Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

ee a co ma strap do tego?

do tego chyba zdziebko pochopny jestem- ta mobo ma mega droopa wedug softu -cep lata na 1.32v stres...

 

 

Kurde głowny mój problem to jednak wc- cube le opiera mi sie chyba gdzieś na kondach-z 1 strony wyeliminowałem to i 12 stopni lepiej, ale nadal 63 stopnie stres na 3 ghz to na wodzie parodia :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czym mam mierzyc? progs od asua pokazuje to samo :-|

 

 

w core temp 0.94 mam ok 50 stopni stres 3.2ghz @1.5v bios więc jeszcze ujdzie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sądziłem, że znalazłem problem stabilnego 3,6ghz, sądziłem że to właśnie temp, bo pokazywało kolo 75-80*, hmm jeśli 0,95 tak zawyża, to widocznie problem tkwi w mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banti,

Jakie v potrzebujesz na swoim procu do 3,6? Żeby wstawało i coś tam wykazywało oznaki stabilności?

I czy 3GHz chodzą Ci na innym fsb niż 333? np 375x8 albo mniej czyli np 400x7?

Bo moje mobo (AB9) nie pozwala mi niestety na coś takiego :\

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh wstepne testy i 3.2 ghz stabilne chyba... tylko napięcie 1.46-1.47 stres :lol2:

 

Eh dobrego cepa to nie trafiłem :oops:

a jaki to roczek tego conrołka :?:

ale faktycznie źle nie trafiłeś , już były sztuki co tyle wogóle nie chodziły

choć trafić jak @Cro kazdy by chciał :rolleyes:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja pomijam dotychczasową podkręcalność e4300, fsb wala w okolicy fsb 410 itp-piszę po prostu ile bym chciał wyciągnać z solidnego c2d- 3.7-3.8 na wc dobrego e6600 to nie jest coś niesamowitego B)

 

 

Poza tym obserwując wyczyny Gemmyego i łatwość wyciskania ponad 5 ghz z c2d(fakt azocik :wink: )

 

to takie 3.7-3.8 wydaje sie sensownym pułapem :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pil kolejne cos z sokiem pomaranczowym musialbym smigac po sciereczke i plyn do crt :lol2:

3,7 moze by sie siegnelo na e43 ale bez czapki i z chillerem :wink:

To smigaj ;)

Nawet gdyby było stabilne dopiero na 1,6V to dla lepszego AC chyba nie problem, mój zalman to staruszek, więc nawet nie próbuję sprawdzać stabilności.

Dołączona grafika

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy przekroczysz 420 na fsb- jakiś czs temu cepik bantiego był na testach u gemmyego-niestety chyba na 420 ściana-azocik nie pomogł, no ale może na abicie inaczej są strapy rozwiązane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz blok na sekcje zasilania na plytcie :?: :mrgreen:

nic mi nie mów- jak zobaczyłem sekcje zasilania na p5b to po przesiadce z p5wd2 szok-jak ten kastrat działa- te 3 wybrakowane fazy :lol2:

 

na razie mam wiatraczek 80mm dmuchający, może za jakiś czs dojdą solidne radiatory i to by było na tyle :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy przekroczysz 420 na fsb- jakiś czs temu cepik bantiego był na testach u gemmyego-niestety chyba na 420 ściana-azocik nie pomogł, no ale może na abicie inaczej są strapy rozwiązane...

Na XS poszedł na 445 2604984[/snapback]

Przeszlo 1M :banana: :wink:

Tylko przy takim OC masz chyba kilka progow wydajnosci. Pytanie tylko czy skonczy sie predzej plyta, zasilanie czy sam procek? :wink:

Dlatego też mówię, że jedynie 1M stabilne, więcej nie próbowałem podnosić napięcia, bo boję się przy staruszku zalmanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted2:

Klikac na mordke

ty mnie nie denerwuj bo po 1 moja mobo nówka ale bez gwarki :P

po 2 jednak p5ld2 czy p5b mają ciut mocniejszą sekcje

po 3 e4300 to jednak nie jest 805 czy inne pradożerne ścierwo

 

 

reasumując mam nadzieje,zę od razu nie padnie, aczkolwiek przebarwienia laminatu po jakimś czsie prawdopodobne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś może BSEL moda do osiagniecia defaultowego 1066FSB zamiast 800?

Na necie krązą co najmniej 2 wersje tego... 2 i 5 pin albo 2 i 5 i jeszcze kilka innych :< Z chęcią bym spróbował tylko nie wiem za który się wziąć.

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja podam wyniki choc nie ma za bardzo mam sie czym chwlic bo troche padake trafilem(seria procka to L650C590), troche ponad 2.8ghz na default a do 3ghz az 1.4v eh..wiecej wole juz nie dawac bo na boxie temperatury nie zabardzo, core tem 0.95 pokazuje 73stopnie wiec nie wiem chyba lepiej juz nie zwiekszac?

 

EDIT:

troche potestowalem i w sumie nie jest tak zle na def.vcore jednak troche wiecej da sie zrobic narazie 2.88ghz. ram 800mhz cl 4 4 4 12 wiec w sam raz na codzien, ale dopiero 20min othosa wiec jeszcze nic nie widadomo, a temperatura wynosi tylko 53 54 stopnie :)

aha no i na 3.2ghz na 1.45v windows sie odpala ale orthos sypie bledami po kilku min. wiec jedyny plus tego procka ze na def. robi troche bo do benchmarkow to on sie nie nadaje..

aha opcje strap cpu lepiej miec na wiekszy czy mniejszy?

drugie pytanie to czy po 1h orthosa mozna z grupsza uznac procek za stabilny?

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie 8 x 400 1.45 v 3.2 G i pasta ocz ultra 5 mam 75 stopni :rolleyes: .

 

drugie pytanie to czy po 1h orthosa mozna z grupsza uznac procek za stabilny?

Minimum ~ 5h .

 

choć taki prawdziwy test to 24h .

 

Podejżewam że u ciebie problem stanowi chłodzenie . Dlatego się wysypuje przy 1.45 i 3.2 . Ja mam inną pastę więc to mnie chyba ratuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2-3dni zaczalem sie bawic moja szutka :) z 51 tygodnia... na Ab9 + Patrioty SL 667. Na def vcore lecial stabilnie 9x325 (7h w orthosie), potem probowalem 9x333 ale sie sypalo po 15-20min w orthosie. Dalem napiecie 1.35 i 8x375 (okrąglutkie 3GHz :P) i sie niestety orthos wysypal po 4,5h... Od rana zapodalem 1,375 i dalej mecze orthosem, mam nadzieje ze juz ze skutkiem :) Pamieci chodza na 1:1 750MHz narazie na 55515 ale pozniej je jeszcze pomecze :) Jak bede miec stabilne 3Ghz to pochwale sie screenami.

 

 

PS. To moj pierwszy raz jak sie bawie w OC ;)

Edytowane przez koper0z`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 8x375 (okrąglutkie 3GHz)

Mój również na Abicie AB9 na takich ustawieniach nie wstanie nawet :\ a 8x400 robi bez problemu na tym samym napięciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...