Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wiekszosc wyników unieważnij bo prawdziwe testowanie stabilnosci proca powinien być zapuszczony orthos koniecznie blend oraz dwie próbki SP2004 na kazde jajo i tak przynajmniej 3 GODZ wtedy można uznac że proc jest stabilny,,a nie chwalic sie orthosem zapuszczonym 50min :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, a ja wciąż pozostaję z niczym (wiedza o OC za mała by coś więcej kombinować zapewne). 2,88 i procesor po 40 minutach orthosa 92 stopnie, a po 70 na rdzeniach. Nie spalił się, działa. Jednak przy moim coolerze nie powinno tak być. Chyba wymienię pastę bo możliwe, że źle się rozłożyła na procku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wiekszosc wyników unieważnij bo prawdziwe testowanie stabilnosci proca powinien być zapuszczony orthos koniecznie blend oraz dwie próbki SP2004 na kazde jajo i tak przynajmniej 3 GODZ wtedy można uznac że proc jest stabilny,,a nie chwalic sie orthosem zapuszczonym 50min :lol:

Ech... Zgadzam sie w tej części, gdzie napisałeś, że 50 min testów to śmiech na sali. Ale poza tym bzdury, waść, piszesz...

 

Orthos to przecież "nowocześniejszy" SP2004 :wink:, który męczy od razu dwa jajca, więc po jaką cholerę używać jeszcze dodatkowo SP? To raz. Dwa, że przy testowaniu samego proca męczy się go małymi próbkami (Small FFTs), a nie blendem. No i trzy - po takich testach warto puścić na kilka godzin SETI, bo przez skomplikowanie obliczeń zdarzają się sytuacje, że potrafi on wywalic proca, który teoretycznie (nawet w orthosie) był stabilny - sam tak wczoraj miałem.

 

A właśnie, lekkie OT, ale wracam na "nowe stare śmieci". Po przeczekaniu zaje.bistych spadków cen przez ostatnie 2 miesiące i "pomęczeniu" się na 631/D820, odkupiłem sobie (za pół ceny :D) E6400. Przy okazji jest okazja się przekonać, czy "magia cyferek" coś daje, bo to L629Bxxx - teoretycznie jedna z lepszych serii. No i mam mieszane uczucia, bo nie jest źle, ale rewelacyjnie też nie: 3200MHz@1.250-1.2625v i 3500@1.425-1.4375v (jeszcze dokładnie nie wybadałem go, na max. też nie było czasu). Poprzednia sztuka (L625Axxx) była jednak sporo lepsza, bo na każdych zegarach potrzebowała jakieś dwa "progi" napięcia mniej (powyższe zegary stab. na odpowiednio 1.2375v i 1.3875v). Ale w końcu nie ogranicza mnie temperatura, bo wcześniej nie mogłem dać nic powyżej 1.4v (zaraz >75*C było), a teraz jest duuuużo chłodniej (10-15*C na każdym poziomie zegarów/napięcia). Sporo na pewno dała rozbudowa kibla (prison pro v2 -> Apogee GT + druga chłodnica), ale myślę, że sam cep też ciut chłodniejszy. Max. 51*C w Core Temp pod SETI (na 3,2GHz) cieszy oko B-). Tak czy inaczej, wreszcie jakieś "normalne" liczenie na BOINCu się zacznie znowu, zwłaszcza, że E6600 też niedługo wraca do pracy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

 

Albo mam zarabiste szczescie albo nie porabalo...

 

Jeszcze niedawno mialem E2140 Ktory mial FSB walla na czestotliwosci 405Mhz :)...

 

A Teraz...

 

Mam E4300 Ktory...

 

Mnoznik 6,7,8,9... fsb 378MHz stabilne... fsb 387MHz - G#$% nie wstaje... wiec walla mam gdzies pomiedzy... juz mi sie nawet nei chcialo szukac dokladnego punktu ale juz cos mnie bierze :/... juz sie bawilem wszelkimi opcjami w biosie zmienialem biosy i NIC...

 

Albo P5N-e Sli jest do [gluteus maximus] albo proce albo ja B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij i zaloz jeszcze raz bo moze jeden kolek mocowania nie byl docisniety...

ale w idlu jest spoko - 47cpu, po 33-37 na rdzeniach, fakt, że kiedyś miałem 38 na cpu ale to się wytnie (upał robi swoje). Może faktycznie zobaczę jeszcze raz, ale mam pytnaie - przeczyścić i nałożyć pastę od nowa czy mogę "dołożyć" jeszcze trochę bo miałem wrażenie, że nałożyłem za mało tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

47*C z C1E czy bez?

 

Mozesz dolozyc, tylko powiedz mi czy przed pierwszym montowaniem pr07 zmywales standardowe mx1 i kladles... Wlasnie, co kladles?

I pasty powinna byc minimalna ilosc - zebys sobie nie strzelil izolacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie mam to samo wiec cos Ci nie bangla i to powaznie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Taka rozgrzewka 3 i pol minutowa...

 

Teorie :arrow: Ilosc pasty - bylo ziarnko ryzu? Mocowanie - sprawdz wszyskie kolki raz jeszcze. Napiecia - 1.33v czy Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasty mogło być trochę więcej (a raczej na pewno jest), mocowanie - wydaje mi się, że dobrze - sprawdzałem to n razy i napięcia - 1,350V

 

ja ten problem mam od momentu gdy zmieniłem napięcie z auto na 1,350v po raz pierwszy (tylko vcore), poza tym bez zmian. No i timingi na sztywno, ale to co innego. I nagle z takich właśnie temperatur jak u Ciebie zrobiło mi się 47 w idlu, a 70 w stressie (sic!), ale rdzenie zachowały normalne temperatury... nie kumam czemu. Jak wrócę do domu to spróbuję zmyć tą pastę, nałożyć tak jak powiedziałeś - ziarnko ryżu ;) i jeszcze raz porządnie przymocować radiator. Pytanie: to prawda z docieraniem pasty? Czy powinna być od razu zauważalna różnica?

 

edit// teraz jeszcze widzę, że masz e4300 na 333FSB :( echhhh będę musiał więcej poczytać albo po prostu mój proc nie pójdzie wyżej niż 320 stabilne ;/

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos to przecież "nowocześniejszy" SP2004 :wink:, który męczy od razu dwa jajca, więc po jaką cholerę używać jeszcze dodatkowo SP? To raz:

po to żeby je zmęczyć jeszcze bardziej,a jesli chodzi o orthos to najbardziej wymagajacy jest blend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to żeby je zmęczyć jeszcze bardziej,a jesli chodzi o orthos to najbardziej wymagajacy jest blend

zmęczyć :lol: bzdury gadasz kolego, othos na prio >8 styka w zupełności, żadne sp w tle nic Ci nie pomoże. Jedynie dla pewności można policzyć SETI - nie spotkałem nic co by bardziej dobijało proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plycie marki... Abit?

Patrzac na spadajacy potencjal ostatnich sztuk e43 zaczynam doceniac swoj egzemplarz [;

Na ASUSie P5B.

Dlaczego nie może być procków z równym oc od początku produkcji do jej zakończenia ? No dlaczego ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zycie nie piesci. Pozatym sprobuj poluzowac timing i dovoltowac pamiatki [; Noz widelec jest tam potencial?

Idac w druga strone mozesz ustawic wartosci standardowe dla pamieci i QSB1066. Wtedy jezdzij v-cpu. 1.1v moze byc piekniejszym widokiem niz 3ghz @ def [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego e4300 (nowy zakup, q702) jestem narazie zadowolony

robi 3Ghz na 1,35v, tylko jest dość gorący bo na boxowym chłodzeniu

naszczęście jest na co dzień speedstep

 

muszę się jeszcze pobawić pamięciami i będzie miód.

 

A tu screen jak katuje kompa wszystkim na raz

post-24170-1181842797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj e4300 juz drugi dzien lata na 3.5GHz/1.565V i nawet nic nie wskazuje na to zeby mial sie zawiesic. Puscilem mu ponad 6h Orthosa i przeszedl SuperPi na 32M -chyba bedzie zyl :D (jeszcze nie przekroczyl 58*C na rdzeniach-twarda sztuka ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj e4300 juz drugi dzien lata na 3.5GHz/1.565V i nawet nic nie wskazuje na to zeby mial sie zawiesic. Puscilem mu ponad 6h Orthosa i przeszedl SuperPi na 32M -chyba bedzie zyl :D (jeszcze nie przekroczyl 58*C na rdzeniach-twarda sztuka ;) )

No a ja cały czas czekam na screeny z tego Othosa i SupePi razem z napięciami z UGuru :)

Widziałem screeny na IDG - ale...

Zrzut robi się na uruchomionym Orthosie, do tego test Bundle mile widziany.

Co do sPi to powinno być widać checksum , a zakładki z CPUz muszą pokazywać takty proca i takty pamięci - tak,żeby było profesjonalnie.

Tak szczerzę jeśli wrzuciły byś te wyniki do rankingu na jakimś forum to nie zaliczyli by Ci tego bez w/w wymagań.

 

Ale gratuluje wyniku - mój na takim napięciu nie dawał rady.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie jak kreca sie wersje OEM e4300 ? Bo sa duzo tansze (379zl) od BOX-a. A i tak mam zamiar od razu dokupic lepsze chłodzenie wiec mi na tym BOX tak nie zalezy. No a ze gwara na 12 mies tylko to w sumie nie przeszkadza (kto wie co za rok bedzie mozna kupic za 400zl :))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nic... powyżej 2,7 nie chodzi, czekam na razie na to aż pasta dobrze się "dotrze" i zobaczę czy temperatura spadnie. Chociaż biorąc pod uwagę moją małą wiedzę o OC to pewnie brak umiejętności przesądza sprawę. Powyżej 321FSB na procu nawet przy zwiększonych napięciach windows nawet nie wstaje... lipa. Ale może go wymienię w przyszłym roku ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem screeny na IDG - ale...

Zrzut robi się na uruchomionym Orthosie, do tego test Bundle mile widziany.

Co do sPi to powinno być widać checksum , a zakładki z CPUz muszą pokazywać takty proca i takty pamięci - tak,żeby było profesjonalnie.

Tak szczerzę jeśli wrzuciły byś te wyniki do rankingu na jakimś forum to nie zaliczyli by Ci tego bez w/w wymagań.

 

Ale gratuluje wyniku - mój na takim napięciu nie dawał rady.

Nigdy wczesniej tego nie robilem ,tak szczerze mowiac ,to podkrecaniem bawie sie od niedawna - nigdy wczesniej nie trafialem na egzemplarze prockow ,ktore sie do tego nadawaly (bardzo mizerne przetaktowanie jak Celeron 433/481 czy Duron 800/900 ,albo A64 2400/2700). Dopiero ten pokazal ,co mozna przy odrobinie wiedzy (malej z reszta) i troche wytrwalosci zdzialac. Lepiej pozno niz wcale :D

 

PS. Komp dziala juz na tych ustawienich od ponad 36h z ciagle wlaczonym Boincem, wiec sukces B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasty mogło być trochę więcej (a raczej na pewno jest), mocowanie - wydaje mi się, że dobrze - sprawdzałem to n razy i napięcia - 1,350V

 

ja ten problem mam od momentu gdy zmieniłem napięcie z auto na 1,350v po raz pierwszy (tylko vcore), poza tym bez zmian. No i timingi na sztywno, ale to co innego. I nagle z takich właśnie temperatur jak u Ciebie zrobiło mi się 47 w idlu, a 70 w stressie (sic!), ale rdzenie zachowały normalne temperatury... nie kumam czemu. Jak wrócę do domu to spróbuję zmyć tą pastę, nałożyć tak jak powiedziałeś - ziarnko ryżu ;) i jeszcze raz porządnie przymocować radiator. Pytanie: to prawda z docieraniem pasty? Czy powinna być od razu zauważalna różnica?

Doslownie jakbym czytal o swoim kompie... Zaczynam podejrzewać, ze te asusy p5b mogą mieć jakąs wadę konstrukcyjną (ew. zwalony czujnik temperatury cpu). Dzisiaj w akcie desperacji zdjąłem fryzjera i zamontowalem boxowe chłodzenie, wszystko puscilem na ustawieniach fabrycznych a temp w idle nadal 52*C... Na rdzeniach po 34. W orthosie 70-71*C... a na rdzeniach max 48. Płakać się chce. Zastanawiam sie nad złożeniem reklamacji, tylko wpierw wolałbym sie upewnic, ze owe anomalia nie są spodowodane przeze mnie. Otwarcie obudowy obniza temperatury o 3-4 stopnie. cpu chodzi na 1.2375V w biosie, czyli ok 1.21V realnie. Co jeszcze moge zrobic, aby zmniejszyc temperatury? (Dodam tylko, ze na razie pieniędzy na chłodzenie itp nie mam). Aha, zauważyłem, że nb strasznie się grzeje (dosłownie parzy, na oko daje mu z 65*C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doslownie jakbym czytal o swoim kompie... Zaczynam podejrzewać, ze te asusy p5b mogą mieć jakąs wadę konstrukcyjną (ew. zwalony czujnik temperatury cpu). Dzisiaj w akcie desperacji zdjąłem fryzjera i zamontowalem boxowe chłodzenie, wszystko puscilem na ustawieniach fabrycznych a temp w idle nadal 52*C... Na rdzeniach po 34. W orthosie 70-71*C... a na rdzeniach max 48. Płakać się chce. Zastanawiam sie nad złożeniem reklamacji, tylko wpierw wolałbym sie upewnic, ze owe anomalia nie są spodowodane przeze mnie. Otwarcie obudowy obniza temperatury o 3-4 stopnie. cpu chodzi na 1.2375V w biosie, czyli ok 1.21V realnie. Co jeszcze moge zrobic, aby zmniejszyc temperatury? (Dodam tylko, ze na razie pieniędzy na chłodzenie itp nie mam). Aha, zauważyłem, że nb strasznie się grzeje (dosłownie parzy, na oko daje mu z 65*C).

U mnie 2.8GHZ def. V-Core na TT BigTyp + Fander 92mm z tyłu grzeje się tak (odczyt z rdzeni):

Idle: ~32*C

Stress: ~43*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam problem z krętliwością tego procka, oto mój screen z cpu-z(nie wiem czemu w cpu-z pokazuje mnożnik 6 skoro w biosie mam 9 :?: ) Dołączona grafika

Widze że mam chyba za małe napięcie na procku? MOBO msi p6n sli-fi, chłodzone przez freezera 7pro.

Edytowane przez Benek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Panów z problemami temperaturowymi: wydaje mi się że rdzenie to są elemety które się grzeją w procku więc to one powinny mieć największą temperaturę, rozumiem że tempy "rdzeni" to odczyty z coretemp? Pewnie macie coś z czujnikiem jak napisał jeden z was, albo wgraliście jakiś trefny bios, który zawyża temperatury. zmiencie biosik.

 

Do Benka88: wyłącz w biosie opcje oszczędzanaia energi i podnieś napięcie bo to co ci wskazuje cpu-z to trochę mało. Niektórzy chcą osiągnąć takie V na def. taktach i jest chyba ciężko a ty chcesz na tym kręcić :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Benka88: wyłącz w biosie opcje oszczędzanaia energi i podnieś napięcie bo to co ci wskazuje cpu-z to trochę mało. Niektórzy chcą osiągnąć takie V na def. taktach i jest chyba ciężko a ty chcesz na tym kręcić :huh:

To co powiesz jak u mnie CPU-Z pokazuje caly czas 1.214V a chodzi na 3.5GHz :D

Obawiam sie ,ze albo program skopany ,albo czujnik-obstawiam to pierwsze ,bo inne programy pokazuja w miare bardziej realne wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja oszczędzania energii w biosie to ACPI funcion? Do jakiej granicy moge bezpiecznie podnosic napiecie aby nie sfajczyć procka?

 

edit:

LOL jak wyłączyłem acpi w biosie to wogole winda nie wstaje:P, czy powinienem jeszcze cos innego zmienic w biosie zeby to dzialalo? moze jednak zostawie to ACPI bo w sumie to co mi ono szkodzi

A napiecie na procku 1.304V

Mam ramy Goodram 2x1GB 667Mzh, mozę ona jakos blokuja?

Edytowane przez Benek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Panów z problemami temperaturowymi: wydaje mi się że rdzenie to są elemety które się grzeją w procku więc to one powinny mieć największą temperaturę, rozumiem że tempy "rdzeni" to odczyty z coretemp? Pewnie macie coś z czujnikiem jak napisał jeden z was, albo wgraliście jakiś trefny bios, który zawyża temperatury. zmiencie biosik.

 

Do Benka88: wyłącz w biosie opcje oszczędzanaia energi i podnieś napięcie bo to co ci wskazuje cpu-z to trochę mało. Niektórzy chcą osiągnąć takie V na def. taktach i jest chyba ciężko a ty chcesz na tym kręcić :huh:

Naturalnie odczyty z coretemp (speedfan podaje takie same wartosci).

 

Probowalem juz 3 biosow, niestety na kazdym to samo... Jezeli to faktycznie zepsuty czujnik, to w sumie olałbym to, tylko cooler przez to troche hałasuje. No i pozostaje sprawa grzejącego sie nb, ktorego temperature sprawdzilem przypadkowo poprzez dotyk (niemiłe doświadczenie). W najblizszym czasie planuje zakupić jakiś wentylator 40x40, co niestety uniemozliwi mi korzystanie z fryzjera. Eh, powoli zaczynam żałować, że wpakowałem sie w "tani zestaw pod c2d".

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...