Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

jak już tu zajrzałem to powiem, że swoje 2,7ghz wypracowałem na najniższych napięciach w biosie (na wszystkim po prostu dałem minimalne wartości) na tych samych (to jest chyba 1,2v na procu) wypracowałem 3,0 ale temperatura mi za wysoka wskoczyła w stresie. Dziwne bo wcześniej w ogóle nie mogłem tego osiągnąć, a teraz chodzi mi to zgrabnie, ale chłodzenie się nie sprawdza (do czasu bo wymieniam obudowę na dniach i może wcisnę tam scythe infinity). Jednak procesor mnie mile zaskakuje.

3GHZ i 1.2V ? Mogę poprosić o screen z Orthosa ? ^_^

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdecyduję się na to po raz drugi, w ogóle to jakieś dziwne bo xp nie wstawał, a vista się ładowała :) temperatura 50oC na rdzeniach i ponad 60 na procku - nie jestem samobójcą. Fakt, że inne napięcia podniosłem. Nie wiem dlaczego, ale nie oszczędzam tego proca :( muszę przestać i zostawić swoje stabilne 2,7 na 1,2v bo przynajmniej problemów nie mam. Jak powtórzę to jeszcze raz (nie pamiętam jak pamięci ustawiłem) zrobię screena :) ale nie pamięma czy przypadkiem jednak napięcia nie podniosłem ^_^ może... za dużo na głowie by pamiętać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś kto ma boxa sprawdzić ile ma C* w Orthosie przy 2,9ghz@1,325v?? Bo na takich ustawieniach mam 73*C :blink: Nie za dużo jak na takie napięcie?:P

Hym trochę więcej L2 bo E66 ale temp 68stC w te ciepłe dni byłą tak to zazwyczaj 60-62 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda otwarta...ale mierzycie Core temp?? Bo np. Uguru pokazuje mi 50*C ale Core temp 0.95 już 73*

 

p.s a może to ten glut co był oryginalnie na radiatorze tak daje popalić?? :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda otwarta...ale mierzycie Core temp?? Bo np. Uguru pokazuje mi 50*C ale Core temp 0.95 już 73*

 

p.s a może to ten glut co był oryginalnie na radiatorze tak daje popalić?? :-P

U mnie mierzone było właśnie CoreTemp v0.95 bo uGuru to ja nie dotykam za często, i też mam oryginalną "pastę" z BOX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|

Powiedz jeszcze czym chlodzisz :rolleyes: Bo wrozyc nie lubie.

Mógłby ktoś kto ma boxa sprawdzić ile ma C* w Orthosie przy 2,9ghz@1,325v?? Bo na takich ustawieniach mam 73*C :blink: Nie za dużo jak na takie napięcie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde dopiero co nałożona Arctic Ceramique i 73*C w Coretemp :-| :-| Może jak sie wygrzeje to coś sie poprawi....chyba zdarzały sie kiedyś takie proce co lubiły sie grzać....a może box niezbyt dobrze dociska....?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

jestem bardzo zadowolony :) e4300@2,9 na 1,30v !!! ( everest pod stresem 1,26v !!! ) gigabyte 965-ds3 v3.3, pamieci kingmax 800cl5 @ 860cl 4-4-4-12 albo 940 cl 5 ( dalem za pamieci w priline 2x1 giga 250 zł !!!!! )chłodzenie box na 2,9mhz w orthoss max 58c oba rdzenie obr 1600obr - polecam taki zestaw

szkoda tylko że miedzy 1,8 na 2,9 w nowym coline ( opcje graficzne na full ) tylko 4 klatki więcej chyba 7900gs to wąskie gardło umnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee radiator ciepły a tu już 74*C <_< Chyba jednak nie przylega dobrze do rdzenia.....bez jaj przecież w stressie ma 1,31v i taka temperatura :blink:

 

p.s Bardziej sie go docisnąć chyba już nie da...aż sie płyta wygina...ale temperatura bez zmian.... no może 1*C ubyło ;/

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys czytal topic to bys wiedzial, ze coretemp 0.95 zawyza temp. o ~15*C... sciagnij 0.94 i po problemie

W Core temp 0.95 na E4300@3.0GHZ dev core mam max 60 stopni wiec chyba cos u kolegi jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys czytal topic to bys wiedzial, ze coretemp 0.95 zawyza temp. o ~15*C... sciagnij 0.94 i po problemie

Jednak allendale ma 100* jako temp. graniczną, więc 0,95 nie zawyża.

 

Przepraszam, że wcześniej ludziom wciskałem co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dzisiaj zamontowałem E4300 razem z Thermaltake Big Typhoon. Proca posmarowałem Zalmanem ZM-STG1. Właczam ORTHOSA, standardowe ustawienia i coś jest nie tak. W stressie 57*C. Kurde, myślałem, ze tyle to nawet nie ma na boxie, a co dopiero na BigTypie.

 

Podkreciłem na szybko do 2250MHz i teraz CoreTemp 0.95 po 430 minutach orthosem pokazuje 60*C. Dlaczego tak dużo? Czy moze to normalne? Dodam, ze w idle 40*C.

Edytowane przez konowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dzisiaj zamontowałem E4300 razem z Thermaltake Big Typhoon. Proca posmarowałem Zalmanem ZM-STG1. Właczam ORTHOSA, standardowe ustawienia i coś jest nie tak. W stressie 57*C. Kurde, myślałem, ze tyle to nawet nie ma na boxie, a co dopiero na BigTypie.

 

Podkreciłem na szybko do 2250MHz i teraz CoreTemp 0.95 po 430 minutach orthosem pokazuje 60*C. Dlaczego tak dużo? Czy moze to normalne? Dodam, ze w idle 40*C.

normalne :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie ma do odczytow? Tjunction w gore o 15*C, Core# tez :?: :zonk:

tak, ale z innego powodu, niż samo podniesienie tjunction.

Wartość core nie jest bezpośrednio odczytywana z rdzenia, program sczytuje deltę, gdzie delta=tjunction-core

Cały czas sądziłem, że L2 ma zawyżone 'tjunction' w związku z tym również o tyle samo 'core'.

 

Spójrzmy na to z innej strony. Skoro e4300 i pochodne wytrzymują do 100*, to dla nich 75* to jak 60* dla B2, czyli niedużo jeszcze.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne :mur:

Nooo dobra, ale jak tacy pisza, że w CT 0.95 @ 3.0GHz mają 60*C to mnie moje tempy troche załamują. Poza tym, BT to raczej dobre chlodzenie i powinno byc troche mniej. Heatpipe i aluminiowe blaszki są zimne idle (40*C), jakby co. Edytowane przez konowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobra, ale jak tacy pisza, że w CT 0.95 @ 3.0GHz mają 60*C to mnie moje tempy troche załamują. Poza tym, BT to raczej dobre chlodzenie i powinno byc troche mniej. Heatpipe i aluminiowe blaszki są zimne idle (40*C), jakby co.

no ja przy 3.0GHz dev core mam max 60stopni (fryzjerek)na Core temp 0.95.Przekrec proca na 2.8-3.0 dev core i wtedy sprawdzaj temp

 

Spójrzmy na to z innej strony. Skoro e4300 i pochodne wytrzymują do 100*, to dla nich 75* to jak 60* dla B2, czyli niedużo jeszcze.

U mnie w orthosie przy napieciu 1.575V 3.4GHZ temp dochodziły do 86 stopni i proc żyje a fryzjerek nawet ciepły nie był :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten box musi tak wyginać mobo? :-| Bo boje sie że coś sie stanie z mobaczem....chyba że płyty są na tyle elastyczne a Intel wiedział co robi..... :unsure:

 

p.s sry za noobowate pytania :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywa czapka jak u mnie.

Mimo to dotknij samej miedzianej podstawki, tam już jest gorąco.

a co to niby ta krzywa czapka :blink: Przeciez w grach na takim napieciu temp nie przekracza 66 stopni.Na 1.6V orthosa mimo to bał bym sie zapuscic ze wzgledu na temp wiem że 3.5GHz przy 1.57V to max dla mojego proca a wczesniej to moja pomyłka do 3.4 GHZ- 1.525 i temp max 77 stopni Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to niby ta krzywa czapka :blink: Przeciez w grach na takim napieciu temp nie przekracza 66 stopni.

IHS nie przylega idealnie i ciepło nie wychodzi z rdzenia za dobrze.

W grach masz mniej stopni, bo gry wykorzystują jeden rdzeń, a w praktyce 2 rdzenie po 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...