Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

4h orthosem przebilo 3260MHz @ ~1.5V. Moze daloby wiecej ale ciagle siedze na boxowym wiatraczku ktory przy ww wartosciach nie nadaza z odprowadzaniem ciepla najwyrazniej. A przez ostatnie kilka dni sprawdzalem minimum potrzebne do 2,4GHz. 1.168v z biosu i bylo fajnie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem twojego posta, o tym że puściłeś tego procka na 2,4 GHz z napięciem 1,168 i postanowiłem też to sprawdzić :) Orthos Odpalony chociaż tylko na priorytecie=1 ale do tej pory czyli około 15 minut nie wywalił mi żadnego błędu więc się zapowiada, że może być stable :)

Powiedz mi jeszcze tylko jak udało Ci się zrobić te 3,2GHz... tzn. jakie dałeś napięcia na NB, z jaką częstotliwością pracowały wtedy pamięci, ustawiałeś na Linked czy Unlinked?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde ładny wyniczek, tylko pozazdrościc takiego procka.

Dzieki za uznanie, choc jak patrze jak niektórzy na boxie maja na defaulcie 3200MHz to jak pomysle ze ja na WC mam 3400MHz to mi troche żal. ale dla mnie zadziwiające jest to że w streesie nie przekracza 47sC przy 1.65v. Wcześniej mialem źle zalozony blok wodny i mialem temperaturę 67stC, ale szedł stabilnie na częstotliwości 3150MHz, teraz idze prawie 3400Mhz, dziś spróbuje 3400Mhz. Jak zrobie Vdroop-moda plyty to moze bedzie 3500Mhz, tylko musze pomyslec jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się na napięciu 1,30V ustawić procka na 3000Mhz i jak narazie testy przechodzą jak bedzie już ponad 2h to wkleje.

Testy zaczynałem od napięcia 1,475V na zegarze 3500Mhz i po kilku sekundach wywalało

Jakie można dać max bezpieczne napiecie na testy ?? przy 3500 i 1,475V 3D mark przeszedł ale

Orthos już niestety wywalał się

Potem podam jak mam w 3Dmarku06 (wynik na 3000Mhz)

 

Wszystkie testy robione na chłodzeniu "powietrznym" Freezer 7 PRO

 

 

OK w 3Dmarku06 mam coś około 2600

 

Oraz wybiło ponad 2h

 

post-113309-1177061608_thumb.jpg

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2,66GHz - 2323 Marks... :unsure:

 

KOFEK

Zdecyduj sie czy rozmawiamy o plycie czy o procku. :evil: Bo to podpada pod 3dni ZPP :evil:

 

I wynik chyba na fsb 375...

Napisalem w 2 wątkach żeby sprawdzić czy to proc czy może plyta. Jak bym napisal tylko w jednym wątku to dalej bym nie wiedzial.

 

Widze ze z watku o P5N-E wywaliles moje pytanie szkoda, bo raczej sie nie dowiem czy zdarzaja sie takie wyniki na tej plycie ale z INNYMI procesorami.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem w 2 wątkach żeby sprawdzić czy to proc czy może plyta. Jak bym napisal tylko w jednym wątku to dalej bym nie wiedzial.

 

Widze ze z watku o P5N-E wywaliles moje pytanie szkoda, bo raczej sie nie dowiem czy zdarzaja sie takie wyniki na tej plycie ale z INNYMI procesorami.

 

Napisałem Ci jaki miałem wynik na takiej samej płycie wiec nie widzę problemu

Masz coś w kompie lub coś jest nie tak z instalką

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci jaki miałem wynik na takiej samej płycie wiec nie widzę problemu

Masz coś w kompie lub coś jest nie tak z instalką

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale dziekuje za pomoc :)

 

Chcialbym sie dowiedziec czy inni userzy z innymi prockami na tym mobo mieli takie przeboje. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dałem napiecie 1,51.V i udało sie uruchomić na 3350Mhz

Test poszedł ponad 1,5h

Czyli jest O jak na takie chłodzenie oraz na takie napięcie i tym bardziej taka płytkę

 

post-113309-1177072399_thumb.jpg

 

Jak dla mnie procek jest ok

Zaden AMD tak mi nie szedł

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal dnia o poranku. Mnie glosnik systemowy obudzil jak zapuscilem na noc orthosa. Jakies 5h i .....beeeeeeeeeeeeeeep [;

i co ci to dalo ?

totalnie nic - skoro w pierwzych kilkunastu minutach / godzinie sie nie zawiesil, to looz

a ile czasu zajmuje ci to co robisz stresujac kompa (mowie o pracy/zabawie - konwersie filmow/muzy/granie) kiedy komp jest w prawdziwym stresie? - godzina? - poltora??

 

 

Tynio - podnies napiecie i cisnij proca dalej!

nie zdziw sie jak bedziesz musial mu dac 1,7V czy wiecej... normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dałem napiecie 1,51.V i udało sie uruchomić na 3350Mhz

Test poszedł ponad 1,5h

Czyli jest O jak na takie chłodzenie oraz na takie napięcie i tym bardziej taka płytkę

 

post-113309-1177072399_thumb.jpg

 

Jak dla mnie procek jest ok

Zaden AMD tak mi nie szedł

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Tylko dlaczego zmieniles date lub czas ? cos mi tu nie pasuje, wydaje mi sie ze jest przestawione o godzinę do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego zmieniles date lub czas ? cos mi tu nie pasuje, wydaje mi sie ze jest przestawione o godzinę do przodu.

 

Czeko kazdy szuka odrazu jakiś oszustw ??

Czy możesz mi wyjasnic o co chodzi z tą godziną ??

bo jak kończyłem testy to masz jak na dłoni 14:23 a gdzie widzisz inna godzinę ??

ten wielki zegra bardzo fajnie pokazuje.

Nię będe sie rozpisywał ale fajni cyka i co 15 minut "bimba" sobie

 

To czekam co Ci sie nie podoba ;) starczy zobaczyć na orthos-a że zakończył test na 20k

A nie jest to dopiero poczatek testów.

 

Orgiusz

 

Masz rację że nieraz wywala sie dopiero po 2-3h tak miałem przy AMD poszedł na około 2H i 15 minut a potem nagle sie zaczeło pykanie.

Ja sie ciesze że na takim napięciu tyle poszedł tylko szkoda że płyta max 1,6V (na tym biosie chyba)

A i jeszcze jedno info temperatura już była wysoka około 80-83C

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeko kazdy szuka odrazu jakiś oszustw ??

Czy możesz mi wyjasnic o co chodzi z tą godziną ??

bo jak kończyłem testy to masz jak na dłoni 14:23 a gdzie widzisz inna godzinę ??

ten wielki zegra bardzo fajnie pokazuje.

Nię będe sie rozpisywał ale fajni cyka i co 15 minut "bimba" sobie

 

To czekam co Ci sie nie podoba ;) starczy zobaczyć na orthos-a że zakończył test na 20k

A nie jest to dopiero poczatek testów.

 

Orgiusz

 

Masz rację że nieraz wywala sie dopiero po 2-3h tak miałem przy AMD poszedł na około 2H i 15 minut a potem nagle sie zaczeło pykanie.

Ja sie ciesze że na takim napięciu tyle poszedł tylko szkoda że płyta max 1,6V (na tym biosie chyba)

A i jeszcze jedno info temperatura już była wysoka około 80-83C

Tynio

 

Pozdrawiam

Widzę komunikat w orthosie: Date/ Time has changed during... możesz mi to wyjaśnić?

fragment screena usera Tynio

 

W poście #970 dałes screena z 3000MHz na 1,3v tez z takim komunikatem, może tez mi to wyjaśnisz?

 

niech się wypowiedza moderatorzy i forumowicze dla mnie to fake, w starym prime95 takie numery przechodziły ale orthos jest zabezpieczony przed takimi numerami .

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ci to dalo ?

totalnie nic - skoro w pierwzych kilkunastu minutach / godzinie sie nie zawiesil, to looz

a ile czasu zajmuje ci to co robisz stresujac kompa (mowie o pracy/zabawie - konwersie filmow/muzy/granie) kiedy komp jest w prawdziwym stresie? - godzina? - poltora??

Tynio - podnies napiecie i cisnij proca dalej!

nie zdziw sie jak bedziesz musial mu dac 1,7V czy wiecej... normalka.

Zdarza się, że proc potrafi przejść orthosa przez parte godzin, a wywalić się po 20 minutach kodowania filmu.

 

1.7 na c2d to nie jest normalka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę komunikat w orthosie: Date/ Time has changed during... możesz mi to wyjaśnić?

 

W poście #970 dałes screena z 3000MHz na 1,3v tez z takim komunikatem, może tez mi to wyjaśnisz?

 

niech się wypowiedza moderatorzy i forumowicze dla mnie to fake, w starym prime95 takie numery przechodziły ale orthos jest zabezpieczony przed takimi numerami .

To znaczne od poczatku :)

Nawet nie zwróciłem uwagi że coś takiego jest.

Włączyłem test ponownie i pochodził jakieś 10 minut potem przestawiłem godzinę i nic sie nie zmieniło - tylko faktycznie pojawił się ten teks - czas testów się nie zmienił

Sam zobacz że zmiana nic nie daje.

Jak bym zmienił jaki bym miał cel ?

Nie potrafie Ci wytłumaczyć czemu to sie pojawiło.

Szkoda że myślisz że to fake i nie wiem czemu tak myślisz.

To ja Ci zadam też pytanie

Czy jakie kolwiek zmiany nie powodują takiego komunikatu ??

np. włączenie i wyłączenie jakiegoś programu co chodził w tle (tak jak ten zegar - który wyłączyłem po pewnym czasie - test dalej leciał a ja byłem w kuchni i gotowałem obiad)

 

Myśle że tłumaczyć sie nie będe bo nie mam z czego ale jak będe mieć znowu chwilkę (jakies kilka godzin) to jeszcze raz zrobie na szybkiego test

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze byc ciekawski [; Ustawilem vcore 1,5v... Winda bootowala na 3450MHz :lol: 2sek orthos wytrzymal. No to w dol. 3400 - 57sek... Nizej - 3300MHz - 3minuty ale jak coretemp pokazal 78*C wrocilem do standardowego 3GHz@1.3250

Przechodzac do glownego pytania - realne jest na codzien 3,3GHz przy AC Freezer 7 Pro i cos na mostek z aktywnym chlodzeniem? :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie masz tempy, a nie "ile mozna".

ja spokojnie dawalem 1,8v i jakos nie przyszlo mi nawet do glowy ze to moze byc za duzo :] (wiecm, ze troszke sporawo, ale looz - od czego jest gwara)

 

na ac kumpel ma na 24/7 1,5 - 1,6V, to dlaczego niemial bym na wodzie dawac wiecej ? szczegolnie ze temp nie przekracza 65'C w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie masz tempy, a nie "ile mozna".

ja spokojnie dawalem 1,8v i jakos nie przyszlo mi nawet do glowy ze to moze byc za duzo :] (wiecm, ze troszke sporawo, ale looz - od czego jest gwara)

 

na ac kumpel ma na 24/7 1,5 - 1,6V, to dlaczego niemial bym na wodzie dawac wiecej ? szczegolnie ze temp nie przekracza 65'C w stresie

Ja na swojego daje 1.65v i mam w stressie maximum 47 wiec mysle ze spokojnie móglbym jeszcze dac wiecej, tylko musze zrobic Vdroop moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...