Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Masz cieplej w domu, pasta traci wlasciwosci, kondensatory na plycie juz sie lekko zuzyly itd itp, jest wiele mozliwosci.

temperatura jest poniżej 60*C w small ftt o 2-3* stopni może wzrosła niż kiedyś bo box nie czyszczony od nowości plus ciut wyższa temp w pokoju (kiedys było 53-55* ). Chyba nie wina temperatur raczej. Teraz idzie sobie Blend (55*C) na pamięci dla pewności i jest stable więc proc lub jak mówisz płyta. Ale P5KR by mi dawał ciała już czy proc co bardziej prawdopodobne.

 

Orgiusz wszystko na tym co w sigu od sierpnia latało.

 

tego screena juz wrzucałem kiedyś tak ponad 2h było stable napiecie jest +1 stopien na screenie dla pewnosci podbite jeszcze teraz tylko 45 min i zonk.

Dołączona grafika

 

jeszcze tak mi zaświtała mysł że może jest przebicie na vdroop modzie i są jakieś mikro spadki czasami bo nie sledziłem testu co do sekundy ale jak co jakiś czas patrzyłem to trzymał napięcia więc nie wiem.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mi się gorący E4300 trafił. Bez O/C pasta AC silver 5 i takie temp:

Fakt, że wczoraj nakładałem pastę, ale bez przesady :mur:

a na jakim napięciu to jest na def? wiesz może na defie pójdzie >3GHz i niebędzie tak źle :wink:

mój chyba ma zresztą podobne tempy, ale robi te 3Ghz i temy raczej mu się niewielę zwiększą ma ok 73 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

tak sobie wertuje temat i czytam same dziwne rzeczy. ale zaczne od poczatku jak to bylo :)

 

rano sobie pomyslalem: "hmm. gdybym mial jakiegos scythe albo noctua to bym procka do 3.5 mogl podkrecic bez wysilku. ciekawe jak to wyglada...??"

 

no i szybki look na strone komputronika. jest ninjaHHHHH rev.b :D ok. 30 komentarzy. trzeba zobaczyc jakie brednie ludzie wypisuja :D ocena taka jajkiej sie spodziewalem. ale to co przeczytalem w komentarzach normalnie mnie rozbroilo... jeden uzytkownik chwalil sie:

jestem zadowolony, E4300 @ 3,0GHz na 50*C w iddle

przezylem szok :o

 

szybka decyzja. wchodze na purepc i czytam watek. i kolejny szok. czyzby ostatnie rev prockow tak bardzo sie grzaly? ludzie sie chwala ze 3GHz osiagaja kiedy ja normalnie 3.3 osiagam na boxowym coolerze z pasta gorsza od tej do zebow :D i temperatura do max 56 stopni dochodzi przy obciazeniu obu rdzeni w cinema bench. w idle temp w granicach 21 stopni wedlug rmclock (tak, uzywam go :D). jak to wyglada z tymi nowymi prockami?

 

a nowy cooler jest mi potrzebny zeby osiagnac jako taka cisze w kompie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3GHz robi przy 1.21V ? To chyba masz rev na 45nm xD RM zle pokazuje temp. :) Everest lub Core Temp ;] tym mozna mierzyc :) i nie ma co myslec o 3.5 GHz za bardzo bo to od szczescia zalezy :P moj procek robi 3 GHz przy 1.3V co jest w miare dobrym wynikiem ale ma wall'a przy 385...

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przezylem szok :o

 

szybka decyzja. wchodze na purepc i czytam watek. i kolejny szok. czyzby ostatnie rev prockow tak bardzo sie grzaly? ludzie sie chwala ze 3GHz osiagaja kiedy ja normalnie 3.3 osiagam na boxowym coolerze z pasta gorsza od tej do zebow :D i temperatura do max 56 stopni dochodzi przy obciazeniu obu rdzeni w cinema bench. w idle temp w granicach 21 stopni wedlug rmclock (tak, uzywam go :D). jak to wyglada z tymi nowymi prockami?

 

a nowy cooler jest mi potrzebny zeby osiagnac jako taka cisze w kompie :D

a możesz sie pochwalić screenem z CPu-z z 3.3G przy napięciu 1.21v?

 

edi: no i screena nie ma jasne przeciez to mało realne 3.3G przy 1.21v ^_^

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem już zniknął. Ponownie starannie założyłem pastę wielkości ziarenka ryżu i temp teraz w stresie tak do 58 stopni max bez O/C. Teraz się trochę pobawię w O/C a za tydzień założę CM hyper TX2 i zobaczę jak się sprawuje.

 

BTW możecie mnie zbesztać, ale mam kompa od wakacji, a podkręcałem tylko grafikę :oops: . Ale to się zmieni, bo sam jestem ciekaw jaki jest mój E4300. Zalecacie najpierw sprawdzić walla czy lepiej od razu stopniowo kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam L2 a ty M0. Poza tym nie wiem, czy ty nie masz Tjuction na poziomie 85, bo ja mam 100. Stąd te różnice. To tak jak ja miałbym odjąć 15 stopni i miałbym 43 bo takie mam wskazanie speedfana, a coretemp pokazuje 58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore standard, takty standard a temp godzina w Orthosie smallTFT czy jakoś tam (full obciążenie proca). Ale ja wolę się trzymać wskazań Coretemp więc nie chcę przekraczać 65 stopni a już nie chcę dojść do 70. Jak podkręcę to zobaczę jakie temp. Ale ogólnie BOC raczej nie wyrobi poniżej 65 stopni, dlatego już zamówiłem Cooler Mastera Hyper TX2, który na pewno uciągnie proca :). W O/C jeszcze chyba w tym tygodniu się pobawię. Poczytam trochę i się wezmę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest normalne, ze zeby odpalic e4500 na 11x266 trzeba mu dac 1,45 V? przy 9x333 1,45 V orthos wysypuje sie po 3 sek...

 

aha - czy core temp 0,96,1 jest dobrym progsem do tego procesora? program asus probe II (dostalem z mobo) pokazuje mi ok 10-15 st mniej niz core temp - komu wierzyc?:)

 

dzieki za pomoc

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz sie pochwalić screenem z CPu-z z 3.3G przy napięciu 1.21v?

 

edi: no i screena nie ma jasne przeciez to mało realne 3.3G przy 1.21v ^_^

powiem Ci, ze sam sprawdzalem czy rzeczywiscie to bylo 1.21v i faktycznie. rmclock teraz mam oryginalnego najnowasza wersje a poprzednia ustawiala zle napiecia. nawet everest takie pokazywal jakie rmclock wymuszal. to bylo dziwne dla mnie. jak bede miec wolna chwile to potestuje go dalej. ale juz mi sie nie chce za bardzo. teraz rmclock ustawia napiecia poprawnie (1.325v) i jakos roznicy nie czuje za bardzo. ale chetnie bym zobaczyl procka na 3.6GHz ustawionego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43* w Speedfan i 58* w CoreTemp z Tj100* to już powiem bardzo dobrze zależy jeszcze jakie takty , jakie v , jakie chłodzenie i jaki stress :wink:

 

Czytam ostatnich pare stron watku i juz sie troche pogubilem :huh: Bedzie mi ktos uprzejmy na moim przykladzie wyjasnic jak to jest z tym Tjuncion i jaka jest realna +/- temp mojego proca? oto wskazania programow diagnostycznych

speed fan 4.34 ---> idle 31-32 stopnie

Abit uGuru ---> tak samo

core temp ---> 46-47 (tjuncion 100)

everest ---> tak jak core temp.

 

Proc z siga czyli 3,2 na 1,4v chlodzony hp-100 alcu

Z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, procki są różne jesli chodzi o OC

TAK, to jest dobry progs , ew 0.96 + 15*C

dziekuje dziekuje, a mozesz mi jeszcze powiedziec, co mam zrobic, zeby wstal na mnozniku x7? ponizej 8 komp nie wstaje... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić, któregoś z tańszych c2d i zastanawiam się czy wybrać e4300 czy też e6300, na allegro stoją praktycznie w takich samych cenach. W sumie e4300 ma wyższy mnożnik... Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić, któregoś z tańszych c2d i zastanawiam się czy wybrać e4300 czy też e6300, na allegro stoją praktycznie w takich samych cenach. W sumie e4300 ma wyższy mnożnik... Co radzicie?

Na E6300 przy dobrej sztuce masz niemal pewne 3,5ghz i więcej przy w miare małym napięciu a na E4300 3,5ghz to byłby troche hardcore :wink: jeśli mobo uciągnie Ci FSB 500mhz a pamięci przy dzielniku 1:1 1000mhz to E6300 IMO będzie lepsze :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...