Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

ymm - no nie wiem

porownaj sobie venice z wczesniejszych serii z pozniejszymi

podobnie bylo z oc na s.A - starsze proce mialy odblokowane mnozniki i wytrzymywaly wyzsze fsb/v... nowsze poblokowane i szybko sie oc konczylo

 

Oooo tu masz rację zam miałęm takiego 3000+ z pierwszego wydania i poszedł mi bez problemów na 2700 Mhz ;) tylko znowu płyta mnie blokowała wiecej.

wiem że ta seria dochodziła ponad 2800 Mhz mój stabilny w testach był przy 2750 przy napieciach około 1,45-1,50 (nie pamietam dokładnie)

 

Powracające do tematu wiele stron już przezukałem w sprawie informacji procków z 36 tygodnia i nic nie znalazłem.

Myśle że to musi być pierwsza fala z produkcji.

teraz tylko pytanko czy to jest robione na lepszych "waflach" czy na jakiś wybrakowanych co nie poszły na lepsze procki może jutro sie okaże (jak będe mieć pamiątki)

 

Widzie że sporo ludzi ma 40 , 41 lub 44 tydzień i jest loteria od bardzo dobrych od takich słabych że szok :blink:

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. zaczynam dopiero przygode z intelem moja sztuka która mi sie trafiła to to co na screenie. jak sprawdzic z jakiego to jest tygodnia ? i czy w miare dobry model ?

kupiłem płyte p5b-vm i kicha totalna bo nie mogę wycisnąć wiecej niz 220fsb , czy to mozliwe zeby procek wiecej nie dawał rady? nawet jak ustawiłem 230 x 7 to sie nie bootuje w czym moze byc problem ? chyba zamienie płyte na p5ld2-vm bo widziałem ze na tej wyciskają spokojnie 300 fsb ale czy p5b-vm to taka kicha czy proc nie daje rady ale chyba 266 fsb to kazdy e4300 robi tak mysle

post-12263-1172184040_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mam już sieć (po zmianie płyty nie miałem do czasu aż admin zmienił ustawienia)

Więc procek chyba jest ok choć bardzo dziwnie sie zachowuje ale to od początku

Płyta ASUS P5N-E SLI pamiątki GEIL 800 ULTRA 4-4-4-12

procek wiadomo E4300 36 tydzień zasilacz chieftec 410W (reszta mało istatna jest na dole)

 

Miałem spore problemy z zainstalowaniem windowsa ale to przez płytę

 

Aktualnie procesor chodzi na 2463Mhz na napięciu 1,25V pamieci na 800 4-4-4-12 T1

testowane przez ponad 2H na SP2004 x2 na kazdy z rdzeni osobno

magistrala jest na 274 x9

chodzi bardzo stabilnie tylko jest małe ale jak tylko magistrale dam na 275 x9 już komp nie wstaje jest podwójny start i po wejściu w windowsa mam wszystko przestawione na domyślne 1800 Mhz nawet jak dam na procka 1,35V

Musze aktualizację biosu zrobić i zobacz czy coś to polepszy (jestem na starym biosie)

mam cichą nadzieje że procek bedzie działać na napięciu 1,25V na około 2,5-2,6

Wracam do testowania

 

EDIT

 

OK już jest lepiej :) na 3250Mhz napiecie 1,40(bios) Super pi 32Mb stabilnie oraz ORTHOS przez 30 minut

potem poszło na 3500Mhz napięcie 1,45V ale ORTHOS wywala błedy po 2 minutach - wiecej nie dawałem na pocka myśle że i tak jest ok jak na tania płyte i takiego procka chyba faktycznie starsze sa lepsze.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. moje oznaczenie na procesorze to SL9TB Q636A301 . nie wiem jak je odczytywac z jakiego to miesiaca? czy na podstawie oznaczenia mozna powiedziec cos o mozliwosciach tej sztuki ? czy to dobry tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. moje oznaczenie na procesorze to SL9TB Q636A301 . nie wiem jak je odczytywac z jakiego to miesiaca? czy na podstawie oznaczenia mozna powiedziec cos o mozliwosciach tej sztuki ? czy to dobry tydzień?

 

Masz taki sam procesor jak mój.

mój poszedł stabilnie na 3250 Mhz potem odrazu przestawiłem go na 3500 Mhz i już sypał błędami

napięcie jakie dałem to 1,45V (nie 1,48V -jak napisałem pomyliłem się powyżej)

Doszedłem max do 3600Mhz przy napięciu 1,45V oczywiście wchodzi do windowsa i nie wywala

Ale błędami strasznie sypie.

 

Może to być dobra seria ale czytałem ze w intelu procesor procesorowi nie równy.

Temperatura przy stresie na ustawieniach 3250 mam około 55C przy zamkniętej obudowie.

 

Może to coś Ci pomoże - procesor z 2006r 36 tydzień

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim witam wszystkich.

 

Stałem się własnie posiadaczem owego procesora dokłądnie 3 dni temu.

Postaram się po krótce opisać wrażenia - z pewnością przyda się to jego przyszłym posiadaczom.

Mojego wykręciłem na 3.0 GHz - na razie więcej nie próbowałem, ale z pewnością nie omieszkam :)

Myślałem,że pójdzie spokojnie na standardowym napięciu, ale się myliłem.

Stabilnie działa dopiero na 1.4V.Wszystko to na płycie Asus P5B deluxe i 2x1GB RAM G-Skill 6400.

Chłodze to cudo AC Freezerem i temp w stresie nie przekracza 45 stC, ale to tylko w grach, w testach Orthosem dochodzi do 70 stC - obroty wentyla około 800 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He to moja sztuka zakupiona dzisiaj na testy tak samo prawie, 3 ghz na 1,35 V tylko na boxie.... Intel sobie w kulki leci.... (mialem na mysli ze robi coraz slabsze serie, dla tych co nie zrozumieli ponizej) Gdzie tu u groma widzisz jakies pretensje czlowieku ....

 

 

NIE POZDRAWIAM

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Immune : to Ty sobie chyba w kulki lecisz nie czytając całego topa i mając pretensje. Jakbyś czytał to bys wiedział, że e4300 to raczej bardziej do budzetu niźli do hajendu się ma i bys również wiedział, że one się lipnie kręca.... wówczas byś sobie wskoczył w takiego e6600 i miałbys spokój i nie musiłbys kręcić. A tak tylko mieszasz w topicu!

 

Pozdrawiam... albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Immune : to Ty sobie chyba w kulki lecisz nie czytając całego topa i mając pretensje. Jakbyś czytał to bys wiedział, że e4300 to raczej bardziej do budzetu niźli do hajendu się ma i bys również wiedział, że one się lipnie kręca.... wówczas byś sobie wskoczył w takiego e6600 i miałbys spokój i nie musiłbys kręcić. A tak tylko mieszasz w topicu!

 

Pozdrawiam... albo i nie.

 

Nie kazdy ma kase na E6600, a po drugie własnie Twoje posty zasmiecaja ten dzial ja tylko stwierdzam fakty a nie narzekam... I naucz sie pisac "hajendu"... ehh przewalilem caly dzial od dechy do dechy, a ze kuzwa nie moge wyrazic swojej opini ??????? To jest moja indywidualna sprawa... Po to jest forum zeby pisac chyba nie?? A nie upominac ludzi o grom wie co i sie czepiac. Ja chociaz cos wnioslem w ten temat a Ty co?? Spamerze... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem.

Mam problem.

Mianowicie po dzisiejszej nocy komp nie chciał wstać, napisało Overclocking Failed i komp ruszył dopiero po wyłączeniu zasilacza.Musiałem ustawić defaultowe ustawienia biosu, bo inaczej nie chciał gadać.

Jedyna co wczoraj zmieniałem to taktowanie PCI na 33.33 i PCIE na 100 MHz i napięcie dla proca na 1.35.

Co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę opanowany .... będe opanowany ... nie zamierzam się z Tobą Immune wdawać w kłótnie bo to zawsze się źle kończy ;> Generalnie to jest tak z intelem, że wypuszczając e4300 należało się liczyć, że będzie coś zrąbane... teraz wiadomo mniej więcej co. Podatność na kręcenie padło ale zyskała emisja ciepła i pobór mocy na stock. Tu się straci tam się zyska. jakbyś niestety poświęcił (nie powiem to duży topic) trochę czasu to byś doszedł pewnie do wniosku, że: "na kiego mam wydać 650 pln na e4300 jak dopłacając te 50 pln mógłbym mieć 6300, które jednak lepiej się kręcą". Nie traktuj tego jako osobisty przytyk do stanu finansów albo coś, ale pisząc po jednym dniu ustawiania platformy, że procek to kicha trochę przesadzasz. Poza tym seryjnie: po to są fora, żeby z nich korzystać i brać wiedzę na takie prozaiczne tematy jak kręcenie danego procka czy jego wydajność po podkręceniu. Sam na razie nie planuję kupować jednak platformy LGA bo mi się to po prostu nie opłaca. Poczekam aż na alledrogo będzie wysyp tańszych - przechodzonych procków albo po prostu obnizka ceny. jak na razie jestem zadowolony z tego co mam i nie śpieszno mi do zmian. A co do tego, że się wypowiadam... mam takie prawo jak i Ty je posiadasz. Z tym, że staram się śledzić wątek zarówno tutaj jak i na innych forach m.in. na extr.systems, więc prosze nie zarzucaj mi totalnego braku wiedzy w temacie. ... bedę opanowany, bedę opanowany.

 

@Blackwhite : ja tak miewałem toże kiedyś z Celofanem D.... ja to tłumaczę zwiększonym poborem przy starcie płyty i jak jest duży drop to może byc proc niedowoltowany. Spróbuj jednak ustawić mu o jedno "oczko" wyżej napięcie i zobacz czy wstanie. Przynajmniej u mnie dawało radę, może i u Ciebie się sprawdzi.

 

@Orgiusz: już będzie spokój.... mam nadzieję, że nikogo tym razem nie pojechałem swoim postem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam - wszystko zależy kto co lubi. Jak ktoś lubi grać w 3Dmarki i sandrę Multimedia benchmark to mozna sie przejmować tym, że nie ma 3,2 a 3,0 Ghz.

 

Ja np postanowiłem wydać jak najmniej kasy i mieć frajdę z c2d. Kupiłem Asrocka Conroe865PE za 185 zł i C2D za 615 zł - za 800 zł mam całkiem stabilną platformę (na DDR i AGP - dzieki czemu moglem sobie zostawic stare pamieci i kartę graficzną). Standardowo uruchomił mi się jako 266 FSBx9 - po OC mam 2,57 GHz stabilnie bez podnoszenia żadnego napięcia. Wydajność na poziomie e6700.

 

Czy więcej potrzeba ? może i tak - ale za jaką cenę? Czy te potencjalne dodatkowe 600-700 MHz jest warte dokładania kolejnych 500 zł na płytę, 500 zł na pamięci, 400-500 zł na kartę graficzną, 300 zł zasilacz ?

 

Ja tam wolę te pieniądze przeznaczyć na ciuchy, karnet na basen i niezły rower.

 

A tak BTW wiadomo, że e4300 będzie gorzej się kręcił od e6600 - ale sam w sobie nie jest złym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojwar: o to mi chodzi cały czas :D po kiego mam wydawać kwoty niesamowite na coś co i tak mi robi robotę o kilka minut krócej niż moja maszynka ?? Bo prawda jest taka, że obrabiając film do DivX'a idę do kuchni i robię sobie herbatę/kawę/drinka/ czy co innego i nie obchodzi mnie jak długo to potrwa.... obchodzi mnie jak dokładnie obrobiony bedzie film i tyle. Zwłaszcza teraz kiedy muszę mieć materiał zrobiony w najwyższych detalach i często zajmuje to kilkadziesiąt minut na kilkunastominutowym filmie... ale wiem, ze będzie pełen pr0 pt: żagle czy blachi... nieważne... Działa to działa ile czau sprzętowi zajmuje to jego brocha, to nie ja się wysilam czy grzeję. Tu prym wiedzie procek, jakbym to robił na zamówienie, a nie dla przyjemności to pewnie już bym siedział na jakimś e6XXX, a nie na mobilu i tyle :twisted: A tak mam komfort psychiczny, że zanim spali płytę sam się wyłaczy i tyle ...

Btw.: własnie tak zamierzam wydac zbierane fundusze.... za3mując ramy i może nawet kartę na AGP :P

a co ? przecież nikt mnie nie pows3ma mówiąc że AGP to przeżytek przy moich zastosowaniach :D nie gram, nie lubię, moje gry są mało wymagające: kurnik, frater, muonline itepe itede... :P

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PC_Speaker Mialem do wyboru, E6300, E4300 musialem szybko wybrac bo zostalem bez proca... Poszedlem kupilem i tyle. Akurat mnie ten mnoznik zainteresowal bo nie kazda plyta robi 500 fsb:P Jeszcze z mysla "Moze sie trafi calkiem niezly" :) No i sie troszke rozczarowalem, chociaz wiedzialem ze te procki sie slabiej kreca, jednak jak sie nie przekonasz na wlasnej skorze...

Tak to jest :)

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to masz prawo wymienić towar bez podawania przyczyny, ale tego nie lubią w sklepach.... zresztą w "Pamiętniku serwisanta" na oślej jest też i o takich przypadkach. Zawsze jednak pozostaje ta opcja... chyba do 7 dni mozna tak zrobić. Powodzenia życzę tak czy inaczej.

 

pozdrawiam i kończe OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to masz prawo wymienić towar bez podawania przyczyny... chyba do 7 dni mozna tak zrobić.

Ale tylko przy zakupach przez internet sklepy mają obowiązek, normalnie w salonie to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko przy zakupach przez internet sklepy mają obowiązek, normalnie w salonie to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

Nie tylko przy zakupach internetowych, to dotyczy każdych zakupów.

Łaski nie robią, a jak nie to zawsze można zgłosić sprawe do "Rzecznika Praw Konsumenckich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przy zakupach internetowych, to dotyczy każdych zakupów.

Łaski nie robią, a jak nie to zawsze można zgłosić sprawe do "Rzecznika Praw Konsumenckich".

prosze, zacytuj mi odpowiednie przepisy dotyczace takich manewrow przy zakupach w normalnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przy zakupach internetowych, to dotyczy każdych zakupów.

Łaski nie robią, a jak nie to zawsze można zgłosić sprawe do "Rzecznika Praw Konsumenckich".

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PC_Speaker Mialem do wyboru, E6300, E4300 musialem szybko wybrac bo zostalem bez proca... Poszedlem kupilem i tyle. Akurat mnie ten mnoznik zainteresowal bo nie kazda plyta robi 500 fsb:P Jeszcze z mysla "Moze sie trafi calkiem niezly" :) No i sie troszke rozczarowalem, chociaz wiedzialem ze te procki sie slabiej kreca, jednak jak sie nie przekonasz na wlasnej skorze...

Tak to jest :)

A próbowałeś go zmodować na FSB 266? Być może słaba podkręcalność wynika ze strapa ? Ludzie, którzy kupili core 2 quadro narzekali na to, że słabo się kręcą, ale po zmodowaniu na wyższe FSB podkręcalność jednak rosła. Kto wie ... może to, że twój się słabo kręci właśnie tym jest spowodowane.

 

A co do możliwości zwrotu - to jeśli chodzi o zakupy robione "na odległość", jest jak najbardziej możliwe oddanie towaru w czasie 10 dni bez podania przyczyny. Podstawa prawna: Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. (DzU z 2000 r. Nr 22, poz. 271)

 

Jeśli zaś chodzi o zwrot towaru zakupionego w normalnym sklepie - to takiej możliwości prawo nie przewiduje, aczkolwiek część sprzedawców idzie klientom "na rękę". Ot choćby w Media Markt, Castoramie, Obi .... można towar zwrócić w ciągu chyba tygodnia lub dłużej.

 

W większości "stacjonarnych" sklepów komputerowych takiej możliwości jednak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Tak czytam i czytam od długiego czasu i ktoś wyżej napisał, że w 4300 spada podatność na OC... Czyli co... jak bym kupował to mam szukać jakiegoś starego z 36tygodnia czy co? Wprawdzie jakbym brał to nie zależy mi na 10GHz czy milion więcej tylko na początku stabilne 2,4 a w późniejszym czasie może coś ~3GHz... no i czy te3GHz to już powoli problem czy co? :)

Prosiłbym o sprostowanie :)

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu kupiłem w sklepie za 619 zł

Wiec te 10 zł to nie tak wiele ale myślę że za jakiś czas ceny staną bo do komunii coraz bliżej

i te najtańsze towary będą wykupywane.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...