Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam E4300 z 2007 na 1,325 v chodzi na 2,8g, 1,35v = 3g, ale już 3150 to dopiero na 1,425v wtedy temperatura przy max stres SP2004 osiąga 68 c. dalej nie próbowałem ale z tego co czytam to raczej słaby egzemplarz trafiłem.

Reszta konfiguracji jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierze ze są egzemplarze E4300 ktore nie potrafią zrobić 3Ghz, miałem 17 E4300 i kazdy za pierwszym bootem robił 3.6Ghz na 1,45V na plycie P5B Dlx ze Scythe Infinity.

 

Michael wiec bierz pierwszy lepszy, bo na pewno zrobic nawet na 1,35V te 3 Ghz. Kupuj w apollo bo ja tam kupuje i są dobre sztuki ;)

 

pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierze ze są egzemplarze E4300 ktore nie potrafią zrobić 3Ghz, miałem 17 E4300 i kazdy za pierwszym bootem robił 3.6Ghz na 1,45V na plycie P5B Dlx ze Scythe Infinity.

 

Michael wiec bierz pierwszy lepszy, bo na pewno zrobic nawet na 1,35V te 3 Ghz. Kupuj w apollo bo ja tam kupuje i są dobre sztuki ;)

 

pozdro....

 

Oj oj chyba sie mało rozumiemy

To że na starcie miał np. 3,6Ghz na napieciu około 1,45V to nie znaczy że bedzie działac stabilnie po wejściu do windowsa i np. po włączeniu czegoś co obciąży procka.

Bardzo bym chciał zobaczyć kilka sztuk które robia stabilnie na 1,45V te 3,6Ghz by przeszły choć 1h

testów :)

jak śledziłeś temat pisałem ile ja dałem radę wyciągnąc ze swojego procka i ile miał st. C przy podkręceniu.

 

Pamiętaj że płyta też sie liczy ale do pewnego momentu.

- na starcie jak ma lepsze zasilanie a nie takiej jak moja (tylko 3-f)

to procek zastartuje na tej płycie bo sa mniejsze skoki/spadki napięć.

- jak słabsze płyta to nie wystartuje i bedzie potrzebował wieksze napięci

Ale po wejściu do windowsa dopiero zaczyna sie jazda.

 

To że kupiłeś w Apollo czy ktoś inny w komputroniku procesory (nawet 10 szt.)

nie znaczy że jak dziś kupi to trafi na te same serie.

Mozna trafić na proca że bedzie miał problem z przekroczeniem 3 Ghz przy napięciu 1,4V

 

Po przeczytaniu forum widzę że jak procek robi powyżej 3,4Ghz na napieciach do 1,5V to już jest dobry.

Procki które robia powyżej 3,6 Ghz są już bardzo dobre.

Ale jak ktoś napisze że procek mu nie zrobił 2,4Ghz na napięciu 1,35V to sie bardzo zdziwie

to już każdy potrafi.

 

Sprawdziłem mój też zabotował na zegarze 3,6Ghz przy napieciu 1,5V nawet windowsa załadował do pewnego momentu a potem restart - wyższe napieci pozwoliło by pewnie wejśc do windowsa ale bez stabilnej pracy.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest duża szansa że kupując E4300 trafię na egzemplarz który robi 3ghz na 1,4 lub 1,45?? czy teraz ciężko o dobry egzemplarz i lepiej kupic selekta??

Nikt takiego prawdopodobieństwa nie określi (może poza osobą zajmującą się selekcją)

Sprawdzenie stabilności CPU zajmuje dużo czasu i właściwie tylko producent CPU ma takie dane.

Trzeba wyciągać wnioski z tego co napisali użytkownicy E4300 (z drobną poprawką że sukcesem, dobrym wynikiem w OC łatwiej się pochwalić niż porażką).

 

 

Nie ciekawiej jest zaryzykować.

 

@PCHaCkiN cóż to za idea przyświecała 17 krotnemu zakładaniu i zdejmowaniu infinity żeby sprawdzić bootowanie 17 razy

różnych E4300 przy taktowaniu 3,6 GHz i napięciu 1.45v ? Te 3.6 GHz nie brzmi zbyt wiarygodnie. To nie była jakaś ironia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierze ze są egzemplarze E4300 ktore nie potrafią zrobić 3Ghz, miałem 17 E4300 i kazdy za pierwszym bootem robił 3.6Ghz na 1,45V na plycie P5B Dlx ze Scythe Infinity.

 

Michael wiec bierz pierwszy lepszy, bo na pewno zrobic nawet na 1,35V te 3 Ghz. Kupuj w apollo bo ja tam kupuje i są dobre sztuki ;)

 

pozdro....

a tu się zdwisz , ja mam takiego , na boxowym wentylu robi 2700MHz przy 1.45v i wiecej nie chce byc stabilny, a na 3600MHz (czyli 9x400) to zapomnij, czyli widzisz jednak że nie każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

te obecne ceny (tj 409zł za e4300) to już są po tej zapowiedzianej w tą neidziele obniżce, czy jeszcze "stare"?, bo coś mi sie nie chce wierzyć, że tak szybko by u nas po ogłoszeniu obniżky byly obniżone ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chyba im dłużej trwa produkcja to proce na allendale kręcą sie coraz gorzej :angry: ja mam jeszcze na szczecie jescze z 2006 (41) roku jeszcze nie sprwdzłem maksa osiągnięć bo mam słabiutkie ramki , ale 3200 na 1,45 już mi poszedł mysle że do 3,4ghz jest szansa , pewnei intel cos pogrzebał w prosu i takie skutki ,bo zeby 3ghz nei mógł zrobić to juz maskara a wcześniej na Def często tyle ciągnał i nei żaden selekt , ogólnie jak ktos mysli o dobrym OC to raczej trzeba kupować coś na rdzeniu Conroe

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę się pobawiłem i procek startuje na 3465 przy napięciu 1,58 (napięcie bios)

System się odpala jest całkiem stabilnie, ale jak odpalam sp2004 to temperatura skacze na 77-78 przez pierwsze kilka minut więc raczej stabilności procka to na 100% to nie potwierdzę.

Na 3,6 też wystartował, ale system nie wytrzymywał, napięcie 1.62 ( bios ) wchodził do windy i się wykładał :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ściska jak widzę, że jęczą co niektórzy że 3.2 nie mogą wyciągnąć :rolleyes: Przed C2D to było nie do pomyślenia żeby procka podkręcić o 70-80% :| I tak dużej odczuwalnej różnicy nie ma między 3.4 a np. 2.7 (no chyba że ktoś nic innego nie robi tylko konwertuje wideo itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ściska jak widzę, że jęczą co niektórzy że 3.2 nie mogą wyciągnąć :rolleyes: Przed C2D to było nie do pomyślenia żeby procka podkręcić o 70-80% :| I tak dużej odczuwalnej różnicy nie ma między 3.4 a np. 2.7 (no chyba że ktoś nic innego nie robi tylko konwertuje wideo itp.)

mialem procka A64 3000+ Venice , który poszedł z 1800MHz na 3100MHz, wiec przed C2D były procki co mozna było kręcic o 70-80% a nie jestem wyjątkiem, byli tacy co wiecej krecili Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ludzie, to jak w końcu jest z tymi 4300??

Ja chcę uzyskać coś około 3,2ghz na codzien przy znośnym napięciu, oczywiście na wodzie.

 

Mogę się spodziewać takich wyników po pierwszej lepszej sztuce ze sklepu?

 

Ja chciałbym cisnąć na 450x7 = 3150mhz, wtedy pamieci na 900mhz i mi styka :D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, to jak w końcu jest z tymi 4300??

Ja chcę uzyskać coś około 3,2ghz na codzien przy znośnym napięciu, oczywiście na wodzie.

 

Mogę się spodziewać takich wyników po pierwszej lepszej sztuce ze sklepu?

 

Ja chciałbym cisnąć na 450x7 = 3150mhz, wtedy pamieci na 900mhz i mi styka :D

to lepiej juz kupić E6300 na tamtym spokojnie zrobisz FSB 450MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no mi właśnie chodziło żeby zapuścić na mnożniku 7x i fsb 450, bo moja przyszła mobo spokojnie ma ciągnąc takie cuś.

 

A co z tą "instrukcją wizualizacji" co jest w conroe, a w alldente ponoć nie ma, ale niektórzy twierdzą ze jest, E6320 jest chyba wiele droższy, wiec odpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Allendale tylko Conroe z zablokowana polowa kaszy :rolleyes: Albo juz mam dziury w pamieci :|

z tego co wiem E6300 i 6400 to już nei conroe z obciętm cachem , tylko allendale tzn są dwa stepingi L2 i B2 , któryś to conroe a drugi to allendale :D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...