Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, kupował ktoś ostatnio, tydzień-dwa tygodnie temu E4300?? Jak sie kręcą ostatnio te procki?? Zmieniło sie coś na lepsze/gorsze??

pewnie chcialbys dobrac sobie poodkręcalny procek, ale to kiedy kupowany to o niczym nie swiadczy. ja kupowalem 2 tyg temu, wczensiej w tym wątku podalem jaki numerek ma procek ( sobie rozszyfruj ) i ze kreci sie na 3 ghz stabilnie ( czy wiecej to nie wiem bo nie probowalem i nie bede probowal, bo to juz znikoma roznica ) ale to niczego nie dowodzi. szukaj lepiej informacji o tydzien z jakiego byl sam procek. moze trafisz na jeden z pierwszych egzemplarzy jaki sie uchował, a moze na najnowszy i albo sie podkreci albo nie, niezaleznie od tego jaka bedzie data jego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB ma standartowo 1.5V(u mnie) powyzej tego bylo 1.6V wiec dalem,

a czy idzie wiecej niz 2.4GHz na def V nie testowalem, tak jak napisalem ze nie wiem czy idzie na 3GHz przy nizszym napieciu

Jutro bede mial czas to potestuje#robilem caly weekend do pozna i nie mialem czasu#

3majcie sie

 

EDIT

dziala 9*333 przy 1.375 ale jak probowalem dac powyzej 3000 to mnie wywala.

9*356 i nawet 1.525V i restarty moze to dlatego ze nie umiem jeszcze wszystkiego poustawiac bo intel mi obcy, moze cos zle ze strapami robie itd, powalcze i dam znac.

Jest jakas zasada jak to ustawiac??

ok dziala 3200(9*356) przy 1.475V NB Cpu strap na 1066 i zadzialalo i 30 minut primea chodzilo temp ok 65C

ale na 3400(9*378) to juz nawet na 1.55V nie chcialo do windy wejsc. chyba kiepska sztuka :(

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mam pytanko, kupował ktoś ostatnio, tydzień-dwa tygodnie temu E4300?? Jak sie kręcą ostatnio te procki?? Zmieniło sie coś na lepsze/gorsze??

Kupiłem tydzień temu E4300 w Apollo. Tylko 2.7GHz 1.325V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Co jest spowodowane takim rozrzutem w odczycie temperatury?? Cooler chłodny, a druga strona na płycie też lekko ciepła więc napewno nie ma 75'C.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kupował ktoś ostatnio, tydzień-dwa tygodnie temu E4300?? Jak sie kręcą ostatnio te procki?? Zmieniło sie coś na lepsze/gorsze??

Kupowałem 7 marca w sklepie Shift w Gorzowie, przyszedł z centrali z Wrocławia. Obecnie biega 300x9 na def vcore. Stabilnie i właściwie cały czas ma 22-23 st. C na boxie (odczyty z CoreTemp) :)

 

Komu wierzyć? :-| Temperatury

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trafilem na raczej nieciekawa sztuke - 51 tydzien i katowane 4h orthosem - wynik 3262MHz@1.5v z BIOSu czyli liczac z Vdropem bylo w okolicach 1.4v :lol2: CoreTemp u mnie wywala BSOD wiec cieplo mierzone Probe'm - 52*C... Tak, mozna juz przestac sie smiac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz - sciagnij sobie starsza wersje coretemp, albo rozpakuj go na pulpit i uruchamiaj w 1'szej kolejnosci .

u mnie to pomoglo. a gdy najpierw odpalilem starszego coretemp, a pozniej nowszego, komp sie wylaczal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają i nawet gadali o nich w temacie i pokazywali screeny. Wystaczy po prostu przejrzeć temat albo w magicznym okienku "Szukaj w temacie" (zaraz pod odpowiedziami) wpisać równie magiczną liczbę "41". Kurde, naprawdę takie to trudne użyć przed zadaniem pytania szukajki? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu w prolinie e4300 bx80557E4300SL9TB PACKEDATE 01/10/07 , nie pamietam jak tydz. odczytac

a wynik mysle ze ok, nie robilem doslownie nic, w biosie ustawilem fsb i ram dalem na 400 unlinked, reszta poszla z automata.

350x9=3150 i chodz tak od momentu jak ustawilem :-P 24/7

orthos 4,5h ok

tmp

cpu 41 -43 probe

core1 i 2 52-53-54-55 speedfan; ct0.95 67-68-69-70

 

mb 28 probe2; 40 speedf.

temp w pokoju kolo 20

Dodam jeszcze ze TT BT jest wypolerowany i na Arctic silver, buda bez bocznych blach, na nb i ram dmucha orginalny c2d wiatrak, na gpu i sb dmucha jakis cooler 92mm ze starej zasilki,

bios 505, a i nierobilem nic na v, tak jak pisze powyzej doslownie tylko te ustawy zrobilem

 

Nie przetestewalem oczywiscie max mozliwosci, nawet ram nie jest wogole ustawiony, przydaloby sie linked i ustawic timingi, ale teraz nie chce tego robic, ta przyjemnosc zostawiam sobie na deser :) a narazie szybkosc mojej maszynki zadowala mnie calkowicie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu w prolinie e4300 bx80557E4300SL9TB PACKEDATE 01/10/07 , nie pamietam jak tydz. odczytac

a wynik mysle ze ok, nie robilem doslownie nic, w biosie ustawilem fsb i ram dalem na 400 unlinked, reszta poszla z automata.

350x9=3150 i chodz tak od momentu jak ustawilem :-P 24/7

To w sumie adna rewelacja - ustaw na sztywno napiecia dla proca, bo teraz jak znam zycie masz wyokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jezeli mam slabsza plyte,tzn troszke starsza niz P5B na chipie 945P (mam P5LD2 SE) i pamiatki GoodRAMy 667 to do krecenia bylby lepszy E4300 ? mi sie wydaje ? oszczedzilbym na pamiatkach i plycie ktora znosi te 315 FSB.Co sadzicie ,bno juz na starcie jest 200 FSB a E6300 (mam teraz) 266 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i nierobilem nic na v, tak jak pisze powyzej doslownie tylko te ustawy zrobilem

To w sumie adna rewelacja - ustaw na sztywno napiecia dla proca, bo teraz jak znam zycie masz wyokie.

Dokładnie, Asusy na Auto podnoszą v wraz ze wzrostem szyny/zegara, teraz masz sporo powyżej fabrycznego... Jesli masz dobrą sztuke, to powinna robic to 3150MHz poniżej 1.30v - ustaw na sztywno w biosie i pomęcz go orthosem przynajmniej dwie godzinki...

 

 

ogolnie jezeli mam slabsza plyte,tzn troszke starsza niz P5B na chipie 945P (mam P5LD2 SE) i pamiatki GoodRAMy 667 to do krecenia bylby lepszy E4300 ? mi sie wydaje ? oszczedzilbym na pamiatkach i plycie ktora znosi te 315 FSB.Co sadzicie ,bno juz na starcie jest 200 FSB a E6300 (mam teraz) 266 :?

Tak, przy płycie robiącej kiepskie fsb do kręcenia tylko i wyłącznie E4300, bo z E6300 nic ciekawgo nie wyciśniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy E4300 rozni sie wydajnoscia od E63 ? ,nie krecony jak i zarowno krecony na tych samych taktach ? czy brak wirtualizacji zmienia wiele ? do czego to jest ?

VT - wirtualizacja , to najprościej dwa systemy jednocześnie na kompie :wink:

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje z tym napieciem, w idle 1,42 w/g speedf i w pcprobe2 ale przy orthosie momentalnie spada na 1,34 - to chyba dziwne, powinno wzrastac i jak wylacze od razu wzrasta, o co chodzi powinno byc odwrotnie

i wiem ze to nie rewelacja taki oc przy tym cpu ale ciesze sie bo taki wynik znaczy ze mam dobry egzemplarz i bede go mogl jeszcze podciagnac przy odrobinie wysilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jestem ciekaw czy auto reaguje tez na obciazenie tzn kiedy pod obciazeniem jest spadek plyta daje wieksze napiecie ale watpie w to.

w wypadku kiedy jest taki wysoki vdrop 0.08v nie wiem czy jest sens obnizac do 1.30v bo moze sie okazac ze w czasie obciazenia bede mial 1.22 i wtedy moze byc niestabilnie.

inne mobo tez maja takiego vdropa, choc czytalem ze p5n-e ma walsnie sporego vdropa, przez zasilanie 3-fazowe. a jak u was vdrop wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy z ustawieniami na Auto głupieją i często zapodają wartości z d***

 

U mnie na p5b-dlx ( dane z prog, miernika nie chciało mi się szukać ;P )

 

idle 1.344

stress 1.328

 

z tym obniżaniem napięcia nie dowiesz się nic dopóki sam nie sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy Athlon X2 np: 4600 w środowisku 64 bitowym np: Vista 64 bit będzie się lepiej sprawował (lepsza wydajność) niż E4300 podkręcony do 2.2 ghz?

 

Wiadomo, że to wszystko można przypuszczać, jednak generalnie mi chodzi o wydajność A64 i C2D w środowisku 64 bit i z grą/programem 64 bitowym, czy jest porównywalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy Athlon X2 np: 4600 w środowisku 64 bitowym np: Vista 64 bit będzie się lepiej sprawował (lepsza wydajność) niż E4300 podkręcony do 2.2 ghz?

 

Wiadomo, że to wszystko można przypuszczać, jednak generalnie mi chodzi o wydajność A64 i C2D w środowisku 64 bit i z grą/programem 64 bitowym, czy jest porównywalna?

A masz jakies programy czy tym bardziej gry w srodowisku 64 bitowym :blink: ?

 

Do tego odradzam Ci Viste, jesli chcesz zaoszczedzic sobie nerwow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star

Czy moglbys siegnac do szukajki i google zeby znalesc porownania E6300 i E4300 zanim strace cierpliwosc i obdarze Cie 3 dniami ZPP za cholerne lenistwo :?: :evil:

wielkie sory panie wladzo...wiecej grzechow nie pamietam za wszystkie bardzo zaluje ,postanawiam poprawe :D :P ;)

k zeby nie bylo ze off top :P

czyli nawet na mojej plytce (P5LD2 SE) 4300 dojade na te FSB 300 ? ewentualnie deczko wiecej.Ale zastanawiam sie nad P5B,tyle ze ze 130 zł doplacic trza by bylo :/ no a ewentualnie na przyszlosc pamiatki by poszly sie krecic i FSB 350...Czy 945P to nie bedzie za jakis czas stęchly chipset? czy warto go wymieniac na 965 nawet jezeli nie jade wiecej niz 300-315 FSB.Jeszcze mnei zastanawia jezeli bede podnosil napiecie na mostku/ach to czy nie bedzie sie grzala,w koncu radiatory nie sa super,a nie wazne czxy buda super wentylowana czy nie,bo w koncu lato sie zbliza i 25*C w pokoju :P.hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już jest np: Far Cry z poprawką do systemów 64 bitwych, ktora podobno daje niezłego kopa pod względem grafiki.

Far Cry 64 bit AMD cośtam cośtam to ściema marketingowa i nic więcej. dodali wiekszy zasieg widzenia, troche bajerów graficznych ktore realizuje KARTA grafiki, no i mapke mp, ale z prawdziwymi 64 bitami nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy Athlon X2 np: 4600 w środowisku 64 bitowym np: Vista 64 bit będzie się lepiej sprawował (lepsza wydajność) niż E4300 podkręcony do 2.2 ghz?

 

Wiadomo, że to wszystko można przypuszczać, jednak generalnie mi chodzi o wydajność A64 i C2D w środowisku 64 bit i z grą/programem 64 bitowym, czy jest porównywalna?

zajzyj na anglojezyczny thg wczoraj czytalem tam test e4300 e6600 q6800 i amd i pentium d wszystkie w roznych aplikacjach pracuja z tym samym fsb, moze znajdziesz tam tez 64bit aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie

 

Z tego co prześledziłem ten temat to nie za powiadało się za ciekawie no ale .....

 

 

Po przebojach z moim 7600 na agp postanowiłem zmienić platforme . Jako że nie było się jak zastanawiać bo nie miałem neta ani kompa wogóle po krótkich czytajkach z kafejek postanowiłem zakupić tak :

 

4300

 

ab9

 

ocz PC 6400 ( 800 ) Platinium rev. 2

 

Tagana 420 Easy con

 

Sprzęt leżał ponad 1,5 tygodnia bo czekałem na wymiane grafy na PCI-E , wczoraj zaraz jak dostałem grafe odpaliłem swojego malućkiego , pierwsze wrażenia średnie jak wszyscy pobawiłem się w biosie i poszedł full stable 1.4 v 9 x 350 . Myśle chała , trudno ( miałem nadzieje na 4ghz ) . Dzisiaj powertowałem jeszcze topic i inne topici i postanowiłem poszukać nowego biosu . Moja stara wersja jest datowana na 10/19/2006 wstawiłem więc najnowszą czyli 12/19/2006 myśle sobie a kij może pomoże . Przejdzmy więc do rzeczy . Zapuszczam więc FSB 360 ( tu był Wall i płyta nie wstawała na 360 pomimo że na 350 nie było żadnej niestabilności :!: ) widze wstaje hmm ciekawe czy się podniesie w windzie , patrze wchodzi ładnie 8 x 360 . To po kolei o 10 mhz do góry aż dotarłem do 400 FSB i na 410 pojawił się na nowo Wall , płyta nie wstaje nie pomaga ustawienie napięć na maxa mostkom i pamięcią po prostu nic . Jest to o tyle dziwne że płyta wstaje na 8 x 400 , jest stabilna w marku 03 ( tylko tyle zdążyłem sprawdzić ) . Wniosek jest taki że winę ponoszą płyty główne a nie procki . To nie jest normalne aby nagle pojawiał się taki Wall na 350 a potem po zmianie biosu na 400 . Jest to o tyle dziwne że z tego co czytałem na xs to na NF6 te proce nawet nieźle idą , gdzieś widziałem 9 x 430 fSB ( akurat chyba na XS ) znajde to zapodam linka o ile nie mam przewidzeń bo wczoraj szorowałem fora do 3 nad ranem a nie chce nikogo okłamać .

 

Sedno sprawy jest takie że proc zabotował mi 9 x 400 do windy ale temp sa kosmiczne i nawet przy napięciu 1.6 v można pomażyć o urzytkowaniu go przy takich taktach . Wywala się przy testach CPU w 3dmarku 03 . Na 9 x 380 przechodzi je bez cmoknięcia . Myśle że boxowy coller już nie wyrabia i tyle . Składam WC więc zobaczymy czy się myliłem tak za tydzień dwa . Na noc zapuszcze 8 x 400 na 1.4 v i zobaczymy czy przejdzie prime . Wogóle dziwna sprawa z nim teraz jest bo cpu-z mi miga i pokazuje taktowanie raz najniższy mnożnik x 400 a raz prawdziwy ustawiony w biosie czyli np. 9 . W chwili kiedy pisze te słowa siedze w windzie z godzine na 9 x 400 . Teraz troche screenów .

 

TUTAJ MACIE 9 x 380 w 3dmarku 03

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z deka z płyty zadowolony nie jestem bo mi X3m nie wchodzi na płyte ( jest za duży ) . Przy okazji może ktoś chce kupić ? .

 

Tak na koniec może zobaczymy w końcu u kogoś 9 x 500 :-P ale by była jazda :lol2: . Jeżeli każda edycja biosu doda 50 mhz na fsb ..... . Martwi troche ze w ciągu trzech ostatnich miesięcy na AB9 nie pokazał się żaden nowy bios :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...