Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma mozliwosc porownania E6300 do E4300 przy takich samych taktach ?

Bo wiadomo ze pomiedzy tymi modelami bedzie zasadnicza walka...

Chodzi o OC 3GHz lub nieco wiecej - cos co sredni user jest w stanie osiagnac...

jakby sie dalo - z gory dziekuje

mam takie zestawienie, soon @ portal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość popow

Są pewne problemy aby ten procesor wysoko taktować (powyżej 3 Ghz). Chodzi o tzw strap - czyli wewnętrzne ustawienia opóźnień procesora (coś jak timingi w pamięciach). W procesorach z FSB 266 strap ma "luźniejsze" ustawienia - dlatego np e6600 z takim samym mnożnikiem jak e4300 będzie się o wiele lepiej podkręcał (osiągając wyższe prędkości końcowe).

 

nie ma rozy bez kolcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne problemy aby ten procesor wysoko taktować (powyżej 3 Ghz). Chodzi o tzw strap - czyli wewnętrzne ustawienia opóźnień procesora (coś jak timingi w pamięciach). W procesorach z FSB 266 strap ma "luźniejsze" ustawienia - dlatego np e6600 z takim samym mnożnikiem jak e4300 będzie się o wiele lepiej podkręcał (osiągając wyższe prędkości końcowe).

 

nie ma rozy bez kolcow

a Ty co? z chuinki sie urwałeś :blink:

 

poza tym - "wysoko taktować (powyżej 3 Ghz)" --> powyzej 3gHz to jest wysoko? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość popow

a Ty co? z chuinki sie urwałeś :blink:

 

poza tym - "wysoko taktować (powyżej 3 Ghz)" --> powyzej 3gHz to jest wysoko? :lol:

to nie moja wypowiedz znalazlem gdzies pomyslalem ze kogos zaintersuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moja wypowiedz znalazlem gdzies pomyslalem ze kogos zaintersuje

pare tygodni temu pewnie by zainteresowała :)

 

ps kszonek szkoda że 'chuinki' napisałeś przez 'i' a nie przez 'j' ;) bo z chuinki przez 'j' na pewnie nie kazdy by sie chciał urywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moja wypowiedz znalazlem gdzies pomyslalem ze kogos zaintersuje

z tym ze to juz dawno zostalo napisane w tym temacie.....

 

no i jak wklekasz nie swoja wypowiedz, to napisz ze to nie Twoje, a nie sobie "przywłaszczasz".

 

ps kszonek szkoda że 'chuinki' napisałeś przez 'i' a nie przez 'j' ;) bo z chuinki przez 'j' na pewnie nie kazdy by sie chciał urywać ;)

nie wiedzialem co forumowy antybluzgator powie na [ciach!] inki

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z x2 jestem zadowolony, starczyło mi jeszcze na topka p7:D

Do konkretów, jak na razie lata sobie na 3ghz na ustawionym 1,325v; 3,25ghz na poniżej 1,4v też powinno być ok :wink:

aha chłodzenie oczywiście box :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Banti ma zadziwiająco niską temperaturę otoczenia. 26 stopni na płycie głównej? Jaką Ty masz temperaturę w pokoju? :lol: To może być przyczyną świetnego wyniku proca!

Co do temperatury procka i zaskakujących czasami odczytów... Ja mam podobnie dziwacznie niskie tempy po włączeniu opcji PECI w biosie P5B-D. Źle jet toto wykalibrowane i temperatura "magicznie" spada sporo w dół, kłamiąc jak szewc. Widywałem już gości, cieszących się jak dzieci, że po oc procka mają spoczynkową temperaturę CPU równą temperaturze otoczenia. Hehehehehe....

Mój e6600 po oc 3400MHz przy napięciu w biosie 1.35V, chłodzony BTyphoonem kręcącym się na 1400 daje w TAT 57 stopni przy obciążeniu Orthosem. Probe2 pokazuje w tym czasie ok. 62 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to mówisz wyłączyć tą opcje... ja nawet nie wiem czy jest włączona :P btw na chip cały czas wieje sobie 12x12 żeby właśnie było chłodno. Temp w pokoju? normalna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było... a nie mówiłem ?? wszystko okazuje się kwestia czasu i teraz milek będzie śmigał na e4300 z bsel modem .... lol :P ciekawe czy to faktycznie zadziała na e4300 :P szkoda że na PPC zabrakło nieco entuzjazmu :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wreszcie przebił głową mur :damage_wall:

:D

 

Panowie, ja mam jednak pytanie odnośnie tej wypowiedzi na XS, jako że mój angielski nie stoi na zabójczo wysokim poziomie :ph34r: : co trzeba zrobić z tymi pinami zakolorowanymi na czerwono? - połączyć je czy zaizolować? :huh:

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyć oczywiście :)

 

Jako że E4300 ma def. 200MHz, a E6300 ma def. 266, to mod może (chociaż nie musi) być odrobinkę inny.

 

Że też nie miałem tego nieszczęsnego lakieru :( Ołówek nic nie dał... a teraz już tak zamontowałem chłodziwo, że tego nie tykam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na xs opatentowali moda na fsb 333 dla 6300 mozliwe ze dla 4300 tez bedzie dzialal...

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=132900

Rysunek chyba pokazuje socket ale połączenie sugeruje, że to procesor widziany od dołu, więc oznaczenie wskazujące na pin A1 jest mylące. Zwarcie nie jest zbyt szczęśliwe dobrane, bo IMHO nie powinno się łączyć BSEL2 do VCC ale do VTT.

 

Tak czy inaczej, to potwierdza, że 333MHz dostaje się przy konfiguracji H L L

Dla E4300 ten mod nie zadziała, bo wyjdzie H H L i trudno zgadnąć, jaka to będzie częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cała moja nadzieja w tym, że quady wykazywały fsb-wall w podobnych okolicach, jak E4300 (~360MHz), a po tym modzie ich podkręcalność wzrosła.

 

Wydaje mi się, że to już teraz tylko kwestia czasu...

 

Polecam również lekturę wątku:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=117280

 

W skrócie... Chodzi o to, żeby podnieść napięcie zasilające proca (czyli wszystkie te nóżki, które nie są funkcyjne i nie są masą). I nie chodzi tu o vcore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Rysunek chyba pokazuje socket ale połączenie sugeruje, że to procesor widziany od dołu, więc oznaczenie wskazujące na pin A1 jest mylące. Zwarcie nie jest zbyt szczęśliwe dobrane, bo IMHO nie powinno się łączyć BSEL2 do VCC ale do VTT.

 

Tak czy inaczej, to potwierdza, że 333MHz dostaje się przy konfiguracji H L L

Dla E4300 ten mod nie zadziała, bo wyjdzie H H L i trudno zgadnąć, jaka to będzie częstotliwość.

Wiemy tyle:

"BSEL0 jest jedyną 'jedynką'" w E4300 i jej izolacja na 0 daje FSB 166

W E6300 BSEL2 jest jprzerabiany na jedynkę i uzyskuje się FSB 333 w miejsce 266

Dla pewności warto wcześniej sprawdzić z jakimś E6300 gdzie ma jedynki na BSEL.

E6300 powinien mieć jedynkę na BSEL1

 

Kod może być taki

Same zera dają FSB 166

BSEL0 200

BSEL1 266

BSEL2 333

 

Jesli tak to trzeba izolować BSEL0 i podpiąć inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...