Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

co do coretemp to zdania są podzielone, na mim L2 0.94 pokazuje bardziej rozsądne temp.

Ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo oba programy pokazują taką samą temperaturę

w stosunku do temperatury "maksymalnej".

Dla L2

w 0.94 tjunction jet 85C

w 0.95 tjunction jest 100C

 

a odczyty różnią się dokładnie o 15C

więc jak na to nie patrzeć pozostaje ten sam zapas.

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że teraz wyszła beznadziejna seria E4300, która ledwo robi 3 Ghz? Jeżeli tak to biorę E2160...

Zależy jak trafisz, generalnie teraz trafiają sie raczej średnie sztuki, no ale wszystko zależy od szczęścia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam tematów o O/C E2140/E2160. Gdyby E21xx zrobił 3.2 GHz to bym go wziął, a tak mam dylemat... Ogólnie to też różnie bywa z pentiumami :/. Poproszę sprzedawcę o wygrzebanie jak najstarszych sztuk procków :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Pentak fajny procuś ale fsb wall nie pozwala na wysokie oc. Jeśli masz kupić jakiegos pewnego e4300 to ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na E4300. Żadne tam sprawdzone :). Losowa sztuka. Za 2 tygodnie zobaczę jak poleci. Póki co czekam na kompa. Co do boxa to sporo może mieć obrotów. Ale ogólnie moi koledzy mają E6300 na boxach i nie stwierdziłem jakiegoś ogromnego hałasu. Za to mój kolega ma Pentiuma D820... Chyba z 70 decybeli to bydle ma :blink: . Ja tam będę miał Pentagrama HP-120 AlCu+AC Silver 5.

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... No to u mnie jest :/ 1900 RPM max... (na wyłączonym właśnie). Proc się przez to strasznie grzeje... :(

 

Nie wiecie może dlaczego tak jest??

Edytowane przez Havret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na razie trzeba będzie sobie dać spokój z O/C... chyba go w ogóle nie będę kręcił dopóki nie zakupie jakiegoś chłodzenia pokroju Scythe Infinity. Mam nadzieję, że z nim nie będzie takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś kto ma boxa sprawdzić ile ma C* w Orthosie przy 2,9ghz@1,325v?? Bo na takich ustawieniach mam 73*C :blink: Nie za dużo jak na takie napięcie?:P

Aktualnie przy 3.5GHz/1.575V z zapuszconym Boincem mam po 54-56*C (odczyt z everesta) ,przy grzalce Orthosa pewnie podskoczy do 60-62*C max.,ale nie chce mi sie tego sprawdzac (robilem to juz kiedys przez 6 godzin i bylo jak pisalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie 2.8 GHz na boxie i w orthosie max 60*C czyli znosnie (przy obnizonym V)

 

Co do tego wentyla - sprawdze jeszcze raz, bo raczej niemozliwe, zebym mial "podkręconego" coolera :lol2: Albo speedfan figle płatał, więc sprawdze w biosie i jutro napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy do OC E4300 jakies w granicach 2.8 ghz koniecznoscia jest zakup innego coolera niz BOXowy?

Jak dla E6600 puszczonego na 3,2GHz z większą ilościąL2 (który to się znacznie grzeje) starcza BOX to i z E4300 BOX sobie poradzi zawłaszcza jak planujesz "zaledwie" 2,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na procu 3ghz na boxowym, który przy obciążeniu ma ~2000rpm

temperatury dochodzą do 65C, zero zwisów , moim zdaniem

boxowy do oc wystarczy jeśl nie przekroczysz 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

heh podobnie miałem w 58 -61 stopni w core te,mp 9.4, speed fan i everest wersja 4.00. 976 ale jak włączyłem core temp 9.5 i najnowszego eversta 4.00 1034 to juz w orthos 71stopni na box przy 2951mhz - zobacz w nowszych programach jaka masz temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh podobnie miałem w 58 -61 stopni w core te,mp 9.4, speed fan i everest wersja 4.00. 976 ale jak włączyłem core temp 9.5 i najnowszego eversta 4.00 1034 to juz w orthos 71stopni na box przy 2951mhz - zobacz w nowszych programach jaka masz temp.

To ja wiem ze np w core temp 9.5 mam wiecej tylko powiedz mi który z tych programów podaje właściwą temp.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ile można wałkować to samo :-|

 

Core temp 0.94 podaje temperature 15*C niższą ponieważ dla tej wersji Tjunction=85*C

Core temp 0.95 podaje temperature 15*C wyższą ponieważ dla tej wersji Tjunction=100*C

 

podsumowując zapas jest ten sam bo Tjunction w 0.95 jest 15*C wyższy niż w 0.94 KPW?? :?

a prościej mówiąc... np. w Core temp 0.94 masz temperature 60*C to zapas masz 25*C, a w wersji 0.95 masz 75*C to zapasz też masz 25*C....myśle że wszystko jasne ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ze np w core temp 9.5 mam wiecej tylko powiedz mi który z tych programów podaje właściwą temp.. <_<

0.95 podaje wlasciwa temperature.

 

http://www.thecoolest.zerobrains.com/CoreTemp/history.html

 

Fix: C2D L2 rev. report very low temperatures. (Tjmax to 100C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poczytałem sporo na forum nt e4300 i już się powoli poddaje z moim e4300 i p5n-e SLI.

Kupiłem go jako "chodzącego bezporoblemowo na 3GHz", ale podobno na płycie p5b...

 

u mnie na p5n-e nie mogę go zmusić do stabilnego 3GHz, czy myślicie, że to może być wina płyty, czy zwykłe oszustwo sprzedającego?

 

proc jest z 46 tygodnia 2006r (wiem, że nie ma praktycznie znaczenia)

 

generalnie bootuje do windy, ale nie przechodzi testów orthosa (wiesza sie po kilku min. lub resetuje.)

Najbardziej odważne ustawienia jakie mu zapodałem to:

 

Vcore: 1.45V

NB: 1,39V

Mem: 2.01V

 

FSB: 335x9

EIST i C!E wyłączyłem.

 

Chłodzenie - boxowe

 

ręce opadają, chyba zostałem wyrolowany ;/

 

pozdrawiam,

Markus

Edytowane przez markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...