Skocz do zawartości
DarkSoul88

Zestaw komputerowy głównie do grania, max 7000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tu chodzi o wzlędną cisze. Sam posiadam co prawda 770 i karta jest ledwie słyszalna i to po dość solidnym OC.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-cuda-gtx780oc-tf-3gb-ddr5-pci-e-384bit-2dv-hdmi-dp-box-n780-tf-3gd5-oc-gaming-592774/

 

Oczywiście podaje przykład, więc sklepem się nie sugeruj.  Inna opcja to jeszcze ASUS:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-cuda-gtx780oc-tf-3gb-ddr5-pci-e-384bit-2dv-hdmi-dp-box-n780-tf-3gd5-oc-gaming-592774/

 

Co do 5 lat to musisz sobie odpowiedzieć czy masz zamiar tyle czasu trzymać te karty czy potem je sprzedaż i kupić coś innego. 3 lata to sporo. Co do dysku SSD w grach to po prostu ja napisałem co ja bym kupił na Twoim miejscu mając taką sumę. Nie dokładałbym do super wypaśnej klawiatury i zasilacza tylko inwestował w wydajność. Ale taki już jestem. Zrób jak uważasz. Wkońcu to Twoja kasa. :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata to sporo ale inaczej sprzedaje sie karty bez gwarancji a inaczej z gwarancja :) zobacze jak wyglada sprawa z moim zamowieniem, czy juz karta jest zamowiona. Jesli tak to juz trudno :)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym zostac przy jednej karcie to pewnie bym sie przejmowal. Ale za 2 miesiace beda juz dzialac w SLI wiec wtedy zobacze czy jest sens oc robic na karcie czy na samym procku wystraczy :)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

780 od msi jest cicha tylko chłodzenie gotuje całą kartę wraz z sekcją , z kompa bucha żarem.

 

780 sli z 4670k do 1080p to jakiś żart komp widać z głową nie jest składany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

780 od msi jest cicha tylko chłodzenie gotuje całą kartę wraz z sekcją , z kompa bucha żarem.

 

780 sli z 4670k do 1080p to jakiś żart komp widać z głową nie jest składany.

Mógłbyś rozwinąć wypowiedź? Co jest takiego śmiesznego? Serio pytam, uważasz że i7 byłby lepszy do tych kart w sli? 

 

W sumie jakby się zastanowić to rzeczywiście, ja brałbym i7 do takiego zestawu w sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest niska rozdzielczosc? Mam taka rozdzielczosc od paru lat na 50 calowym tv i jakos nigdy nie narzekalem ze rozdzielczosc jest zbyt mala.. A gdzie tam na 24 calach. Mialem do wyboru, albo wydac wiecej kasy na monitor wqhd i nie moc odpalic zadnej gry na full dopoki nie dokupie drugiej karty, albo kupić full hd i grac komfortowo na jednej karcie, a po zakupie drugiej grac komfortowo jeszcze przez dluuugi czas. Dla mnie full hd w zupelnosci wystarcza. Zreszta nie mialem na wydanie 13k tylko okolo 7/8 gdzie niestety na czyms oszczedzac trzeba. Wiem ze fajnie byloby kupic sobie 2x 512gb ssd, monitor, po co sie bawic w wqhd, lepiej 4k od razu. Jak dolozycie mi kasy to z checia sprzet wymienie ;)

 

Wysłano z Galaxy Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że zamierzasz wydać sporo pieniędzy na coś, co nie bardzo będzie miało swoje zastosowanie. W obecnej chwili najlepiej posiedzieć na 1 GPU @1080p i odłożyć kasę.Kiedy ceny monitorów 4K spadną do przyzwoitych poziomów i format szerzej się przyjmie, to wtedy sprzedajesz kartę i kupujesz taką, która obecnie będzie robiła dobrą robotę na tej rozdzielczości.

 

Twój planowany konfig nie jest zły i ma pewne przewagi nad 1xGPU, tylko nie jest do końca przedsiębiorczy ;)

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę  upłynie czasu zanim 4K będzie tańsze nie mówiąc już o pojawieniu się układów co to pociągną z przyzwoitą ilością klatek. Ogólnie chodzi o to że przy 1080p ta druga karta będzie się nudzić. Ja bym brał 780'tkę. Może być ten ZOTAC i ją wykręcić. Jak zabraknie mocy to wymiana GPU. Łatwiej jest sprzecać jedno GPU niż dwa GPU i zawsze to mniejsza strata. Gdyż podzespoły komputerowe bardzo szybko tracą na wartości dlatego dla mnie sam pomysł pakowania tak dużej kwoty jest średni. Równie wydajny zestaw ja bym złożył za kwotę ~5000 zł. Sporo można tu przyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kwestionuje to ze 780 w sli bedzie sie nudzic przy fhd. uwazam ze beda trzymac 60 klatek z wszystkim na maxa. do fhd potrzebny jest aa zeby dobrze wygladaly krawedzie. co innego whqd tutaj sam sie o tym przekonalem ze aa jest juz w minimalnym stopniu potrzebny przynajmniej na 27" poprostu roznica przestaje byc zauwazalna. a gry bez aa na moim zestawie smigaja az milo.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli tylko dociąży cpu i wielu grach czy miejscach zamiast lepiej to będzie gorzej.  Wiem tylko tyle , że przy 4670k jeżeli nie podkręci się dobrze niezależnie czy to będzie 780 czy 780sli będą narzekania na płynność i ilość fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już pisze z poskładanej maszyny:) Jaka ta klawiatura jest glosna, ja pierdziele:P Zacznijmy od faktu że jak zobaczyłem bude to sie porzeraziłem. jest ogromna.. ale cholernie mi sie podoba:) System postawilem, poinstalowalem juz wszystko. Z ciekawosci odpalilem Thiefa na max detalach, min 32 fps, srednio 50, wiec bez kreconego procka wynik moim zdaniem super. W Alienie na 2 radkach mialem min 7 fps, srednio 22:P Monitor jest cudny, ciesze sie ze jednak wybralem 24 cale a nie 27, 24 pasuje idealnie:) Sam komputer pracuje bezgłośnie, jestem pod cholernym wrażeniem jak to cudnie wszystko działa:D W każdym razie chciałem podziękować wszystkim za pomoc, bez was pewnie poskładałbym jakieś padło:P Wiem że wiele moznaby zmienic, ale sama buda wyszla mnie 5700 zł co nie jest jakims hiper budżetem:) Zaodrze, prosiłbym Cię o jakiś kontakt , najlepiej przez pw, pomógłbys mi wykrecic tego procka troszke:) Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...