Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

E4500 jest już dostępny. Z tej strony wynika, że wszystkie E4500 są już na nowym steppingu M0

http://processorfinder.intel.com/Default.aspx

 

testy

http://xtreview.com/addcomment-id-2766-vie...erclocking.html

3.3ghz na standardowym napięciu, więc myślę ,że całkiem przyzwoicie :)

 

Tutaj można porównać pobór mocy

http://www.matbe.com/articles/lire/385/cor...leron/page5.php

test testami zobaczymy jak bedzie się krecic to co bedzie na polkach sklepowych,jesli srednio bedzie 3.0GHZ na dev core to powinno byc dobrze Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc? Mój komp jest w podpisie (nie było żadnego O/C). Chodzi mi o to, że w stresie 2xOrthos według Core Temp 0.95 mam bagatella... 65 stopni!! Teraz mam IDLE i mam 47 stopni! Przecież na takim chłodzeniu powinno być 47 w stresie a nie w IDLE :/. BIOS pokazuje 35 stopni. Co jest nie tak? mur.gif Martwi mnie też RAM. na napięciu 2.0 gdy je dotknąłem to były no hmmm.. Bardzo ciepłe/gorące. Co jest nie tak z tym kompem? Mostek północny jest zimny w stresie ciepły. Jakie powinny byćmniej więcej temperatury tego procka bez O/C przy tym chłodzeniu?

To jeszcze raz ja :). Zdejmowałem chłodzenie i temp spadły o 2 stopnie :/. Na innym forum poradzono mi, aby zdjął to chłodzenie i założył boxowe chłodzenie. Jeżeli box sobie nie będzie radził, to znaczy, że procek ma krzywą czapkę i będę musiał oddać proca na gwarancję. Jeżeli box będzie dobrze chodził, to mam oddać Pentagrama na gwarancję. Ile powinny mniej więcej wynosić temperatury na boksowym chłodzeniu z boxową pastą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na moim E4300 w stresie mialem rowniez okolo 60C na obu rdzeniach (wedlug CT 0.95). Zainstalowalem CT94 i temp spadly o 15C. Core Temp 95 ma zle wyskalowana tempertature i pokazuje o 15C wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na moim E4300 w stresie mialem rowniez okolo 60C na obu rdzeniach (wedlug CT 0.95). Zainstalowalem CT94 i temp spadly o 15C. Core Temp 95 ma zle wyskalowana tempertature i pokazuje o 15C wyzsza.

:mur: (pierwszy raz uzylem tej emotki)

 

Poczytaj pare postow wczesniej, to się dowiesz, który ct pokazuje wlasciwa temp dla prockow z rewizji L2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ok, widze, srki, tylko i tak wciaz to dla mnie dziwne.

 

Witam,

 

poczytałem sporo na forum nt e4300 i już się powoli poddaje z moim e4300 i p5n-e SLI.

Kupiłem go jako "chodzącego bezporoblemowo na 3GHz", ale podobno na płycie p5b...

 

u mnie na p5n-e nie mogę go zmusić do stabilnego 3GHz, czy myślicie, że to może być wina płyty, czy zwykłe oszustwo sprzedającego?

 

proc jest z 46 tygodnia 2006r (wiem, że nie ma praktycznie znaczenia)

 

generalnie bootuje do windy, ale nie przechodzi testów orthosa (wiesza sie po kilku min. lub resetuje.)

Najbardziej odważne ustawienia jakie mu zapodałem to:

 

Vcore: 1.45V

NB: 1,39V

Mem: 2.01V

 

FSB: 335x9

EIST i C!E wyłączyłem.

 

Chłodzenie - boxowe

 

ręce opadają, chyba zostałem wyrolowany ;/

 

pozdrawiam,

Markus

Mam podobny problem. Nie wiem juz sam czy to wina procka, plyty czy bog wie czego innego. W sumie nie moge upgradnac biosu (mam wersje z 11.2006 i jak wrzucam mu cos nowszy to zaraz po uruchomieniu sie wiesza lub wyrzuca niebieski ekran).

Probowalem podkrecic procek. Max stabilnej pracy jaka osiagnalem na 1.325V to FSB 266. Dalej juz schody.

Napiecie podbilem do 1.525 i udalo mi sie kompa odpalic z fsb 291, przy 300 sie wieszal.

10 min testow i 0 bledow, co w sumie nie jest dziwne dla 2600mhz, ale czemu tak malo ....

Czyzby E4300 i Asus P5N-E SLI nie lubily sie?

post-145436-1185976653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy napięciu 1,325 na płycie Gigabyte-965P-DS3 (rev.3.3) i Biosie F10 mam stabilnie 316 FSB , 2,844 Ghz. Natomiast już przy 333 FSB czyli 3Ghz muszę już dać na 1,393 V a 3,2 żeby mi chodziło stabilnie to muszę dać na .......... 1,5 V a to przy chłodzeniu Arctic Cooling Freezer 7 Pro już nieciekawie wygląda , bo cooler nie wyrabia a tempy już są bardzo wysokie. Wydaje mi się , że to nie tyle wina płyty co sztuki procka. Mój jest z 51 tygodnia 2006 roku. Szkoda , że trzeba mu tyle podwyższać napięcie by osiągnąć te stabilne 3 Ghz ale i tak jestem zadowolony , bo moim zamiarem było 2,7 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: (pierwszy raz uzylem tej emotki)

 

Poczytaj pare postow wczesniej, to się dowiesz, który ct pokazuje wlasciwa temp dla prockow z rewizji L2...

no dokladnie , masz racje ja na swoim e4400 coretemp 94 podczas testu w orthosie mam 45 stopni max przy 290 fsb x 10 = 2,9 GHz na standardowym napieciu 1,325 na płycie asrock 865pe,

wiem ze temat dotyczy e4300 ale chodziło mi o te temperatury tam kolega ma 74 strasznie duzo, ja mam boxowe chłodzenie i w idle po oc jest 21 stopni czyli o 1 wiecej jak normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowalem z tym i ... lipa.

 

http://img457.imageshack.us/img457/5227/testylb4.jpg

(1.425V, przy 1.4V wywalal zaraz po zaladowaniu windy)

 

Albo trafilem na kiepski model procka albo plyty (albo to i to) :mur:

Hym aż nie chce mi się wieżyc iż mogą być aż takie padaki, na twoim miejscu pozbył bym się tego CPU jak najszybciej i upolował jakiegoś E4500. Swoją droga używanie Orthos'a zamiast dwóch SP2k4 będzie raczej bardziej na miejscu dla procesora wielordzeniowego.

 

http://sp2004.fre3.com/beta/orthos_exe_20060420.cab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowalem z tym i ... lipa.

 

http://img457.imageshack.us/img457/5227/testylb4.jpg

(1.425V, przy 1.4V wywalal zaraz po zaladowaniu windy)

 

Albo trafilem na kiepski model procka albo plyty (albo to i to) :mur:

 

Widzę, że problem taki sam jak mój. Mój na 2,4 idzie na standardowym napięciu a na 2,7 już potrzebuje 1,400-1,425V, a żeby puścić go na 3-3,2ghz to napięcie musi być około 1,65V :angry: poniżej albo błąd orthosta lub w ogóle się nie włączy. Pozostaje mi na razie siedzieć na 2,4 a chciało by się wiecej :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowalem z tym i ... lipa.

 

http://img457.imageshack.us/img457/5227/testylb4.jpg

(1.425V, przy 1.4V wywalal zaraz po zaladowaniu windy)

 

Albo trafilem na kiepski model procka albo plyty (albo to i to) mur.gif

Daj w biosie wszystkie napięcia na najniższe, szyna na 300 pci 100 / 33,33mhz i timingi ramu sztywno przy założeniu, że na 300mhz szynie proca będziesz miał 600 na pamięciach czyli fsb:dram 1:1 i pójdzie Ci na 2,7ghz stabilnie na niskich temperaturach (ja tak mam) chociaż czasem dochodzi dziwnie do 70 po czym spada do 62-64 w stressie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu 0,8? :D kurde to mnie asus zaskoczył :) no to w takim razie podaję te co wcześniej:

ustawienia biosu:

CPU freq - 300

DRAM 600

PCI 100

PCI synchro 33.33

spread - disabled

memory - 2,25v

cpu vcore - 1,2250v

fsb termination voltage - 1,200v

nbvcore - 1,125v

sbvcore - 1,50v

ich - 1,057

 

ja na tym na p5b (wiem, że to inna płyta) mam stabilne 2,7 i nie wychodzę poza to, bo mam za wysokie temperatury. Może coś mu to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Zampomnialem chyba dopisac zebys nie liczyl na to ze kazda sztuka e4300 = Twojej.

To chyba 5 przypadek o ktorej czytam ze ma problemy z 3GHz @ Def. Nie mowiac o tym ze def vcore wg Intela to ciekawy przedzial :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja też miałem na początku problem by dojechać do 3,0 na def, ale potem to się zmieniło, wystarczyło inaczej poustawiać pozostałe napięcia. Ja ze swoja sztuką walczyłem miesiąc raz dziennie (bo się za bardzo wkurzałem jak mi się nie udawało). Teraz wiem, że to możliwe. Może miałem farta, może jednak lepszą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTO ^^

Więc równie dobrze może być i 1.6v, zwłaszcza jeśli to Asus jakiś :lol:

 

(dla pełnej jasności - auto nie oznacza napięcia fabrycznego, tylko że płyta ustawia sobie co chce, od fabrycznego wzwyż; przy wyższym zegarze proca płyta ogórnie stwierdza, że potrzebne będzie też wyższe napięcie, więc je podnosi - bez względu na to, czy proc faktycznie chce czy nie; ustaw na sztywno 3GHz@1.3v i jak będzie stabilnie, to możesz mówić, że masz jakąś tam dość przyzwoitą sztukę...)

 

 

Kluczowa czesc bez problemu chyba ma znaczenie [; Bo 3GHz najgorsze jakie czytalem potrzebuje irracjonalnego napiecia do trojki ^_^

Były chyba nawet na forum ze dwie sztuki C2D, które nie chciały zrobić 3GHz :rolleyes: Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: temperatura procka wynosi 24C (to akurat ok) jednak temperatura poszeczegolnych rdzeni mnie zadziwie np 39 i 43 (obciazenie 0%)

Do niedawna przy 24 stopniach rdzenie mialy temp. np 22 i 26 - temperatura procesora to srednia poszczegolnych rdzeni. Jak jest u was i co spwodowalo taka zmiane (pogoda na zewnatrz nie ma na t wplywu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...