Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podałeś w specyfikacji płyty głównej. A jeśli zmieniłeś napięcie przy tym FSB 333 na 1,5 V i je tak zostawiłeś, to temperatura mogła skoczyć. (Jaki ty masz mnożnik ustawiony w tym E4300 - 9 * 333 = 2997 MHz, a nie 2,7 GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy próbach oc wyłączyłeś c1e i eist, poza tym nie napisałeś, jaką masz płytę główną.

Racja, nie wiem jak mogło mi umknąć dodanie mobo ;) c1e mam wyłączone to fakt, czyli proponujesz aby je włączyć? no cóż, zobaczę jak wrócę do domu i się pobawię. Nie chce mi się wierzyć, że trafiłem sztukę, która aż tak słabo się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. To, że procesor nie chce pójść wyżej niż 2,7GHz (333FSB) to pominę, pomimo zmiany napięcia do 1,5v. Nie da rady nawet uzyskać stabilności na 334 ;/ nieważne, może coś dam radę zrobić. Jednak chodzi o to, że procesor podwyższył temperaturę w idlu z 31 stopni do ponad 50. Nie mam pojęcia dlaczego bo chłodzenie działa ok (cała specyfikacja w podpisie), wiatraki kręcą się jak powinny. Dzisiaj idę po pastę żeby wymienić na chłodzeniu CPU. Pomyślę też o chłodzeniu mobo, ale ta jest w normie około 32-33 stopni. Czy ktokolwiek spotkał się z takim przypadkiem z tym procesorem czy nie?

Mam identyczna sytuacje. Sprzet od kilkunastu dni chodzi na takich ustawieniach jak w podpisie, i dzisiaj rano po wlaczeniu kompa zaniepokoil mnie glosno chodzacy fryzjer. Speedfan pokazal 51*C w idle na procku (na rdzeniach po 34*C). Nie chcialo mi sie wierzyc, bo zawsze na cpu w idle mialem 31-33*C, wiec sprawdzilem w biosie - identyczny odczyt... Chlodzenie jest na pewno dobrze zamocowane. W stresie na rdzeniach mam 46-47*C, a odczyt z cpu wskazuje 65-67 (poprzednio 47-48*C). Czy to wina zepsutego czujnika?

 

EDIT: Dodam tylko, ze przy wroceniu do ustawien nominalnych temperatura cpu spada zaledwie o 3-4*C.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie powiem, że do abita jest soft (uGuru utility), ale on nie pomaga na fsb walla, idzie tyle samo, co spod biosu, czyli 385-389.

Ale to oznacza że przy 400fsb wogóle windows wam sie nie bootuje :blink: ,dobrze że mnie te szczescie omineło :rolleyes:

 

A wylaczyles moze funkcje 'przelaczania mnoznika z x9 na x6? (nie pamietam jak sie nazywa)

nie wyłączałem :wink:

 

Mi w PS. Everest podaje temperature CPU 30 stopni, a otoczenia CPU 29 stopni (przy Scythe Infinity) wiec nie jest najgorzej :wink:

Everest przekłamuje,temperatury sprawdzaj w core temp.co do mojego proca żeby wstał na 3.6GHz potrzebuje łobuz 1.575 :? :-| 3.0GHZ na def core,a na 3.2GHZ 1.4V sobie zarzyczył :damage_wall:.Wszystko kręce przy 4GB Corsair może one chamują lepsze OC :angry: bo kontroler pamieci na AB9 siada 800MHZ CL5 przy tej konfiguracji to ich max.Oczywiście winda bootuje takze przy 3.7 oraz 3.8GHz ale do tego potrzebne jest napiecie powyżej 1.6V.Za pare dni puszcze foty z orthosa,teraz mam sesje i brak wolnego czasu :unsure: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to oznacza że przy 400fsb wogóle windows wam sie nie bootuje :blink: ,dobrze że mnie te szczescie

Spod windowsa za pomocą uGuru się wiesza przy 388 lub 389, spod biosu po prostu od 389 nie wstaje jakby się ostro przeholowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod windowsa za pomocą uGuru się wiesza przy 388 lub 389, spod biosu po prostu od 389 nie wstaje jakby się ostro przeholowało.

widac wszystko zalezy od sztuki proca,mi powyżej 400FSB spokojnie się windows bootuje na AB9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie jest jakies osigniecie ale moj proc poszedl na 9x315 czyli 2,8Ghz przy 1,325. Wygrzalem go, zestresowalem i nie przekroczyl 50 stopni. Jest niezle. W przyszly weekend puszczam go na FSB333 i wiecej (jak pojdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszly weekend puszczam go na FSB333 i wiecej (jak pojdzie).

Jak pójdzie to napisz. Ja nie mogę 3,0 zrobić ;/ tam wcześniej miałem błąd bo nie FSB333 tylko 300 daje mi się wykręcić. Powyżej nie chce. Chociaż zobaczę 315-325 na defcore :P[

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest przekłamuje,temperatury sprawdzaj w core temp.

Wlasnie stresuje mojego proca i Everest pokazuje 48 i 50 stopni na rdzeniach, natomiast core temp 65 i 66. To znaczy, ze to wszystko na co przy tym napieciu stac ten procesor? Powyzej 70 stopni wolalbym nie wychodzic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast core temp 65 i 66

pewnie masz core tempa 0.95, ktory podwyza wskazania temp. na tych procach o ok. 15 stopni. spraw sobie core tempa 0.94 to wyniki beda zblizone do tych z everesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wczoraj kopalem google to nawet na ruskich stronach pod linkami do 0.94 byly juz wersje 0.95. Nie naleze do tych co od razu na forum z problemem leca, a nawet w necie nie sprawdza.

 

Dzieki za link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabszy dzien mialem. Dobrze kajam sie i biczuje. W przyszlym tygodniu ide na pielgrzymke z tego powodu. Jeszcze raz oficjalnie przepraszam za swoja ulomnosc.

 

Zeby nie bylo ot. Proc 9x315 wstal i dal sie zestresowac na 3,125. Teraz ustawiam FSB333 i moze jeszcze da sie zejsc z napieciem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ot. Proc 9x315 wstal i dal sie zestresowac na 3,125. Teraz ustawiam FSB333 i moze jeszcze da sie zejsc z napieciem;)

Rozumiem, ze to napięcie i literówka [1,125V] bo nijak mi nie wychodzi z tego taktowanie 9x315...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie mogę kupić dobrze kręcącego się 4300 znalazłem jednego na allegro tu

ale cena też wysoka.

Juhas jak zwykle sprzedaje nieselekcjonowany towar jako nie wiadomo co:

To z aukcji

VCORE dla 2.7-3.2 Ghz Mhz- 1.35V (default)

VCORE dla 3.0-3.2 Ghz Mhz- 1.45V!

VCORE dla 3.2-3.6 Ghz (!) - 1.6V

 

Zwykłe, przeciętne wyniki E4300.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juhas jak zwykle sprzedaje nieselekcjonowany towar jako nie wiadomo co:

To z aukcji

VCORE dla 2.7-3.2 Ghz Mhz- 1.35V (default)

VCORE dla 3.0-3.2 Ghz Mhz- 1.45V!

VCORE dla 3.2-3.6 Ghz (!) - 1.6V

 

Zwykłe, przeciętne wyniki E4300.

No to mnie pocieszyles ,bo moj idzie aktualnie na 3330(9x370)/1.465V na boxowym chlodzeniu.

Mam nadzieje ,ze jak dotrze do mnie Scythe Infinity ,to dojdzie do tych przecietnych wynikow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebapl gdzie kupowałeś swojeo proca? jakie jest prawdopodobieństwo że kupując zwykłego boxa trafię na sztukę która kręci sie na 3ghz na 1.35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebapl gdzie kupowałeś swojeo proca? jakie jest prawdopodobieństwo że kupując zwykłego boxa trafię na sztukę która kręci sie na 3ghz na 1.35?

hmmmm wydawało mi się, ze proper e4300 na 1,325 łyka na 3 GHz ... dziwne to "zdawanie się" względem topiku gdzie połowa kupowanych "w ciemno" e4300 tak robi....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebapl gdzie kupowałeś swojeo proca? jakie jest prawdopodobieństwo że kupując zwykłego boxa trafię na sztukę która kręci sie na 3ghz na 1.35?

Kupowalem w Wielkiej Brytanii( tam mieszkam) wiec ta opcja raczej odpada :(

Moj chodzi na 3GHz przy 1.355V(sprawdzalem na boxie)

A teraz na 3420(9x380) na 1.485 (przy Scythe Infinity z 1 wentylatorem)

Potem sprobuje go pogonic do 3600 (nie wiem tylko czy moje ramy to zniosa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...