Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Wogóle dziwna sprawa z nim teraz jest bo cpu-z mi miga i pokazuje taktowanie raz najniższy mnożnik x 400 a raz prawdziwy ustawiony w biosie czyli np. 9 .

To nic dziwnego, po prostu SpeedStep... Spowalnia proca i obniża napięcie gdy jest nieużywany, żeby mniej się grzał. Jak Cię wkurza, to wyłącz w biosie po prostu, będzie cały czas na pełnych zegarach latał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt leżał ponad 1,5 tygodnia bo czekałem na wymiane grafy na PCI-E , wczoraj zaraz jak dostałem grafe odpaliłem swojego malućkiego , pierwsze wrażenia średnie jak wszyscy pobawiłem się w biosie i poszedł full stable 1.4 v 9 x 350 . Myśle chała , trudno ( miałem nadzieje na 4ghz ) .

:mur: AB9 i 4 GHz, ale sie ubawilem :D

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic dziwnego, po prostu SpeedStep... Spowalnia proca i obniża napięcie gdy jest nieużywany, żeby mniej się grzał. Jak Cię wkurza, to wyłącz w biosie po prostu, będzie cały czas na pełnych zegarach latał...

Dzięki wielkie :rolleyes: . Słuchaj a moze wiesz co jeszcze pozmieniać w biosie bo to FSB na tym mobo jest dość małe ..... tzn. powinno być większe , fakt wszyscy maja problemy z FSB ale może gdzieś w BIOSIE popełniamy błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko AB9 i AB9 QuadGT to dwa różne światy

...a co za tym idzie dwie różne ceny - na tyle różne ze usprawiedliwiają różnice światów jak sądzę. To poprostu płyty dla róznych potrzeb ot cała prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz dla E4300 chyba nei jest mozliwe,mam na mysli normalne OC,bez rzadnych bajerow i jakis innych zabiegow ,VDropow czy co tam :D :P i jeszzce co najmniej WC by sie przydalo.Jak sie kreci do czy powyzej 4GHz to juz przynajmniej E6400 i pamiatki 800 co sie dobrze kreca albo od razu 1066.Ale po co ja to pisze jak juz tu wszyscy to wiedza :P xD

BTW czy taki przecietny zwykly niczym sie nie wyrozniajacy E4300 da bezprobl;emu rade tak na FSB 300 -315 na chipie 945P Intela ? pamieci 667 GoodRAMy przy boxowym chlodzeniu ewentua;lnie z domieszka :P AS 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka płyta - moja P5LD2-VM SE na 945G bez poblemu działa na szynie 340 (procek nawet właczonego EIST i C1E wytrzymuje)

Tak samo Gigabyte 945P-S3 bez problemu smiga na 9x333Mhz

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze 8 x 400 i Wall na 410 . Tutaj ewidentnie płyta główna nas ogranicza i tyle a w wypadku abita AB9 to jest wina biosu bo jak nagle bios daje skok z 350 do 400 FSB to coś tu nie gra .

 

9 godzin w orthosie .

 

Dołączona grafika

 

I prosze mi się tu nie śmiać moim zdaniem 4 ghz jest realne skoro robie 9 x 400 ( 3600 ) ba pomyślcie o takim demonie jak 9 x 500 :blink: . Teraz wezme się za poszukiwania nowych biosów .

Co do chłodzenia jasne że woda bo na airu to ja nie sądze aby dało rade 4ghz chociaż mogę się mylić i to nawet grubo bo infinity to kawał metalu jednak jest ..... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to 1.45 Proc odpala na 1.4 V ale go na 1.4 nie sprawdzałem dziś w nocy będę zchodził z napięciem . Na wodzie z doświadczenia wiem że potrzeba niższych napięć mój stary xp na wodzie potrzebował napięcia 2.05 V a żeby osiągnąć to samo na AC trzeba było już 2.20 V czyli na wodzie miałem jeszcze 0.15 V do popisów . Procek działał tak trzy lata i działa do dziś , więc osobiście co do elektroprzebić to mam mieszane uczucia , myśle że C2duo spokojnie może latać 1.75 V na codzień ale jeszcze sprawdzem > Full stable chodzi 1.4 v 9 x 350 przy 1.4 ~ 1.38 przy 1.45 9 x 380 to wiem i już to pokazałem . Tutaj 3dmark 03 w opcji 8 x 400

 

4 GHZ JUŻ JEST NA POWIETRZU ! Tutaj . Sobie poczytajcie jeszcze To i To . Widać teraz 4ghz to już normalka będzie . Walczymy o 5 ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Suanis, że nie chciało Ci sie czytać całego topicu :P .. podawałem to kilka...nascie stron wcześniej. Ale dzięki za przypomnienie. Czy ktoś u nas stosuje bridge'owanie padów na cepie ?? czy jeszcze nie było nikogo ? Był taki ale gdzieś zniknął :( Szkoda.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale z kontekstu widziałem że podobno nie działa . Powiem tak ostatnio po nocach ślęcze po forach i szukam możliwości coby i jakby tu , po prostu nie skojażyłem . Pamiętałem właśnie że ktoś to podawał albo coś podobnego .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak podawałem to chyba sukces jakiś był, ale marny a teraz widze, że ludziki jadą na modzie pełną parą :twisted: czekać tylko aż ktoś z naszych coś takiego wykona i pogoni swojego e4300 :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak złoże wode na nowo ( czeka mnie wymiana bloku ) to ustalam full stable 9 x 400 i daje moda myśle że może 4g wyciagne chociaż moje mobo z tego co widziałem max stable idzie 438 :( . Ale to w jednej z recenzji . No zobaczymy . W każdym razie pole manewru jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj chodzi na 3000Mhz przy 1.375V i max temp to kolo 51C ale jak chce go puscic na 3300Mhz musze ustawic 1.575V i wtedy temp wedruje pod 66-67C zeby odpalil 3400Mhz nawet 1.625V nie pomaga, wiecej nie ryzykuje, bo temp moga juz byc powyzej 70C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety obstawiam że wyżej nie mobo Cię ogranicza, byłą próba mojego procka na p5b dlx i ściana na 420... wyższe v nic nie dawało, temp również. No chyba że ta mobo sie kłóciła z prockiem, tylko wyszło by że p5nesli też, i ten abit również przez co ta opcja staje się coraz mniej realna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

witam jak dotad nie mialem okazji montowac nic z lga 775 intela

i wiem ze w nim nozki ma plyta. I jak to jest z montazem czy procek tylko kladziemy a dopychaniem zajmoje sie ta ramka podczas zamykanie. Czyli nic nie wciskamy

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzepetto

Istnieje cos takiego jak instrukcja plyt glownych. Siegnij do niej bo moja cierpliwosc dla debilnych pytan skonczyla sie dawno temu i w obecnej chwili Twoj post moge zakwalifiokowac jako totalne OT :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

dzepetto

Istnieje cos takiego jak instrukcja plyt glownych. Siegnij do niej bo moja cierpliwosc dla debilnych pytan skonczyla sie dawno temu i w obecnej chwili Twoj post moge zakwalifiokowac jako totalne OT :|

przewertowalem kilka manuali z neta od asusa sa kupiaste najlepszy opis chyba w manualach abita

chodzi tylko o kilka porad. Czy podczas usadawiania procka w gniezdzie piny wchodza w otworki jakie ma proc czy dopiero nastepuje to po zamknieciu ramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowalem kilka manuali z neta od asusa sa kupiaste najlepszy opis chyba w manualach abita

chodzi tylko o kilka porad. Czy podczas usadawiania procka w gniezdzie piny wchodza w otworki jakie ma proc czy dopiero nastepuje to po zamknieciu ramki

Ja się dziwię Orgiuszowi, że Ci jescze nie wsadził jakiegoś ZPP.

 

UŻYWAJ ZNAKÓW PRZESTANKOWYCH. To znacznie ułatwia czytanie Twoich bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Ja się dziwię Orgiuszowi, że Ci jescze nie wsadził jakiegoś ZPP.

 

UŻYWAJ ZNAKÓW PRZESTANKOWYCH. To znacznie ułatwia czytanie Twoich bzdur.

:lol2: bzdur :damage_wall:

z takim podejsciem chyba sam sie niedlugo doigrasz zpp :lol2:

no i nikt cie nie zmusza do czytania tych bzdur :lol:

 

Spokojnie. Nie chce byc bardzo wrednym modem ;] Boxed Intel® Processors in the 775-land Package - Integration Video prawdopodobnie bedzie zawierac odpowiedz... :|

 

btw. muzyka jak zwykle dobija ;] przypominaja mi sie filmy z chemii :lol:

bardzo pomocny filmik musze sobie zalatwic takie rekawice :lol2:

a jak sie sprawoje sie ta tasma termoprzewodzaca straszna kupa to musi byc

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item178138248_megahit_in...lata_gwar_.html

 

co o tym myslicie ? taniocha jak to prawda

Naprawdę wierzysz w te opisy? A jak niby na 40 zaplombowanych boxach sprawdzili, że tak one się będą kręcić? Ot, kolejna ściema w stylu "na tych prockach tyle da się zrobić" (no bo faktycznie da się zazwyczaj), ale gwarancji na osiągi zakupionego procka nie dostaniesz... Więc proponuję oszczędzić 50zł i kupić TUTAJ - przy zamkniętym BOXie prawdopodobieństwo trafienia dobrej sztuki jest wszędzie takie samo.

 

 

BTW. Mój tysięczny post :mrgreen: :plum: :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma wszedzie wali jakies wartosci OC z kosmosu popatrzcie sobie na ich aukcje kart graficznych itp.

http://allegro.pl/item178237701_gainward_7..._1_2_ultra.html

http://allegro.pl/item178448935_galaxy_790...olermaster.html

http://allegro.pl/item179659908_agp_palit_...ic_ed_box_.html

i tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...