Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

100W :?: Kurcze chyba szybciej zastanowie sie nad zmiana chlodzenia z tego box'a ;]]]]] I takie pytanie - jakie maks obroty przyjmuje standardowy wiatrak? Bo gdzies tam czytalem ze narzekali na halas a ja na razie go nie doswiadczam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko mówie ze to jest teoretycznie, taki wzorek jest na to:

 

heat=TDP*(fnowe/fdomyslne)*(Vnowe/Vdomyslne)^2

 

tylko z moich doswiadczen wychodzi ze ta raguła niezbyt się spełnia, podbijając na sempku czestotliwosc z 1600MHz na 2600MHz bez zmiany napiecia zmiana temperatury jest raczej niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5GHz-3.7Ghz IMO, ale w sumie każdy e4300 leci więcej

głupoty piszesz aż głowa boli

POkaż mi orthosa na 3,7GHz+ na pierwszym lepszym E4300 ... ehh

lecą więcej jak mają 20 stopni i da się screena zrobić

NIE RÓBCIE INNYM SIECZKI

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupoty piszesz aż głowa boli

POkaż mi orthosa na 3,7GHz+ na pierwszym lepszym E4300 ... ehh

lecą więcej jak mają 20 stopni i da się screena zrobić

NIE RÓBCIE INNYM SIECZKI

Być może ;) Odpaliłem tylko na chwile na WC przy 4Ghz i chwile później odesłałem procka. Ale hmmm w sumie 3500 powinien robić każdy. Znów się mylę ?

 

4300 ma 9

 

4400 ma 10 z tego wynika . Niemożliwe żeby miał 9 .

Chodziło mi o E4300 :) Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300 ma 9

 

4400 ma 10 z tego wynika . Niemożliwe żeby miał 9 .

x10 Klik

 

Core 2 Duo E4400

 

Processor core Allendale

 

Nominal frequency 2.0 GHz

 

Bus frequency 800 MHz

 

Multiplier 10x

 

L2 cache 2 MB

 

Core stepping L2

 

TDP 65 W

 

Vcore 1.225-1.325 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżyj temat . Sam zaliczyłem 9*400 :)

Aaaa jestem lepszy :P 444x9, chwilę później kurier przerwał zabawę i proc wrócił do właściciela :)

 

Teraz czekać na obniżkę cen Intela i zmiana na C2D :D

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczone 3,6GHz :lol: ja mógłbym pewnie zrobić 4,2GHz ale co z tego skoro stabilnie robię tylko 3,7GHz

btw. jakoś nie znalazłem nawet screena ;P

 

Screen jest na 28-29 stronie tutaj daje jeszcze raz .

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem stanowi chłodzenie . W przyszłym tygodniu będę miał już choć częściowe WC to zapodam wyniki bo na boxie to niema co oczekiwać u mnie obecnie w stresie to 65 stopni według czujnika a wiadomo że te czujniki to lewe są jak cholera i spokojnie dodać mu można z 5 a nawet 10 stopni . Poza tym box nie przykrywa całej powierzchni proca i tu wielka lipa :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczone 3,6GHz :lol: ja mógłbym pewnie zrobić 4,2GHz ale co z tego skoro stabilnie robię tylko 3,7GHz

btw. jakoś nie znalazłem nawet screena ;P

a w sigu masz Orthosa "jedynie" 3,5GHz ...

 

U mnie problem stanowi chłodzenie . W przyszłym tygodniu będę miał już choć częściowe WC to zapodam wyniki bo na boxie to niema co oczekiwać u mnie obecnie w stresie to 65 stopni według czujnika a wiadomo że te czujniki to lewe są jak cholera i spokojnie dodać mu można z 5 a nawet 10 stopni . Poza tym box nie przykrywa całej powierzchni proca i tu wielka lipa :( .

Użyj tego:

post-69-1176011467_thumb.jpg

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo po co mi więcej na codzień? te 3,5GHz są na stosunkowo niskim napięciu a procek ładnie skaluje z podnoszeniem, również robi tyle stabilnie w orthosie to zrobi dużo więcej SPi stable a jeszcze więcej do screena - chyba oczywiste

 

 

I tak nawet nie udowodnię Wam teraz tych 3,7GHz bo mobo mi padła <_<

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, naprawdę te E4400 już są

2567723[/snapback]

Heh, naprawdę te E4400 już są

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6300850

 

Nie liczyłbym na oc wyższe od E4300, więc takie coś tylko do zupełnie słabych płyt.

Możesz wyjasnić niby dlaczego OC nie będzie wyższe mimo wyzszego mnoznika :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy produkt - nowa cena...

 

 

A dlaczego OC miało by być teoretycznie wyższe? Tych procków nie blokuje żadne ograniczenie max fsb, tylko możliwości, na niższym mnożniku podkręcisz je tek samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina historię z C2D na początku. Najpierw były tanio pierwsze "pełne" C2D E6XXX a jak wchodził E4300 to nagle cena skoczyła o 100 pln albo więcej.... tu będzie tak samo, najpierw cena w górę by potem zaliczyć spadek. Chyba normalka w naszym kraju :twisted:

 

Druga kwestia, jak ktoś wspomniał E4400 bedzie świetne do słabych płyt ... np AsRock... FSB 300 pociągnie co da 3 GHz na cepie, a nie trzeba będzie furmanki pieniędzy. Może w końcu i Polska przestaje być krajem Celeronojadków ?? :D Może od tego roku Celeron bedzie w Polsce szedł w parze z LN2 w końcu i tylko w takim połączeniu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjasnić niby dlaczego OC nie będzie wyższe mimo wyzszego mnoznika :cry:

Choćby dlatego, że nie różni się niczym oprócz mnożnika. Ma tak samo obcięte zasilanie. Oczywiście znajda się tez perełki, którym to w niczym nie przeszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tutaj zajrzałem i mam wrażanie, że niektórzy chyba sie za dużo XS naczytali. Pomijając fakt, że 3.2ghz na co dzień to na prawdę niesamowita wydajność, to jeszcze niektórym się mało wydaje 3.5 2.6 i wyżej. Ludzie, przestańcie, 3.5ghz prime stable to jest bardzo dobry wynik i nie ma co robić tragedii, że te e4xxx to się taaaaak słabo kręcą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tutaj zajrzałem i mam wrażanie, że niektórzy chyba sie za dużo XS naczytali. Pomijając fakt, że 3.2ghz na co dzień to na prawdę niesamowita wydajność, to jeszcze niektórym się mało wydaje 3.5 2.6 i wyżej. Ludzie, przestańcie, 3.5ghz prime stable to jest bardzo dobry wynik i nie ma co robić tragedii, że te e4xxx to się taaaaak słabo kręcą....

Będę płakał ja chce 5 ghz :)

 

Dobiłeś mnie , zaleje monitor łzami ahahahahaha ( płacz zrozpaczonego usera ) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich po....ło z tą ceną.E 4300 kosztuje obecnie 160$ co przekłada się na 560zł. E4400 ma kosztować 133$ a ja tu widze cene 620zł.Niech mi ktoś to wyjaśni

Wyjaśnienie jest bardzo proste - po pierwsze, drugie i trzecie nie mieszkasz w USA tylko w UE. A aby otrzymać cenę obowiązującą w UE zamieniasz jednostki z USD na EU.

 

Tak więc cena nie będzie wynosiła 133 USD a 133 EUR - co zasadniczo zmienia postać ceny.

 

Obecnie E4400 kosztuje około 160 ... no właśnie - 160 EUR - czyli coś koło 640 zł, po obniżce cena spadnie do około 530 zł.

 

A jak chcesz kupować w cenach USD to masz dwa wyjścia:

- poleć do USA i sobie kup ;)

- poproś kogoś w USA aby ci przywiózł

 

Jak nie poniesiesz kosztów przesyłki i nie opłacisz cła, to wyjdzie ci taniej (o 100 zł) ... pomyśl tylko co będzie jeśli okaże się, że procesor jest wadliwy, a wada wyjdzie np po miesiącu użytkowania .... gwarancja w USA ! a więc dojdą koszty, które z pewnością przekroczą ten magiczny 100 złotowy zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...