Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić, któregoś z tańszych c2d i zastanawiam się czy wybrać e4300 czy też e6300, na allegro stoją praktycznie w takich samych cenach. W sumie e4300 ma wyższy mnożnik... Co radzicie?

Hm, a po co przesiadac sie z e2160 na e4300 lub e6300? Chyba, ze masz na mysli jakiegos "selekta".

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore się znów za OC mojego leciwego 4300 :)

Sprzęt jak w podpisie :

Klasyczne pytania :

 

Temperatura jakiej nie przekraczać ? Proce jest chyba z tej serii co ma 100C.

Vcore jakiego nie przekraczać?

Jakieś inne napięcia ustawiać?

Czym testować stabilność?

Coś przestaswiac w opcjach biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda niestety... nowy proces e7200 jednak robi wielką różnicę! Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad tymi procami teraz, to zrobię takie małe porównanie:

 

3dmark05

cpu score

- e7200 stock - 13379 p5b vanilla 4Gb 800MHz badziewny noName

- e4300 stock - 5849 p5b vanilla 2Gb Geil ultra 800MHz 4-4-4-12

- e4300@3013MHz - 10229 p5b vanilla, ten sam Geil tylko @670MHz (1:1)

 

Sprzęt na e7200 tydzień temu składaliśmy z kumplem jako w miarę tani desktop dla kobiety;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zrobic,

mam e4400 i na fsb 340 x10 przechodzi superPI 32M, Orthosa, a krzaczy w postaci czrnego ekranu i zwiechy tylko w OCCT, bez wzgledu czy ustawie 2.6 Ghz czy 3.4Ghz to samo, jedynie na standardowych taktach czyli 2 Ghz jakos dziala, czy wierzyc temu, w zadnej grze mi nie wywala, mozę cos nie tak ustawiam bo daje na MODE:CPU i Priority HIGH oraz Custom(Infinite) tylko w tym jednym programie mi krzaczy, napiecia na proca dalem 1.5375V :lol2: tak na wszelki wypadek, ale dalej to samo nawet na 2.7 Ghz wywala

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba taki procesor jest na mnozniku x10 wogóle sie nie kreci bo zaraz BS są, a tak na x9 trzeba go mocno dowoltowac to chodzi w grach i programach a tylko wtym OCTT wywala nawet jak dam ciut powyzej domyślnych, widzocznie program zmusza procesor do operacji przy których nie daje rady, mozliwe ze nigdy zadna gra nie obciazy procesora w ten sposób i nie bedzie problemu ale swiadomosc ze jest niestabilnie nie daje mi spokoju, podejrzewam ze ustawienie napiecia 1.6V tez nic nie da, poprostu taki klocek trafiłem a wogóle e4500 nie zyskały na popularnosci nigdy wiec cos w tym było, ponoć obciete sekcje zasilania, szkoda moze zmienie niedlugo na Q6600 lu Q6700 oby nir było tego samego,

mysle ze płyta u mnie jest ok, bo na poprzedniej gdzie nie mogłem zmienic napiecia ani dzielników wiec było x10 procesor nie pracował stabilnie nawet na 2,6 Ghz, fakt dovoltowanie robi swoje i w testach nie wywala poza tym jednym OCTT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił może E4700?

 

Jakie ogólnie serie były procków E4xxx? Bo z tego co zauważyłem E4700 są G0, co chyba jest pozytywną rzeczą.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam Pentiuma 2160 i jak go podkrece do 2.4 to po okolo godzince mam restart systemu. Czemu ? Temperatura ok 42 C

Przyczyn niestabilności komputera po godzinie pracy może być wiele - zbyt niskie napięcie rdzenia lub pamięci, przegrzewanie któregoś z komponentów (trzeba sprawdzić temperaturę organoleptycznie, bo może czujniki przekłamują), zbyt wysokie taktowanie procesora lub pamięci - jak chcesz sprawdzić stabilność to nie czekaj godziny, tylko od razu po uruchomieniu pceta odpal jakiś program testujący stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój jest stabilny na 330FSB, jak daję 333 i pamiątki (Geile Ultra 800) na 333/800 To system jest bardzo niestabilny (EIST,C1=Off) Działam na Infinity P35-T2RL. Zauważyłem też że przy ustawieniu szyny powyżej 330 komputer bardzo długo się uruchamia i zachowuje jak by miał jeden rdzeń. Zmiana napięć też nic nie daje. Nie wiem czemu wyżej nie idzie. Zakupiłem nawet pod niego specjalnie "Scythe Mugen"ale widać, nie warto było (Myślałem że wina leży w chłodzeniu)

 

PS: Orthos cały czas mi wywala "(Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 3 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.)"

Edytowane przez piter_praga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zostalem pogoniony z oryginalnego topicu przenosze sie tutaj.

 

Bralem sie ostatnio z zamiarem zmiany platformy, na jakies E21xx + Ga-P35-d3sl i memki ale zapomnialem ze u brata w kompie z media marktu siedzi E4300 / GA-945GZM-S2 (nie chce wiedziec co to za syf) 8500GT i jakies shitowe memki i bog wie co za zasilka.

 

I teraz pierwsza mysl. Kupic mu najtanszym kostem jakis proc pod to mobo i sobie wziac E4300 zamiast jakiegos 21xx i popracowac nad nim.

Tylko teraz co mu za proca kupic pod tego kompa w takim razie?

 

Zrobic jakis maly tescik jak ten proc lata na tym shitowym mobo? Tylko jest 1 problem bo bog wie co to za zasilka i problem z dostaniem sie do zworki aby resetowac bios bo komp ma plombe A niestety jej nie rusze bo szansa ze caly komp kiedys diabli wezma jest zbyt duza

W/g googla jest to allendale wpisujac dane z CPU-z. Napiecie w/g cpu-z skacze z ~1.150v do ~2.800v wiec cos malo, ale wiadomo, nie jest to miernikiem mierzone ;/

Tja dobrze ze moge sobie napiecia w Biosie pozmieniac czy nawet zobaczyc...

 

Screen z cpu-z

http://www.brethren-wow.eu/movies/PC/E4300/E4300.JPG

 

Tak wiec 2 pytania

Brac tego E4300 dla siebie czy szukac 21xx ~3ghz a bratu w zamian za e4300 cos innego 'au pair' wsadzic do reszty kompa?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ten procesor nie jest padlem ( a tego nie przetestujesz na tej plycie - za nisko konczy sie FSB i945/sekcja zasilania/Memki 667) to smialo bierz od braciaka. Chyba ze On potrzebuje 2MB 1800MHz C2D do jakis tam prac i cos pokroju E2140 bedzie dla Niego za slabe. No i warto zwrocic uwage co obsluguje ten GB na ostatnim BIOSIe.

Zdarzaly sie sztuki ktore lykaly "tylko" 2.7GHz na 1.46v. A wiekszosc na def skacze >= 3GHz

 

Jesli celujesz w jakies stricte procesorowe aplikacje musisz liczyc sie ze zwiekszonym o 200-300MHz zegarem Pentium Dual Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC 2xxx 1MB Cache jest mniej więcej tak szybki w grach jak C2D 4xxx 2MB Cache taktowany o około 100Mhz mniej. Może tym stwierdzeniem wywołam burzę ale sprawdziłem to na e4500. I Bardziej w grach licza się takty niż kejsz. Więc jesli ten e4300 jest przeciętny to nie dojdzie dobrego Dual Cora.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze taniej mnie wyjdzie dobrac jakikolwiek E21xx i miec podwojna loterie z 2 procami :P A na jakis swietnych wynikach mi nie zalezy.

 

Decyzja podjeta, szukam taniego E21xx i wyciskam ile sie da z E4300 ew. potem E21xx. Dzieki. Licza sie koszty a biorac pod uwage iz moj obecny komp z siga spokojnie ciagnal World of warcraft na 1280@1024 i min. detale to sie juz nie obawiam czy dobije 2.5k czy 3k na stocku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC 2xxx 1MB Cache jest mniej więcej tak szybki w grach jak C2D 4xxx 2MB Cache taktowany o około 100Mhz mniej. Może tym stwierdzeniem wywołam burzę ale sprawdziłem to na e4500. I Bardziej w grach licza się takty niż kejsz. Więc jesli ten e4300 jest przeciętny to nie dojdzie dobrego Dual Cora.

 

http://img232.imageshack.us/img232/58/3560...tablepp1.th.png

Chyba odrobinke wiecej niz 100MHz [; Przy testach PDC na Egieldzie roznice w szczycie wynosily 10% mniej FPS przy identycznych zegarkach.

Pozatym przecietny E4300 smigal na 3GHz def v-core. A ZTCP trafialo sie sporo E21xx ze sciana FSB. Ale moze procentowo wychodzilo co padak tych Allendale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w e4xxx tez często, gesto sie zdarzała ściana na 330-350fsb ale rekord to chyba widzałem na Pdc sciana na 280 fsb :razz: . Poweim szczerze że osobiscie bał bym sie teraz brac w ciemno pdc na Allegro. Jak juz to jakis e2180 (zawsze to ciut wyzszy model co i tak 100% gwrancji nie daje na dobre wyniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...