Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Któremu programowi bardziej wierzyć, CoreTemp czy Intel Thermal Analysis Tool?

Everest i bios podaje temperatury podobne do CoreTemp.

Procek chłodzony boxem ;]

 

Bez stresu i oc temperatura kształtuje się na poziomie:

 

Dołączona grafika

 

Przy temperaturze otoczenia 20.6 stopnia.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Witam :P Mogę mnieć e4300 z hurtowni za 450zł wersja oem. czy to dobra cena? Jaki jest dobry egzemplarz? Planuje zrobić około 3.5GHz na WC. Pozdrawiam i prosze o odpowiedź dotycząca dobrej serii :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Napewno? Co lepiej kupić e6300 e4300 e440 i oczywiscie po obnizkach o ile ceny spadną? Bo z intelem nie jestem na bierząco :P

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mogą spaść o jakieś 60-100 zł. E6300 i e4300 pewnie będą kosztowały coś koło 500 zł (możliwy przedział to 480-520), a e4400 jakieś 530 zł (+/- 20 zł). E4400 opłaca się wziąć jeśli masz słabe pamięci lub też płytę, która nie potrafi zapodać wysokiego taktowania FSB. Wtedy już na magistrali 333MHz zrobisz 3,3 GHz, co jest ładnym wynikiem jeśli idzie o c2d e4300/4400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta płyta ma taki problem, iż ma potężnego VDropa i 3 fazowe zasilanie ;)

 

to już lepiej wziąć Asus p5b - z tego co piszą ludzie jest trochę bardziej stabilna, no i już w pełni Core 2 quad ready (na p5ne-sli też jest tak napisane - jednak 3 fazowe zasilanie + chęć lekkiego OC procka 4 rdzeniowego raczej budzi wątpliwości na temat stabilności takiej konfiguracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mierzyl tego OLBRZYMIEGO vdropa i wcale nie byl taki duzy -to co programy podawaly to byla lipa . owszem te mobo przez swoje zasilnie nie nadaje sie do oc wszelakich pd 820 920 itp oraz do 4 rdzeniowych prockow . Tylko ktos kto w najblizszym czasie kupi sobie 4 rdzeniowego procka do domowych zastosowan rozniez kupi porzadne mobo ...... ogolnie argumenty malo trafne i czesciowo nieprawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował zdjąć czapkę z tego cepa??Z linku (chase1) wynika że jest to tak samo proste jak w a 64. Na razie myślę bo e6300 odszedł własnie w trakcie takiej zabawy...No i czekam aż mobo z serwisu wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Któremu programowi bardziej wierzyć, CoreTemp czy Intel Thermal Analysis Tool?

Everest i bios podaje temperatury podobne do CoreTemp.

Procek chłodzony boxem ;]

 

Bez stresu i oc temperatura kształtuje się na poziomie:

 

Dołączona grafika

 

Przy temperaturze otoczenia 20.6 stopnia.

Jak dla mnie to i w samym idle twoj procek jest cieply.

Ja mam 30-31 w idle przy 2940 na 6300 pod tajfunem

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mogą spaść o jakieś 60-100 zł. E6300 i e4300 pewnie będą kosztowały coś koło 500 zł (możliwy przedział to 480-520), a e4400 jakieś 530 zł (+/- 20 zł). E4400 opłaca się wziąć jeśli masz słabe pamięci lub też płytę, która nie potrafi zapodać wysokiego taktowania FSB. Wtedy już na magistrali 333MHz zrobisz 3,3 GHz, co jest ładnym wynikiem jeśli idzie o c2d e4300/4400

E4400 na razie są po 545zł http://www.allegro.pl/item184643569_intel_...ancja_f_ra.html

Jak stanieją jeszcze 100 to już będzie rozsądna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przymierzam sie do przesiadki na e4300. Przyznam szczerze, ze slabo sie znam na Intelach, bo bedzie to przesiadka z A64. Chcialbym sie wiec zdac na Wasze rady w kwestii doboru plyty glownej i pamieci. O chlodzenie nie pytam, jade na WC, wiec mam nadzieje ze temperatury nie beda problemem;)

Widze rozne opinie , czesto padaja nazwy Asus 5pb, p5n-e - doradzcie mi jaki zestaw ram+plyta kupic, zeby w miare bezproblemowo podkrecic E4300. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Witajcie,

Przymierzam sie do przesiadki na e4300. Przyznam szczerze, ze slabo sie znam na Intelach, bo bedzie to przesiadka z A64. Chcialbym sie wiec zdac na Wasze rady w kwestii doboru plyty glownej i pamieci. O chlodzenie nie pytam, jade na WC, wiec mam nadzieje ze temperatury nie beda problemem;)

Widze rozne opinie , czesto padaja nazwy Asus 5pb, p5n-e - doradzcie mi jaki zestaw ram+plyta kupic, zeby w miare bezproblemowo podkrecic E4300. Z gory dziekuje.

dobra jak juz chcesz tego intela to poczekaj do konca kwietnia na cene 450zl lub mniej

 

a co do niego asus p5n-e pamiatki jakies kingstony 667 2x 1gb za niecale 390

na tej plycie pamiatki mozna taktowac osobno

na poczatek do chlodzenia uzyj boxa zobacz czy ci on odpowiada akustycznie

ewentualnie kup arctic cooling freezera 7 za 70zl troche lepszy od boxa i cichszy

 

nie zapomnij o amd bo brisbane 3600 1.9 ghz mnoznik 9.5, wymiar technologiczny 0.65 za 250zl to tez ciekawa propozycja.

Edytowane przez hauturnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby procek miał obniżony mnożnik ze względu na brak obciążenia? nieeeee, na pewno nie ;)

 

odpal orthosa i zobaczysz że mnożnik wskoczy na x9, w biosie możesz wyłączyć tę opcję, wiele razy było to już tu wałkowane

 

// chodziło mi o speedstep ;)

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem nowy sprzet zaczynam cos tam krecic ale pionierem nie jestem :huh: cfg e4300, ab9, ocz 2x1g 800mhz, nie rozumie co jest grane ?!

mam podobnie, w moim E4300@3ghz cpu-z pokazuje co sekunde inna wartosc zegara, to 2 ghz, to 3 ghz, to mnożnik mu przeskakuje z 6x na 9x i tak w kolko w nieregularnych odstepach, ale sam komp dziala stabilnie jak skała. testowalem przez 2 tygodnie non stop ( hehe ) ;-) i jakby miał, to by się zwiesił z tysiąc razy, takze upewnij sie ze komp ma właściwą wydajnośc, bo ten cpu-z chyba po prostu wariuje i nieprawdlowe dane pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, w moim E4300@3ghz cpu-z pokazuje co sekunde inna wartosc zegara, to 2 ghz, to 3 ghz, to mnożnik mu przeskakuje z 6x na 9x i tak w kolko w nieregularnych odstepach

Intel SpeedStep - funkcja oszczedzania energii zmniejszajaca napiecie i mnoznik przy braku obciazenia, a'la Cool'n'Quiet w AMD.

 

Napewno, będzie mniejszy problem z fsb wall. Ale generalnie to wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafimy. Z część osób która kupiłaE4300 narzeka na OC, a część osiąga wyniki przekraczające 100% i z dodatkowo niską temperaturą oraz niskim Vcore. Także trudno to ocenić, ale jak bym miał do wyboru B2, to bym go wziął.

Nie ma E4300 na steppingu B2.

Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo core temp - powiedzcie czy tez macie zwiechy i skrajnie rozne wskazania w tych programach ?!

wersja 0.91 pokazuje mi 19'C,

0.94 pokazuje 23'C,

0.95 o ile sie wogole uruchomi nie restartujac po drodze kompa pokaze cos w okolicach 38'C

(wszystkie "pomiary" w totalnym idle - komp swierzo uruchomiony)

 

czasami 0.91 i 0.94 pokazuja taka sama temp - podobnie z reszta jak everest ktory raz jest zgodny z jedna a raz z 2'ga wersja programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...