Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

a na xs opatentowali moda na fsb 333 dla 6300 mozliwe ze dla 4300 tez bedzie dzialal...

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=132900

Tylko co to wlaściewie daje, skoro bez moda moge ustawić fsb 333MHz? Moze jestem nie kuamty ale moze ktoś mi wyjaśnić jaki ma sens ten mod dla e6300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to wlaściewie daje, skoro bez moda moge ustawić fsb 333MHz? Moze jestem nie kuamty ale moze ktoś mi wyjaśnić jaki ma sens ten mod dla e6300?

Rzekomo przesunięcie strapa na NB poprzez wyluzowanie timingów dla NB. Teoretycznie nie powinna się pojawiać tzw. FSB Wall (które według ludzi na XS w ogóle nie istnieje*), a więc wzrosnąć możliwości OC C2D jako takiego czy to conroe czy allendale. Cóż fajnie by to było móc pokrtęcić ostro ale są pewne ale.

 

* wedle ludzi na XS, FSB Wall to czynnik mający kilka cech (dokładnie nie potrafię przetłumaczyć i moge się mylić) związanych nie tyle z samym FSB co mnożnikami CPU i NB oraz timingami dobieranymi dla NB przez płyte główną w odniesieniu do szybkości taktowania samego NB. Im szybciej taktowany NB tym szybciej pojawi się ten domniemany wall bo: według Kuunaka pojawia się to przy prędkości taktowania NB na poziomie 3GHz (?? nie wiem czy dobrze to zrozumiałem co on pisał) nie powinno być problemów przy 2,4GHz. Łaczy się to z kombinacją mnożnika procka, fsb (teoretycznie?) oraz mnoznikami ustawianymi przez płytę dla NB. Gdy prędkość taktowania mostka osiągnie wartość krytyczną (3GHz??) pojawi się tzw. FSB Wall. Kuunak podał wzór w wymienionym wątku co i jak obliczyć więc chyba coś w tym jest.

O ile czegoś ostro nie pokręciłem to chyba dobrze. Jak nie to poprawcie. (Na XS posypały się ponoć bany za twierdzenie, że FSB Wall istnieje).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy tyle:

Wiemy więcej, bo wątek już kręci się w kółko i odpowiedzi na stawiane pytania znajdują się kilka stron wcześniej :-)

CPU | BSELMhz | 2 1 0-----------133 | L L H166 | L H H200 | L H L266 | L L L333 | H L L
L to Vss, czyli ok. 0V, H to Vtt, czyli ok. 1.2V

 

Izolowanie powoduje przyjęcie wartości domyślnych płyty, najprawdopodobniej będzie to układ dla 133MHz. Wymuszenie napięcia na pinie BSEL CPU powoduje zwarcie, całkiem możliwe, że bez uszkodzenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie kolejnym pomysłem jest zwiększenie tego napięcia Vtt do (bagatela) 1,8V :D

 

Tylko dotąd jedyny pomysł, to wiercenie drucików przez socket (nieco poroniony).

 

Jest jednak inna opcja, gdyż płyta Bad-Axe Intela pozwala na regulację tego napięcia, co pozwoliło w jakimś teście na lepsze kręcenie Quadów, które również mają bardzo nisko FSB-Wall (niewiele sztuk leci na FSB>400). Teraz tylko kwestia, czy da się to jakimś vmodem w MoBo zrobić... Ja bym osobiście zaryzykował 1.5V na Vtt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde ładnie pocisneli z tym E4300, szkoda że nie mam jeszcze FC bo widze że mój procek jest w stanie polecieć 4Ghz na dobrym chłodzeniu i lepszej mobo, a tymczasem założyłem Infinity i wyszło mi cos takiego:

 

 

http://img129.imageshack.us/my.php?image=1...9433524voh0.jpg

 

jeszcze próbka 16M i 1M jest do małej poprawki bo memki mi latają 4.3.3.5 543Mhz lub więcej -=Pozdro dla Baziego :) =-

a nie mogłem ustawić takich taktowań bo unlinked nie chciało mi zabotować na 1690

 

a to max co z mobo mogłem dać czyli 1,6V

 

http://img144.imageshack.us/my.php?image=maxld6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde ładnie pocisneli z tym E4300, szkoda że nie mam jeszcze FC bo widze że mój procek jest w stanie polecieć 4Ghz na dobrym chłodzeniu i lepszej mobo, a tymczasem założyłem Infinity i wyszło mi cos takiego:

http://img129.imageshack.us/my.php?image=1...9433524voh0.jpg

Czyli szukuje nam sie hit przelomu zimy i wiosny :wink:

 

Juz sie balem ze tylko mi sie trafil dobry E4300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukuje nam sie hit przelomu zimy i wiosny :wink:

 

Juz sie balem ze tylko mi sie trafil dobry E4300 :)

 

Narazie mój priorytet to 4Ghz ale to jak dostane FC i zmienie mobo lub Vmoda zrobie.

Kas twój procek też fajnie lata :) a myslisz postawi go na lepszym chłodzeniu? i na jakich ustawieniach lecisz na 24/7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mój priorytet to 4Ghz ale to jak dostane FC i zmienie mobo lub Vmoda zrobie.

Kas twój procek też fajnie lata :) a myslisz postawi go na lepszym chłodzeniu? i na jakich ustawieniach lecisz na 24/7?

ale te 4ghz to chcesz stable, pi1, pi16 czy max screena? bo do maxscreena to spokojnie dasz rade na wc, do pi1m tez pewnie.

 

//edit:

 

dopiero zauwzylem ze ta infinity tez byla ze wspomaganiem... wiec jednak fc ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 4ghz to chcesz stable, pi1, pi16 czy max screena? bo do maxscreena to spokojnie dasz rade na wc, do pi1m tez pewnie.

... to jeszcze się ktoś bawi w max scr?? :D

 

Ech, gdzie te czasy gdy max screen = zgon pacjenta :P

 

@Kas: właśnie ... jakie masz ustawienia na 24/7 ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kas: właśnie ... jakie masz ustawienia na 24/7 ??

 

Pozdrawiam.

24/7 smiga na 3.6GHz 1.5V

 

Dołączona grafika

 

Temperatura przy primie wysoka, lecz uzywane przezemnie aplikacje nie obciazaja tak kompa ;)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_python_ - mowisz o fc, aaa - te 2'C na procu nic ci nie pomogly ?

ile miales w normalnej temp ??

te 2'C to dużo mi dało-około 200Mhz na procku bo normalnie max co modłem z niego wyciągnąc to 3,6 a co do temp to w stresie miałem 25 'C

 

 

kszonek

 

wole zainwestowac w FC niż w WC i ogólenie chce go przetestowac - czyli 32M, 16M, 1M i maxscreen

a co do Infinity to był z lekkim wspomagaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi napiszesz jak to ja sprawdzę :)... A w sumie dlaczego sam tego nie testniesz??

Pozdr

 

Edit

Kas Jaki masz tydzień produkcji proca??Podaj wszystkie cyferki...

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_python_:

:D Przyjacielu! :D Powiedz, proszę, co ty zrobiłeś z Infinity, że tak dziarskiego chłodu doświadczył twój procesor?

 

 

Milek29a:

:zonk: Gdzie ty znalazłeś to zdjęcie ze zmodowanym procem? Dysponujesz jakimś linkiem do dyskusji na ten temat?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PC_Speaker

 

FSB wall to sprawa indywidualna konkretnego procesora. Widziałem nie raz sytuacje, że jedna płyta z trzema takimi samymi modelami cpu za każdym razem miała inne max fsb. Może to zniwelować poprzez vtt,do ktorego mozna sie dostac poprzez... przewiercenie socketu :D

 

Podsumowujac jest to malo mozliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milek - nie sciemniaj i nie czekaj na gotwca, tylko dzialaj

http://www.ocforums.com/showpost.php?p=491...mp;postcount=40

pytanko

czy juz cos wiadomo ktore "serie" procow sie jakos lepiej kreca jak to bylo w przypadku amd ?

Nie ściemniam, tylko nie ma mi kto pomóc później w zakładaniu Infinity :/

Gdybym serio miał możliwość, to od razu bym sprawdzał (tak jak z izolacją).

Proszę... nie wmawiaj mi, że czekam na gotowca, bo cała ta zabawa z pinami, to był chyba na początku mój pomysł (jakże przez parę osób wyśmiany).

Ja mogę najwcześniej za jakiś tydzień, jak będę się bawił z chłodzeniem płyty. Wtedy mogę się pokusić o zdjęcie infinity i marnowanie więcej CLP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przyjdź do mnie i to zrób, bo moje infinity ma backplate, 4 śruby, 4 sprężyny i 4 zakrętkiek' dla uzyska (nie licząc 'kółecznia optymalniej wysokości nad socketem).

 

Niestety ze sprężynami już nie tak łatwo odgiąć zapinkę, umieścić w niej infinity i jeszcze na koniec wcisnąć zapinkę w radiator. Wiem, bo potrzebne były ostatnio 2 osoby do tego a i tak się męczyliśmy dobre 15 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra

zartowalem :P

 

a co do tego infinity... - tu naprawde przesadzasz. to nie jest takie skaplikowane

 

 

 

to jak z tymi 4300 - mozna juz jakos odroznic te lepsze od gorszych na podstawie opisu z kartonu/proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - porzućcie waśnie i spory ;)

 

widać z innych forów, że 200@266 działa, to w takim razie (teoretycznie) trzeba połączyć Piny jak na poniższym rysunku aby uzyskać 333 FSB na e4300.

 

teoretycznie mod 200@333 jest jak najbardziej możliwy

 

To znaczy w jaki sposób uzyskać takie połączenie?

 

Dołączona grafika

 

trzeba by zrobić najpierw moda na 266 MHz, zaizolować to jakoś (taśma klejąca?) i po tej izolacji zrobić moda na 333 MHz i już (oczywiście na płytach, które to supportują). ciekawi mnie swoją drogą czy p5n-e SLI obsługuje FSB 1333 - bo przy OC można na niej dojść do 480-490 stabilnie

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...