Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem.

zobaczylem jak Core2Duo jest o 30% szybsze od takiego samego AMD X2 3800+ (oba 2122MHz).

 

Chcialem kupic X2 3800+ do tego 4GB Ramu i jakas nowa grafe ale sie zastanawiam czy nie lepiej przyjsc na intela ? Tylko czy to sie bedzie oplacalo ? Kurde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat ( tyle tylko że było tak albo lepsza grafa i x2 albo intel i gorsza grafa ) to działo sie w marcu kiedy ceny były zdecydowanie wyższe ( około 580 zł 4300 kosztował ) i zdecydowalem się na intela . Nie żałuje , potencjał oc znakomity , już na boxie mamy 3.2 ghz w pełni stabilnie . Zapas na przyszłe grafy też jest . Obecnie przymierzam się do zmiany grafiki . Aha x2 kończy się przy oc tak przy 3.2 , czasami idą wyżej a intel stuka 3600 , czasami 4 ghz . Wystarczy wejść w ranking PI i duża liczba to właśnie 9 x 400 czyli 3600 .

 

Ja bym wybrał intela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po 1 jestem NEW :D

 

Po 2 nie mam stałego dostępu do neta więc będę miał małe prośby i pytania więc może wybaczycie :)

 

Po 3 przejdę może do sedna sprawy ale... jeszcze o mobo coś

 

Mam P5B Premium - pierwszy ASUS i bardzo o nim marzyłem - teraz zastanawiam się czy to nie błąd - trza było poczekać jednak na AB9 - co o tym sądzicie?

 

Mam C2D 4300 - wziąłem go bo ma fajny mnożnik, pamięci to TwinM.800 więc dają jakoś radę. Ale wczoraj gdy przysiadłem do pc dodrapałem się do końca możliwości

 

Na FSB 360 (co daje rated1440 co daje CPU od 2160 do 3240) śmiga stabilnie - zapodałem super Pi i grałem jednocześnie w GhostRecon AdwancedWarfighter :D - myślę że to już w jakimś stopniu daje pojęcie o stabilności. Niestety na tym FSB koniec - pytanie brzmi czy to ściana proca?? a jeśli tak to dlaczego tak nisko?? Czy może na innej mobo mogło by iść dalej?? (nie mam kumpli z C2D - sami AMDkowcy :P)

 

Zasilam go 1,45 (nie sprawdzałem gdzie jest dolna granica bo to wymaga wielu prób), wszystkie inne MHz ustawiłem na sztywno (PCI33.33 itp itd) inne napięcia podniosłem do stanu różowego ( :D tak tak ta płyta wyświetla na różowo) i niestety.

 

Czy :mur: to jest niezależne od mobo? Jeśli ma na FSB360 to za żadne skarby nie pójzie więcej?? Skąd taka ściana - konstrukcja, sztuczna blokada założona przez chipzille??? wady?? Ma ktoś taką tajemną wiedzę?

 

No i taka myśl - może go spróbować "przegwałcić" dać duuuże napięcia, inne badziewia na mobo na sztywno i minimum i spróbować duże FSB - tylko jakie napięcia jest dlka niego progowe??

 

 

 

A teraz mam prośbę - czy ktoś byłby uprzejmy i podesłał by mi swój zestawik softu?? - mam na myśli orthosa, (super pi mam) IntelTAT(szukałem i nie znalazłem) i coś co się przydaje?? Bedę wdzięczny bardzo a jak już bedę mógł dłużej pobyć na forum podzielę się wszystkim co wiem :D

 

a w superPI v1.1 na 3,24GHz udało się zrobić 4M-1min29sec,

na 3,17 udało się 32M-16min32sec (później podjechałem wyżej)

 

Czy te wyniki są dobre? Czy jednak trza bardziej zoptymalizować BIOS??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie - mam pewne spostrzeżenia.

 

Otóż wiele osób robi O/C swoich proców i innych bebechów. Podają potem temperatury tych C2D - ale to co czytam to są czasem tak skrajne wartości źe podejrzewam normalne niedomówienie - z tego co obadałem i wyczytałem mamy 2 różne temperatury C2D - jedna to temperatura jąder :P każdego z osobna (pamiętajcie że jąder nie wolno przegrzewać) a druga to w sumie nie wiem czego ale przyjmijmy że jest to temp bardziej zewnętrzna poza strukturą krzemową - choć wg mnie gdyby była to temperatura obudowy C2D (nie pamiętam jak to się zwie ten dekiel) wartości powinnny wykazywać się większą bezwładnością (pojemność cieplna przylegającego radiatora) a tak nie jest - włączam stres i równierz ta temp. zmienia się bardzo szybko.

 

Wczoraj jako iż znalazłem deczko czasu, zapodałem 333x9 a voltów 1.45, uruchomiłem SpeedFana i iTAT i zacząłęm obserwacje.

 

W idle przy tym zegarku i napięciu temp jest w granicach 50 do 54 stC dla rdzeni a temperaturka podawana przez

speedfan(cpu) i duo screen (czyli w sumie ta z biosu) była na poziomie 30 - 36stC

Dodałem mu pracy w iTAT - 100% - temperaturka rdzeni na 78 do 85 stC a tem w speedfan około 65 stC

 

Mój wniosek: wcześniej sobie myślałem że te max 65 - 68 stopni wyświetlane w jakiś programikach i na screen duo to całkiem dobry wynik ale teraz już wiem że w rdzeniach jest już baaardzo gorąco.

 

Co ciekawe - napięcie pomimo ustawienia na sztywno i tak się zmieniało

 

 

Aha - poszedłem po krawędzi i postanowiłem wygrzać odrobinkę procka - wyniki?

 

w iTAT >100 dla każdego rdzenia a w speed fan 85 do 90 stC

 

 

ryzykowne - wiem ale dobrze wiedzieć ile wytrzyma - poza tym zawsze jest jakaś minimalna szansa że po dłuższym podgrzewaniu może potem się lepiej kręcić :D

 

i jeszcze jedna sprawa - usunąłem pastę boxową (dostałem to zmontowane w sklepie i napakowali dużo pasty) ale niestety jedyną jaką miałem jak się okazało jest TITAN TTG-S104 - SILVER GREASE - kiepsko się smaruje, jest taka nierozpływająca sie a wg mnie powinna mieć takie właściwości że nadmiar odpłynie na boki. Co myślicie o tej paście - to totalny szajs czy może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedfan zaniża temperatury, iTAT lub coretemp 0.95 podaje Ci właściwe. Poza tym walenie na proca ponad 100* to leeka przesada. Nie wiem po co to robiłeś bo na pewno nie będzie się on się lepiej kręcił.

 

Druga sprawa - dlaczego masz GTX 320MB? Gdzie go kupiłeś? :o GTS to owszem, ale GTX? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarOO78

[ot]

PSU.......................Tracer 500W SILENT ;

:ploom: :ploom: :ploom:

 

Kto wcisnal Ci gowno do tego zestawu? Czy sam wybierales majac gusta typu - tylko alkohol metylowy i sex bez zabezpieczen co wieczor? :lol:

 

Sector19

Nice. 469MHz bylo sciana czy na x8 poszedl wiecej? Bo watpie ze plyta sie konczyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam Cinki wynik na E4300 :wink:

 

CPU-Z

 

:( masz z tej samej serii czy jak to tam zwą steeping - a u mnie koniec na 362FSB w dodatku całkiem stabilny koniec - 364 i już nie ożywa

 

ale teraz myśl mnie napadła - jak nie wstaje to słyszę że jest głośniej w kompku i sprawdziłem - to wentyl z grafiki i dvd jak jest płyta się rozkręca - czyli cóś innego niż wallfsb procka?? choc zegarki inne na sztywno daję to nie powinno być takich numerów

 

 

a te powyżej 100stC to taki test - poza tym porządne wygrzanie proca powoduje wyrównanie naparowanych warstw chemicznych w strukturze krzemowej proca - podobno :P

 

wszystko na gwarancji a juz kiedys przyjęli mi mobo po spaleniu zasilki co pociągło cały sprzęt tak więc liczę że usmażonego by też wymienili (a kiedyś cel300A zalakierowałem na styku ale niestety padł i też mi go wymienili na 333A :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|

Super podejscie. Licz dalej az w koncu kiedys gwarancja zostanie olana.

 

Teoretycznie (często i prakycznie) robiąc OC zawsze się ryzykuje. Poza tym jedno podejscie i już więcej nie będę go tak męczył a przynajmniej wiem że przeżył te 100kilka stopni na rdzeniu :D. I tak zresztą jestem niezadowolony z tego C2D (w sensie OC tylko) bo miałem nadzieję że zbliżę się do wartości robiących jakiekolwiek wrażenie - te ok 3200 to jak widzę po forach jest niczym (choć samo w sobie pojechanie o około 80% to jest coś patrząc na branżę - na wielu innych CPU można tylko pomarzyć lub trza się nagimnastykować z WC itp itd a tu na boxie po prostu działa)

 

Zastanawiał się ktos albo testował jaki wpływ na temp proca ma chłodzenie drugiej strony mobo? Ciekawe czy jest to wogóle opłacalne?

 

Ponawiam pytanie - czy to że nie wstaje powyżej fsb362 a zachowuje się wtedy podejrzanie (wentyl na gpu idzie od razu na max, dvd rozkręca na max)to może być efekt innych czynników niż fsbWall ??

 

Speedfan zaniża temperatury, iTAT lub coretemp 0.95 podaje Ci właściwe. Poza tym walenie na proca ponad 100* to leeka przesada. Nie wiem po co to robiłeś bo na pewno nie będzie się on się lepiej kręcił.

 

Druga sprawa - dlaczego masz GTX 320MB? Gdzie go kupiłeś? :o GTS to owszem, ale GTX? :(

Pomyłeczka - zapracowany jestem, na necie tylko w job siedzę więc nie widzę kompka mojego jak piszę na forum :) oczywiście na gtx bym nie dozbierał nigdy chyba - gts tdh 320MB

:D

 

 

MarOO78

[ot]

:ploom: :ploom: :ploom:

 

Kto wcisnal Ci gowno do tego zestawu? Czy sam wybierales majac gusta typu - tylko alkohol metylowy i sex bez zabezpieczen co wieczor? :lol:

Widzę dzobrz więc to nie metyl :P - nie wybierałem z braku czasu i sytuacji w jakiej byłem - zamówiłem w niby fajnym sklepie - co wiedziałem to podałem ale zasiłkę powiedziałem żeby dali mocną i dobrą - chodziło o markowe sprzęt i do jakiś chyba 150zeta - wiem że to mało ale... no i dali to coś.

 

Jak bardzo to źle że taki zasilacz?? Katastrofa? Zmieniać szybko czy co?? A jeśli to szmelc to pewnie nie sprzedam bez dużej straty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka odpowiedz - zgadnij czemu tracerow nie ma w Zenfiscie?

Szybko to nieodpowiednie slowo - nie wlaczac w ogole jest na miejscu. Nie mowiac o podkrecaniu czegokolwiek...

 

Możesz konkretniej? Niestabilny, awaryjny a może niebespieczny dla pc?? i czy to reguła? Jesli tak to co w podobnej cenie można kupić wartego uwagi - pewnie macie doświadczenia z zasiłakami - ja miałem codegena a poza tym noname tylko - nie były tragiczne ale jak mi się raz cały komp sfajczył (tylko hdd przeżył) to wolal bym konretniejszy i bespieczniejszy mieć. Taki dali mówiąc że to dobry zasilacz :(. A tak apropo to jest polska marka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen to noname :lol: :P

 

Bierz jakiegos Be Quiet 450. Poza tym zapraszam do innego dzialu ;)

 

Qr...a - tak się dać wyrolować - to faktycznie (tracer) należy do przedziału noname tak jak i ten codegen. A wierzyłem w fachowość gości ze sklepu :( niby tacy znawcy a tu wciskają kit do takiego zestawu

 

Oki - uciekam do tematu zasilaczy. A tutaj dalej o C2d :) ktoś zna odpowiedzi na pytania wcześniej zadane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem E4500, teraz zamieniłem na E4300 i mam problem z odczytem temperatury, nie wiem któremu programowi wierzyć, poniżej screen.

Dołączona grafika

Na E4500 TAT i SpeedFan pokazywał mniejwięcej te same wartości, teraz CoreTemp i TAT pokazują prawie to samo TYLKO czy one aby nie zawyżają temperatury? na E4500 przy napięciu 1,4V miałem 63*C na rdzeniach, a ogólną na procu 65*C według SpeedFana, taki odczyt miał też programik dołączony do płyty. Czy te procesory mogą mieć tak różne temperatury? Chłodzę to Ninją dobrze zamocowaną, lepiej niż na E4500. Któremu odczytowi wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Temp 0.95.4 pokazuje to samo co 0.95 czyli o około 2*C więcej niż TAT do wersji 0.94 jeszcze nie dotarłem, ale zdaje mi się że to Speed Fan zaniża, teraz w spoczynku mam po 24-25*C na rdzeniach, i 35-36*C CPU w pokoju mam około 25*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera FSB362MHz wciąż niepokonana u mnie :( Pytanie: czy to że nie wstaje powyżej fsb362 a zachowuje się wtedy podejrzanie (wentyl na gpu idzie od razu na max, dvd rozkręca na max)to może być efekt innych czynników niż fsbWall ?? MHz'ce na pcie, pci ustawione na sztywno więc nie powinno być tu przekroczeń. Dodam iż na FSB362 działa całkowicie stabilnie.

 

Co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mój CPU ma wallika na 389

A na 3400 1.6V wywala się przy wczytywaniu Windy się wywala. Oczywiście płyta i pamięci są dobrze ustawione, nie uznawajcie mnie za jakiegoś lamera.

Na stock V robi coś między 2800 - 2900 MHz. Nie sprawdzałem dokładnie wiem że testowałem aż od 3000 MHz (bo na tyle w idle swietnie na 1.325V chodzi) do 2880 MHz. Przy 2880 MHz wywaliło się chyba po godzinie w ORTHOSie, ale wkońcu znudziło mi się takie długie testowanie więc dałem 2800 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E4300 idzie na 3000MHz przy 1,3V ale dziwnie się zachowuje przy 3100MHz (345x9) niby ścianę ma przy 370MHz, ale jak go tak ustawię w Orthosie przechodził przez 3,5godziny testu (wiem że mało) na napięciu 1,35V ale pod windowsem powodował błędy aplikacji, Explorera, Dr Watson się odzywał itp. Czyżby +100MHz potrzebowało więcej niż +0,05V? FSB na MSI P35 Neo2 FR raczej nie jest winne bez podnoszenia napięcia chipsetu działa stabilnie do 370MHz czyli sciany proca. Ale kto wie... jak najlepiej sprawdzić stabilność FSB? też orthosem?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...