Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciż nawet nawet jak będzie 4300 kosztował tyle co 6300 i będzie tak samo się kręcił to i tak będzie to bardzo kusząca propozycja.

Pomyślcie ile oszczędzamy na FSB płyty..

W sam raz na DI itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ten mnożnik 9 jest że tak powiem ,,kuszący,, przykładowo jakby płytka i procek zrobiła fsb ,,zaledwie,, 400mhz to już mamy 3,6ghz :D

Przy okazji odpada ograniczenie wymogu mocnych pamięci do słabszych procków na płytach bez dzielnika niższego niż 1:1. Można tu też więc nieco zaoszczędzić, bo 800 to nie problem raczej nawet na tańszych kościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dodając do powyższych zalet mniejszy pobór mocy okazuje się, że kupno X2 mija się już całkowicie z celem. Ma ktoś dokładniejsze info co dokładnie oprócz cache Intel z niego powycinał?

 

Nie ma się co podniecać. Wchodzi nForce 650i, szykuje się knockout dla czegoś takieg jak P5B Dlx i inne teraz topowe modele.

Na TPC jest test EVGA 680i i biorąc pod uwagę, że według NV chipset przeznaczony jest do ekstremalnego podkręcania to nie powalił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proklamuję takie równanie:

 

DS4 rev 2.0 + E4300 = ~3,6GHz B-)

 

Uzasadnienie:

Dzisiaj DS4 robi na E6300 400MHz FSB natychmiast, czyli po ustawieniu 1:1 pamięci w biosie i wyłączeniu/włączeniu odpowienich opcji (Disabled/Enabled), można natychmiast ustawić FSB na 400Mhz. Całość odbywa się na jednym restarcie komputera, efekt w pełni stabilny (o ile trafiło się na przyjazny procesor :rolleyes: ).

Jeśli E4300 w wersji finalnej wytrzyma 3,6GHz na stockowym voltażu (co jest bardzo możliwe, gdyż konsumuje mniej prądu i nie ma zbędnego wafla 2MB pamięci), to razem z DS4 stworzy tani i ultra-wydajny duet B-) .

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurniczek

Chyba brak SSE4... Bo SSE3 to już było nawet w Cwelkach na s478.

@Fredek

Wreszcie zrozumiałeś, czemu E4300 jest lepszy ;>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc, on juz w pierwszej swojej wypowiedzi zrozumial ale nie dotarlo to do niego (czytaj nizej)

 

Nie wiem czym sie tak podniecacie, E4300 mimo że ma 30mhz mniej w sumie duzo mniejsza wydajność na def. clock niż E6300, i OC nie jest jakieś specjalnie lepsze co prawda to wersja ES, zobaczymy, tyle tylko że ma mnożnik 9 co ułatwi oc na płytach które nie robią dużego fsb i żre mniej prądu, narazie takie jest moje zdanie, może potem sie coś zmieni :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurniczek: DS4 rev. 2.0 z nowym biosem podobno już akceptuje D9; co do GF od Galaxy, to poczytaj w opisach, ilu ludzi z DS4 ma Galaxy z Zalman Edition

 

@lukmek: marzenia czasem się spełniają ;)

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dodając do powyższych zalet mniejszy pobór mocy okazuje się, że kupno X2 mija się już całkowicie z celem. Ma ktoś dokładniejsze info co dokładnie oprócz cache Intel z niego powycinał?

Na TPC jest test EVGA 680i i biorąc pod uwagę, że według NV chipset przeznaczony jest do ekstremalnego podkręcania to nie powalił...

Nie wiem czy zauważyłeś, że ja mówię nie o 680i tylko o 650i i jak narazie płytcie ASUS'a P5N-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, że ja mówię nie o 680i tylko o 650i i jak narazie płytcie ASUS'a P5N-E

Bartolomiusowi chodziło zapewne o to, że skoro topowy i przeznaczony niejako "fabrycznie" do ekstremalnego kręcenia 680i nie osiąga kosmicznych zegarów, to "fabrycznie gorszy/biedniejszy" 650i tym bardziej może mieć problemy.

 

Z drugiej strony, teoretycznie tak samo powinno być z 975X i 965, ale jak jest w praktyce wszyscy wiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurniczek: DS4 rev. 2.0 z nowym biosem podobno już akceptuje D9; co do GF od Galaxy, to poczytaj w opisach, ilu ludzi z DS4 ma Galaxy z Zalman Edition

 

@lukmek: marzenia czasem się spełniają ;)

potwierdzam : zero problemów z D9 oraz z GF od Galaxy ( jak na razie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu pisza http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2894&p=7

wynika ze 650 oc bedzie mialo bardzo zblizone jak nie takie samo jak 680.

Ta plyta asusa jest u nas dostepna za 425 pln. Chyba sie w przyszlym tygodniu skusze i zobacze jak to dziala.

 

Ciekawe czy gdzies dostane juz e4300.

 

http://znak.pl/index.php?cid=320&scid=...Du180+E4300+BOX. Zobacze moze w przyszlym tygodniu bedzie tego wiecej.

 

Kto wie moze spelnie czyjes marzenia :P

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 500MHz + i do tego prawie niezależne taktowanie pamięci + SLI to jak dla mnie chipset idealny.

Do tego dwa PATA w std...

Jeżeli będzie takie FSB osiągać prawie każda mobo, to może być ciekawa.

Minusy to grzejący się chipset (patrząc na 680i) na pewno bardzoej od P965.

Nie wiem także jak z wydajnością np. w Pi podług chipsetów intela.

Są już gdzieś jakieś testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

niech mi dadza mobo robiace 500 FSB to daje 500zl od reki ;]

okej - mam P5B - robi 500MHz bez zająknięcia

 

a jak ci dam mobo robiące FSB 600MHz to ile zapłacisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej - mam P5B - robi 500MHz bez zająknięcia

 

a jak ci dam mobo robiące FSB 600MHz to ile zapłacisz?

ja mowilem o tym konkretnym ..

p5n-e

ewentualnie p5n32 ...

 

oczywiscie mowie caly czas o mobo BEZ MODOW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test E4300: http://xtreview.com/review161.htm. Pobór mocy w stresie niższy o 15W w porównaniu do E6300 i 3800+...

Niższy pobór mocy może wynikać z nowego steppingu L2.

 

Polecam ten artykuł

http://xtreview.com/addcomment-id-1076-vie...tepping-L2.html

 

Wynika z niego , że nowe układy e6... też będą miały niższy pobór energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie bijcie, przekonałem sie do E4300 :wink:

 

Ja proklamuję takie równanie:

 

DS4 rev 2.0 + E4300 = ~3,6GHz cool.gif

 

Uzasadnienie:

Dzisiaj DS4 robi na E6300 400MHz FSB natychmiast, czyli po ustawieniu 1:1 pamięci w biosie i wyłączeniu/włączeniu odpowienich opcji (Disabled/Enabled), można natychmiast ustawić FSB na 400Mhz. Całość odbywa się na jednym restarcie komputera, efekt w pełni stabilny (o ile trafiło się na przyjazny procesor rolleyes.gif ).

Jeśli E4300 w wersji finalnej wytrzyma 3,6GHz na stockowym voltażu (co jest bardzo możliwe, gdyż konsumuje mniej prądu i nie ma zbędnego wafla 2MB pamięci), to razem z DS4 stworzy tani i ultra-wydajny duet cool.gif .

A wiesz że nad tym samym myślałem?? B-) Jednym słowem mniam :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...