Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że łatwo się nie poddaje to próbuje wycisnąć z mojego procka max ile się da nie ważne przy jakim napięciu. Dlatego testuje go na 3,1ghz przy napięciu 1,625v :lol2: . Wiem, że dużo ale poniżej nie da rady. Temperatura max jaką obecnie zaobserwowałem to 79st. C. przy chłodzeniu boxowym. Jak na razie proc chodzi 50min stabilnie. Jestem ciekaw co wyniknie z mojego testu. Oto screen:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom radiator boxowego wentylatorka nie jest gorący tylko ciepły więc nie widzę możliwości "wylutowania" socketu. Teraz tylko sprawdzam czy przebije się przez 2,7ghz. Jeśli będzie działał z 4h lub dłużej bez problemu wtedy kupię inne chłodzenie i tak go zostawię na jakiś czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Orgiusz ma racje. Na moim 73GT miałem 90* w stresie po vmodach a radiator był zaledwie ciepły. Może to nie kiepska sztuka Cię ogranicza a temperatura i umiejętności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wylutowac takim napieciem socket?

Cicho! Nie chcesz poznac przy jakim napieciu poplynie cyna pod socketem?! :twisted:

 

A tak powaznie przy takich napieciach stock'owy cooler to troszeczke za malo... ja juz robilem ze swoim prockiem rekordy na stocku dochodzac do 89 stopni wg abit guru... wszystkie alarmy wyly ale Orthos dzialal... ;) mimo wszystko nie polecam bo zaliczylem kilka shotdownow systemu wywolanych przekroczeniem temp. granicznej... nieprzyjemne - zawsze to pytanie "czy wstanie?" :-P

Dlatego woda... juz tuz tuz... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura max jaką obecnie zaobserwowałem to 79st. C.

tzn. temperatura procka czy core???

bo jeżeli procka to dolicz jeszcze z 10 stopni, u mnie teraz pokazuje cpu 49 core 55.

jak jeszcze troche podkręcisz to będziesz mógł cherbate parzyć na CPU

 

edit. ale w sumie kręć dalej, zobaczymy ile wytrzymuje :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że zamierzam mieć ten procesor tak ustawiony na co dzień!! Chciałem tylko zobaczyć czy uda mi się przebić przez 2,7ghz i żeby pracował stabilnie. Jeżeli procesor przy 1,375v chodzi stabilnie na 2,7ghz a jakiekolwiek wyższe taktowanie w orthoscie wyrzuca błędy i dopiero podniesienie napięcia do 1,625v powoduje, że jest stabilny to na moje kiepskie umiejętności raczej bym nie stawiał. Może po prostu trafiła mi się kiepawa sztuka. Tutaj mam screena po 4h orthosta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pokatowałem nieco cepka dzisiaj i niestety lipka- ma fsb walla i to poniżej 400- zaleznie od dzielnika kończy sie na 380-395 mhz - powyzej mobo nie botuje, a p5b nie jest obsługiwane przez clockgena i inne setfsb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pokatowałem nieco cepka dzisiaj i niestety lipka- ma fsb walla i to poniżej 400- zaleznie od dzielnika kończy sie na 380-395 mhz - powyzej mobo nie botuje, a p5b nie jest obsługiwane przez clockgena i inne setfsb :(

na pocieszenie powiem, że do abita jest soft (uGuru utility), ale on nie pomaga na fsb walla, idzie tyle samo, co spod biosu, czyli 385-389.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pokatowałem nieco cepka dzisiaj i niestety lipka- ma fsb walla i to poniżej 400- zaleznie od dzielnika kończy sie na 380-395 mhz - powyzej mobo nie botuje, a p5b nie jest obsługiwane przez clockgena i inne setfsb :(

Kurde ten FSB wall mnie dobija... Trzeba to jakos przejsc <_< bo zupelna kicha... nie ma co nawet prockow dawac pod sub 0 bo... po co... jak uzyskam o 200mhz wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nawet nie chodzi o sub 0- ja nawet nie moge ustawić cepa odpowiednio pod lov clocka- dal bym dzielnik 7x czy ew 6x ale przez fsb walla lipa i mam dupny dzielnik...

 

Jak ktoś to obejdzie, to będzie git...

 

Podejrzane jest swoja drogą to,ze na hwbocie max screeny są grubo ponad 4.5 ghz na e4300 więc jakoś sobie poradzili z tym- nie za bardzo wierze,zę jedne cepy mają walla, a inne nie -pewnie kwestia jakichś sutawieć albo moda aby pokonać strapy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nawet nie chodzi o sub 0- ja nawet nie moge ustawić cepa odpowiednio pod lov clocka- dal bym dzielnik 7x czy ew 6x ale przez fsb walla lipa i mam dupny dzielnik...

 

Jak ktoś to obejdzie, to będzie git...

 

Podejrzane jest swoja drogą to,ze na hwbocie max screeny są grubo ponad 4.5 ghz na e4300 więc jakoś sobie poradzili z tym- nie za bardzo wierze,zę jedne cepy mają walla, a inne nie -pewnie kwestia jakichś sutawieć albo moda aby pokonać strapy :-|

Jutro bede robil bsel moda na 266mhz na swoim e2140... jak nie pojdzie zrobie jeszcze na 333mhz... zrobilbym dzisiaj ale nie mam lakieru przewodzacego prad... a olowkiem to sobie moge :)

 

tez nie moge w low clock powalczyc bo nie moge dac 6x500:/

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam z 50 tygodnia i jak na razie 3GHZ przy def core,może uda się 3.2GHz ale narezie nie mam czasu na testy

A wylaczyles moze funkcje 'przelaczania mnoznika z x9 na x6? (nie pamietam jak sie nazywa) Mi w windzie przestawia na x6 i napiecie 1.175 (przynajmniej tak podaje korporacyjny Everest). Patrioty 800Mhz CL4 (4-4-4-12) ustawilo mi na 5-5-5-18! Za krecenie zabieram sie od czwartku, bo wolne i bedzie troche wiecej czasu.

 

PS. Everest podaje temperature CPU 30 stopni, a otoczenia CPU 29 stopni (przy Scythe Infinity) wiec nie jest najgorzej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie moda zrobi olowkiem to pewnie tez nie pojdzie wieksze FSB penwie:/ wiec za duzo to nie da jak bedzie taki sam fsb wall

 

a co do temp to kalibracja jest do [gluteus maximus] nie podobna na WC mam 30C w idle a w stresie pokazuje ze jest np 68C zaraz pokaze 62C i tak skacze powalone to jest:/ na 6300 takich jaj nie bylo. temp max o 10C pokazywalo ze rosnie w stresie.

 

a tu chore temp pokazuje a woda zimna.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale właśnie temperatura rdzeni tak skacze, bo sie szybko nagrzewają przy obciążeniu, a temperatura obudowy to rośnie powoli i ma dużo niższe wartości.

 

U mnie np. w idle 48/49, włącze orthosa to zaraz 53, 57 i potem już powoli rośnie, wyłącze orthosa to 51, 48 i tak zostaje.

Temperatura obudowy w tym czasie sie nie zmieniła z 34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie pobawilem z napieciem

 

Dołączona grafika

na screenie 1,1v w biosie

wstawal na 1,025. na 1,05v wywalal bledy po 2 sekundach, miedzy 1,05 a 1,1 nie probowalem orthosa z braku czasu ;] chlodzone boxem+ceramique

 

edit: juz 3:30 orthosa i zadnego bledu, jutro probuje zejsc nizej :]

Edytowane przez prez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mój problem polega na tym, że po podkręcaniu procka na 3ghz zabrałem się za ramy. Podczas ich podkręcania coś mi się zwaliło i po resecie, komp nie chciał się odpalić. Tzn normalnie się włączał, ale po jakimś czasie wyskakiwało na ułamek sekundy niebieskie okno z errorem. Cofnięcie poprzednich ustawień (ramu) nic nie dało.

Przywróciłem domyślne ustawienia. Komp się teraz normalnie ładuje, lecz gdy chcę ponownie podkręcić proca to pokazuje się ten sam error. Nie mogę podkręcić nawet o 1 mhz. Co źle robię ?? Czy zmiana biosu jest konieczna ?? Można to jakoś cofnąć?? Tym razem już za ramy się nie zabiorę.

 

Dzięki za odp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten z numerem L06A703 teoretycznie powinien się lepiej kręcić bo jest ze starszej serii ??

Tak teoretycznie, ale trzeba pamiętać iż to są tylko domysły bo nic innego poza domysłami z serii nie da się wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei słyszałem ostatnio że Fairies udały się do pracy na myjaku do Dublina ..... ale może to tylko pogłoska.

 

KAŻDY CEP INACZEJ SIĘ KRĘCI!!! Będzie już spokój z takimi pytaniami czy Orgiusz ma namieszać ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. To, że procesor nie chce pójść wyżej niż 2,7GHz (333FSB) to pominę, pomimo zmiany napięcia do 1,5v. Nie da rady nawet uzyskać stabilności na 334 ;/ nieważne, może coś dam radę zrobić. Jednak chodzi o to, że procesor podwyższył temperaturę w idlu z 31 stopni do ponad 50. Nie mam pojęcia dlaczego bo chłodzenie działa ok (cała specyfikacja w podpisie), wiatraki kręcą się jak powinny. Dzisiaj idę po pastę żeby wymienić na chłodzeniu CPU. Pomyślę też o chłodzeniu mobo, ale ta jest w normie około 32-33 stopni. Czy ktokolwiek spotkał się z takim przypadkiem z tym procesorem czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...