Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

A co do możliwości zwrotu - to jeśli chodzi o zakupy robione "na odległość", jest jak najbardziej możliwe oddanie towaru w czasie 10 dni bez podania przyczyny. Podstawa prawna: Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. (DzU z 2000 r. Nr 22, poz. 271)

przepraszam ze ciągne dalej tego offtopa, ale z tego co sie orientuje to towar można zwrócić w ciagu 10 dni, to fakt z tym, ze w stanie nienaruszonym i teraz szeroko pojęta interpretacja słowa "nienaruszonym" której to sie obawiam. Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nienaruszanym - znaczy nienoszacym sladow urzytkowania... czyli jka bys kupil oem'a, to spoko. ale jak boxa, to nie mogl bys go otworzyc (chyba ze ktos zna jakies twicki na wyciagniecie proca z kartonu i nie zerwanie plab/podarcie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

tak czy siak oddac mozna tylko przy zakupie przez internet i bardzo dobrze . prowadze sklep komputerowy i nie chciał bym co chwile miec zwrotów procesorów boxowanych tylko dla tego ze ktos sobie testuje i selekcje robi. co później z tymi prockami ma robic sprzedawca? nikt przeciez nie kupi otwartego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - ty przynajmniej masz świadomość i chęć stosowania prawa.

 

A jak chciałem coś kupić w jednym z polskich sklepów internetowych przeczytałem coś takiego: ""Przyjmuję do wiadomości, że strona internetowa www.znak.pl nie jest sklepem internetowym w rozumieniu kodeksu cywilnego do którego ma zastosowanie ustawa z dnia 27 lipca 2002 roku art. 9, ust.1, umożliwiająca zwrot sprawnego towaru w ciągu 10 dni od dnia zakupu bez podania przyczyny zwrotu (nie dotyczy sytuacji, kiedy towar był wadliwy lub niezgodny z zamówionym). Strona internetowa jest tylko dodatkowym narzędziem ułatwiającym zamawianie towaru. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi sprzedawcami w naszych placówkach.

 

eż coś im się trochę pomieszało - bo art 9 ust 1 ustawy z 27 lipca 2002 roku brzmi tak jak poniżej i nic nie mówi o możliwości zwrotu towaru w ciągu 10 dni.

 

"Art. 9. 1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem."

 

Poza tym taki tekst, który próbują przeforsować jest oczywiście sprzeczny z obowiązującym w Polsce prawem - bo z punktu widzenia ustawy (z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny) nie ma znaczenia co chce właściciel, ale ważne jest to, iż ustawa wspomina o tym, że sprzedaż odbywa się poza lokalem przedsiębiorstwa - czyli: kupujący nie jest w sklepie/siedzibie/ kupuje przez internet = sprzedaż na odległość.

 

Swoją drogą ciekawe jak ma się to do tego co pisze na stronie: "ZNAK, czyli PEWNOŚC, SOLIDNOŚĆ i UCZCIWOŚĆ w najszerszym wymiarze. " ...

 

 

I dalej Niewiele jest spraw z którymi sobie nie radzimy i niewiele jest pytań, na które odpowiadamy NIE.

 

Ciekawe jak wyglądałaby odpowiedź tej firmy na pytanie o to czy zamierzają stosować ustawę:

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...D20000271Lj.pdf

(tekst ujednolicony na dzień zamieszczenia posta - z obowiązującymi zmianami)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

pisac sobie tak mogą transakcja na odległość jest obłożona innymi prawami takimi jakimi nałożył na taką transakcję ustawodawca a co oni sobie pisza nie ma znaczenia , jestem pewnien w 100% ze musieli by przyjąć taki towar bez zająknięcia. ale wracając do tematu dzisiaj dostałem w koncu abita ab9 i zapodałem swojego e4300 narazie idzie na 2800 mhz na standardowym vcore ale wiecej nie sprawdzałem bo dzisia testowałem adaty. zostało mi 8 szt i zaczołem je testowac wiec maks proca nie sprawdzałem . ale juz mi sie podoba 2800 mhz na standardowym vcore to i tak fajny wynik a pewnie pójdzie wiecej (proc 36 tydzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... chodzilo mi o to, ze kolega mogl dopisac pare literek, gdzie znalazl tego proca w danej cenie. Jakos na allegro nie ma nic w cenie 606zl, a do skapca nie mam przekonania i raczej nie zagladam tam - jak kupowalem kompa pare miesiecy temu to wszystkie czesci znalazlem/kupilem taniej niz skapiec mi wskazywal :huh:

Pozdrawiam i koncze OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglądałaby odpowiedź tej firmy na pytanie o to czy zamierzają stosować ustawę:

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...D20000271Lj.pdf

(tekst ujednolicony na dzień zamieszczenia posta - z obowiązującymi zmianami)

po zapoznaniu sie z dokumentem pdf, stwierdzam jednoznacznie:

- mozemy kupic procesor,

- odpakowac go,

- zamontowac ze swoim chlodzeniem (to w przypadku kiedy na orygonalny radiator jest nalozona pasta)

w przypadku gdy procesor nie jest taki jak sobie tego życzyliśmy,

- wkladamy go w pudło i odsyłamy razem z oswiadczeniem o odstapieniu od umowy

powyzsze oczywiscie nie pozniej niz 10 dni od daty zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

stwierdzenie " nie nosi sladów użytkownia" można interpretować różnie ja odpakowanego procka bym nie chciał wiec dla mnie odpakowany procek a nie uzywany wentylator to i tak produkt który posiada slady , polska to dziwny kraj wszystkie przepisy mozna interpretować na własną strone ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zapoznaniu sie z dokumentem pdf, stwierdzam jednoznacznie:

- mozemy kupic procesor,

- odpakowac go,

- zamontowac ze swoim chlodzeniem (to w przypadku kiedy na orygonalny radiator jest nalozona pasta)

w przypadku gdy procesor nie jest taki jak sobie tego życzyliśmy,

- wkladamy go w pudło i odsyłamy razem z oswiadczeniem o odstapieniu od umowy

powyzsze oczywiscie nie pozniej niz 10 dni od daty zakupu

 

hehe

idz do sklepu/kiosku/apteki i oddaj im rozpakowane prezerwatywy - przeciez to ze sa odpakowane nie znaczy ze byly uzywane :P

 

 

 

a teraz proponuje juz zakonczyc ot.

 

 

na jakim V robicie max oc swoich 4300 ?

ja ostatnio bawilem sie chwilke na 1,65, ale jakos nic poza przyrostem temp nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

na jakim V robicie max oc swoich 4300 ?

ja ostatnio bawilem sie chwilke na 1,65, ale jakos nic poza przyrostem temp nie dalo

 

mój max jaki robiłem to 1,45V wiecej nie dałem bo

- zasilacz już prawie zdychał

- procka bałem sie zwalić

- wiecej i tak mi nie potrzeba ;) procek jest szybszy od grafiki juz jak ma 3ghz

 

Może jak bedzie nowa zasilałka to dam jakieś 1,5V i zobaczymy czy bedzie stabilny

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x266@1,25V(BIOS)/1,21(odczyt)

9x333@1,35(BIOS)/1,3V(odczyt)

9x400@1,625V(BIOS)/1,57(odczyt)

Niestety przy 1,625V (w BIOSie) XP sie załaduje, ale nie pracuje stabilnie. Przy wyższym napięciu, już sie XP nie załaduje (ale to wina Tagana 380 :wink: )

 

EDIT: Napięcia mierzyłem woltomierzem;)

 

EDIT2:

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=173341 ;)

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... nikt mi specjalnie nie pomogl jak sie pytalmem pare dni temu o wybor podstawy do podkrecania e4300, wiec po prostu kupilem "defaultowo" wraz z plyta ASUS P5B DELUXE, ramy GEIL 2x1 GB PC6400 CAS5 800 MHZ, zasilacz CHIEFTEC 400 W, chodziarke SCYTHE INFINITY... poszedł bez problemu z biegu z 200 na 333 mhz. dziaa stabilnie, wiecej podkręcac nie będe bo tyle im starcza w zupełności, bo wymagam od kompa bezwzglednej stabilności ( odpukać ). ASUS PROBE pokazuje 1.39 V... pod obciazeniem procesor osiąga maks 60 stopni poki co ( przy godzinnym stress tescie, potem potestuje nieco intensywniej, czyli to samo , tylko dłużej :) )... cóż rzec, jest ponad dwa razy szybszy od mojego starego PENTIUMA 4 D 920 2.8 GHZ, co cieszy. mialem juz komunikat "overclocking failed", jak juz ktos przede mną, przy uruchamieniu, ale wszedlem do biosa, wyszedlem, i znów grało, wiec to raczej kwestia jakiejs wlasciwosci softu, a nie samej podkrecalności, czy nie[podkrecalnosci procka.. no , chyba ze napięcie podnieśc odrobinke, tylko to mi przychodzi do glowy, ale poki co nie bede tego robil, chyba ze bede zmuszony... to chyba tyle... no i nie wiem z ktorego tygodna jest procek, wiec jak mi powiecie jak z pudełka zczytac te informacje, to wam podam... no ale moze to to : BX80557E4300SL9TB. hmm, to chyab wlasnie ten numerek :) heh. jak cos chcecie wiwcej wiedziec, wy male nienasycone oc-zboki :D:D:, to piszcie, postaram sie odpowiedziec, aczkowliek na podkrecaniu nie znam sie jakos szczegolnie. a od siebie dodam ze chlodzenie ktore zakupiel jest naprawde zajebiste i ciche, a w polaczniu z obudowa chiefteca daje NAPRAWDE znakomity komfort pracy przy prawie niesłyszalnym komputerze. pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grafami juz latwiej tak przekrecic, ale procki niesadze...

 

W nienaruszonym stanie (towar nie nosi sladów uzywania).

 

Chcial by ktos pozniej przyjsc do sklepu i kupic rozpakowany cake 25 płyt DVD+R DL za 250zł który klient oddal zamawiajac przez www ?

 

I warto sie tez zorientowac kto tak naprawede jest Konsumentem, bo umowa dotyczy konsumenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać dokładnie jaką obudowe masz? :)

Chieftec LBX-01B-B-B 400W, do mniejszej by chyba nie weszło chłodzenie na cpu, no chyba ze na styk, a to tez troche bez sensu. obudowa duża i, podobnie jak scythe, bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

no to narazie moj wynik 3 ghz na 1,325v działa wszystko stabilnie narazie nie mam czasu na wiecej ale jestem juz zadowolony bo zalezało mi na 2,7 ghz na standardzie a 3 to juz super , w wekeend jak juz bedzie chłodzenie ramców potestuje wyżej proca i podziele sie wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, E4300 jak wiemy ma 2 mb cache. podkręcony na 3 ghz ma ponoc wydajnosc na poziomie E6800 ( tak twierdzą ), ale ten drugi ma az 4 mb cache, gdyz jest to "pełny" core2duo. próbowałem sie doczytac jak dużą różnicę stanowi wielkośc cache, w praktyce : gry, kompresja video, rendering ; ale wszytkie recenzje które znajdowalem wyrażały się na ten temat bardzo zdawkowo. no wiec... jak to jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekko idzie na 3,2ghz B-)

A zmieniałeś napięcia dla NB?Czy dałeś na auto?

U mnie niestety 3.0 GHz chodzi stabilnie dopiero na 1.375, może coś trzeba jeszcze poustawiać w biosie.

Powiedz mni prosze , co zmieniałeś w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

u mnie na 9*266 wstaje na def V i chodzi stabilnie, na 9*333 dalem 1.4 i chodzi stabilnie,nizej nie probowalem narazie

dla nb dalem 1.6V

konfig

Abit AW9D

Geil Ultra 800

Ram chodzi narazie 830 przy 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

u mnie na 9*266 wstaje na def V i chodzi stabilnie, na 9*333 dalem 1.4 i chodzi stabilnie,nizej nie probowalem narazie

dla nb dalem 1.6V

konfig

Abit AW9D

Geil Ultra 800

Ram chodzi narazie 830 przy 4-4-4-12

A próbowałeś na niższym napięciu na NB?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...