MHz :D :D moje pierwsze OC :D.

Plyta Asus P5LD2 SE z chipsem i945G i napiecie ustawione w BIOSie 0802 (najlepszy BIOS do OC w tej plycie) na najnizsze z mozliwych 1,2150V chyba i w Orthosie po prawie 6H zadnych bledow nie wywalilo.Pamieci GoodRAMy 2x1GB 667 CL5 -to fabryka ,a ja ustawilem zeby bylo 1:1 czyli pamieci mam na 300 MHz(600 DDR2) oraz 4-4-4-12-16 czyli pamiatki tez podkrecilem :D czy takie ustawienia moga byc ? napiecie pamiatek na auto,ale sa stabilne Orthosa przeszly i MemTesta 100 kilka % bez bledow.Czy to bezpieczne ?

Aż zbyt bezpieczne :rolleyes:. Procek może być, jeśli nie chcesz bawić się w większe OC albo nie masz mocnego chłodzenia. Napięcie sporo poniżej fabrycznego, więc będzie mu przyjemnie chłodno - 24/7 może spokojnie tak sobie chodzić.

 

Tylko zrób coś z tymi pamięciami, bo na razie bieda. Zmiany 667 CL5 na 600 CL4 podkręcaniem bym nie nazwał. Nie wiem, jakie masz dokładnie dzielniki pamięci na Twojej płycie, ale ustaw je przynajmniej w okolicach 800MHz CL4 i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro a jakie max fsb robi Twój procek? Ja dzisiaj zapuściłem w końcu orthosa na cały dzień, do tego vdroop moda i jest ok :wink: wieczorem dam screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój maks 389, więc to nie płyta, a 420 dla P5N-E to też żaden wyczyn, co również wskazuje na ograniczenia procesora.

A rzucaliscie na chama 450?

A co, chodzi na 450, a 400-450 już nie? Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dla e4300 lepiej uzywac coretemp 0.94 . i chyba ogolnie do prockow na allendale .

 

mozna poczytac o tym na xs .

 

takie e6420 wc w idle bylo 21-23 stopnie , a na e4300 byly temp o 15 wyzsze....

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre mobo mają dziwne dziury w FSB więc może sie okazać że na wyższym pójdzie...

A jak wytłumaczysz:

9x400 - wstaje

8x400 - wstaje, orthosa robi

7x400 - nie wstaje nawet na wyższym napięciu niż 8x400:D

 

? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla e4300 lepiej uzywac coretemp 0.94 . i chyba ogolnie do prockow na allendale .

 

mozna poczytac o tym na xs .

 

takie e6420 wc w idle bylo 21-23 stopnie , a na e4300 byly temp o 15 wyzsze....

095 zawyża dokładnie o 15 stopni na allendale, bo sobie przyjmuje tjunction 100 zamiast 85, a z tego wylicza temperaturę.

Za to między Core Temp 0,94, a uGuru mam różnicę 0-2*c, co wydaje się być wiarygodne.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie od 2 dni bawię swoją na razie samotną kostką goodramów na d9 i mam takie spostrzeżenie- na mnożniku 7x są bardzo duże problemy ze wstawaniem. Na 6x czy 8x nie ma tego problemu i przy tych samych taktach chodzi kompik stabilnie... Dziwne to moje p5b...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze orthos to troche przerost formy nad terscia i jak dla mnie testowanie nim 24h mija sie z celem, gdyz w rzeczywistosci nawet gdy uzywam procka w 100% na dwoch rdzeniach np renderujac jakas scene w 3ds max-ie to i tak temperatura jest az o 13stopni nizsza niz przy obciazeniu 100% orthosa..

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze orthos to troche przerost formy nad terscia i jak dla mnie testowanie nim 24h mija sie z celem, gdyz w rzeczywistosci nawet gdy uzywam procka w 100% na dwoch rdzeniach np renderujac jakas scene w 3ds max-ie to i tak temperatura jest az o 13stopni nizsza niz przy obciazeniu 100% orthosa..

I właśnie dlatego się nim testuje CPU aby mieć jakąś namiastkę pewności iż CPU jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zbyt bezpieczne :rolleyes:. Procek może być, jeśli nie chcesz bawić się w większe OC albo nie masz mocnego chłodzenia. Napięcie sporo poniżej fabrycznego, więc będzie mu przyjemnie chłodno - 24/7 może spokojnie tak sobie chodzić.

 

Tylko zrób coś z tymi pamięciami, bo na razie bieda. Zmiany 667 CL5 na 600 CL4 podkręcaniem bym nie nazwał. Nie wiem, jakie masz dokładnie dzielniki pamięci na Twojej płycie, ale ustaw je przynajmniej w okolicach 800MHz CL4 i testuj.

to mnie kolega forumowicz pocieszyl i wsparl na duchu :D ;) tylko czy jak zwieksze takty pamieci na chociaz te 667 i CL4 to jak DRAM:FSB nie bedzie 1:1 to chyba bedzie mniej stabilniej ? chyba 1:1 jest najstabilniej zawsze.Ogolnie co moge jeszce z tego wycisnac zeby zyskac jeszce wydajnosci w grach glownie :P

thx in advance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie na ab9 wall fsb 420 i to niestabilne FSB . Na DFI RD600 bez bsel moda idą FSB ~ 450 . Ja szukam lakieru na bazie srebra i zabieram się za BSEL-moda . Może ktoś wie gdzie w kraku takowy dostać bo w elektronicznych byłem - nie mają , w samochodowych na bazie miedzi a to za bardzo mnie nie interesuje . Pozostaje net :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jak DRAM:FSB nie bedzie 1:1 to chyba bedzie mniej stabilniej ?...

A gdzieś Ty takie bajki wyczytał? 1:1 jest na niektórych czipsetach może minimalnie bardziej wydajne, ale na pewno nie tyle, że nadrobić 200MHz w zegarach (nie wiem, czy chociaż 20MHz :lol:). Do ile na tych pamięciach dojedziesz, to jest loteria, ale poniżej 800MHz raczej bym się nie zatrzymywał...

 

Oj, zdarza się że procek stabilny w orthosie wywali się w s&m

Albo w SETI. Chyba pod względem komplikacji obliczeń jest bardziej wymagające, mimo że "temperaturowo" tak nie męczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie na ab9 wall fsb 420 i to niestabilne FSB . Na DFI RD600 bez bsel moda idą FSB ~ 450 . Ja szukam lakieru na bazie srebra i zabieram się za BSEL-moda . Może ktoś wie gdzie w kraku takowy dostać bo w elektronicznych byłem - nie mają , w samochodowych na bazie miedzi a to za bardzo mnie nie interesuje . Pozostaje net :unsure:

BSEL mod na bazie srebra nie dziala, wiem bo sam sprawdzalem. Dlaczego lakier na bazie miedzi Cie nie interesuje? Czyzby z nim bylo cos nie tak ? Jutro zamierzam go kupic i mam nadzieje, ze BSEL mod u mnie zagosci na stale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, zdarza się że procek stabilny w orthosie wywali się w s&m

...

Albo w SETI. Chyba pod względem komplikacji obliczeń jest bardziej wymagające, mimo że "temperaturowo" tak nie męczy...

Albo nawet podczas tak prostych czynności jak oglądanie filmu czy włączenie FF bo i takie przypadki się zdarzały, co nie zmienia faktu iż w większości wypadków stabilny Orthos wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jak myślałem moj proc kończy sie przy ok 370 przy ok 1,525 potem już zbytnie dovoltowanie nic nie daje :mur: doszlem do 374 i wynik super PI 1 Dołączona grafika

POZDRO

jednak coś wiecej idzie , bios był winny że nei wstawał wyżej ,

3519mhz na 1,62V tragedii więc nie ma

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...